MicroStrategy تعهدات خود را در قبال بیت کوین تأیید کرده است زیرا مدیر عامل آن شبکه لایتنینگ را در ساختار ایمیل شرکت خود ادغام کرده است.

در 18 آوریل، مدیر عامل MicroStrategy، Michael Saylor آشکار کرد که آدرس ایمیل شرکت خود را به آدرس لایتنینگ تبدیل کرده است. او افزود: «مردم به من 21 سات (ساتوشی) می فرستند.

ادغام به این معنی است که هر کسی می تواند BTC اجرایی را با استفاده از آدرس ایمیل شرکت خود به عنوان یک شناسه ارسال کند.

علاوه بر این، پروتکل Lightning Address کاربران را قادر می سازد تا درخواست پرداخت را با یک شناسه مانند آدرس ایمیل جایگزین کنند. این امر ارسال و دریافت پرداخت‌ها را آسان‌تر از استفاده از آدرس‌های کیف پول رمزنگاری طولانی یا کدهای QR می‌کند.

این پروتکل کمی شبیه به پروتکل سرویس نام اتریوم (ENS) است که همین کار را با استفاده از آدرس های اینترنتی در شبکه اتریوم تسهیل می کند.

اینکه آیا Saylor شبکه لایتنینگ را در تمام آدرس‌های ایمیل شرکتی ادغام خواهد کرد یا خیر، هنوز مشخص نیست. با این حال، این شرکت در حال حاضر یک ابتکار «Bitcoin and Lightning for Corps» را در شرکت خود انجام می دهد رویداد در فلوریدا در اوایل ماه مه برای تشویق فرزندخواندگی.

پذیرش شبکه لایتنینگ کند شده است … یا این اتفاق افتاده است؟

شبکه لایتنینگ راه حل مقیاس لایه ۲ بیت کوین است که می تواند تا یک میلیون تراکنش در ثانیه را پردازش کند.

مطابق با بصری بیت کوینتعداد کانال های شبکه لایتنینگ در سال جاری 6.5 درصد کاهش یافته است. مجموع کانال ها در مارس 2022 به اوج خود در حدود 88000 رسید، اما تا آوریل 2023 به حدود 79000 کاهش یافته است.

علاوه بر این، تعداد گره های لایتنینگ در مارس 2022 به 20000 رسید اما در حال حاضر حدود 18000 است. این نشان دهنده کاهش جزئی در فعالیت شبکه در طول بازار نزولی فعلی است.

نمودار کانال های شبکه لایتنینگ بر اساس بصری بیت کوین

با این حال، طبق گفته بیت کوین ویژوال، ظرفیت فعلی شبکه لایتنینگ 5490 بیت کوین، حدود 165 میلیون دلار است. این معیار از نظر بیت کوین که طی 12 ماه گذشته 50 درصد افزایش یافته است، در بالاترین حد خود قرار دارد. این معیار خلاف این را نشان می دهد زیرا بیت کوین بیشتری در شبکه پرداخت جریان دارد.

نمودار ظرفیت شبکه لایتنینگ توسط بیت کوین ویژوال
نمودار ظرفیت شبکه لایتنینگ توسط بصری بیت کوین

MicroStrategy Back in the Black (فقط به سختی)

MicroStrategy پس از صعود اخیر به 30,000 دلار، با ذخایر بیت کوین خود دوباره سیاه شده است.

مطابق با خزانه های بیت کویناین شرکت نرم افزار دارای 140000 بیت کوین است و بزرگترین دارنده دارایی شرکتی است. با قیمت فعلی بیت کوین، این انبار 4.1 میلیارد دلار ارزش دارد.

با این حال، اگر بازارهای بیت‌کوین همانطور که امروز به نظر می‌رسد شروع به اصلاح کنند، MicroStrategy دوباره به حالت قرمز برمی‌گردد.

بر اساس گزارش BeInCrypto، در زمان نگارش این مقاله، بیت کوین 1.5 درصد در روز کاهش یافت و به قیمت 29530 دلار تغییر کرد.

پست مدیر عامل MicroStrategy شبکه لایتنینگ بیت کوین را با ایمیل شرکتی ادغام کرد اولین بار در BeInCrypto ظاهر شد.

در باره ی نویسنده

admin

یک پاسخ بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *