توکن‌های غیرقابل تعویض برتر (NFT)، از جمله میمون‌های جهش‌یافته، کول گربه‌ها و y00ts، در 24 ساعت گذشته ارزش خود را در حاشیه عملکرد ضعیف بازار کریپتو از دست داده‌اند.

طبق NFT Price Floor، ارزش بازار جهانی NFT در زمان نگارش مقاله 3,678,293 ETH بود. نسبت به روز گذشته نزدیک به 3 درصد کاهش داشته است.

NFT های برتر در ماه آوریل ارزش خود را از دست می دهند

در حالی که سودمندی و سودآوری بر تصمیمات خرید برای NFTها تأثیر گذاشت، شرکت‌هایی که زمانی غالب بودند ارزش خود را از دست داده‌اند. CryptoPunks، رهبر بازار سرمایه، کف قیمت را 2.52٪ در روز گذشته کاهش داده است.

CryptoPunks مجموعه ای از 10000 آواتار مجزا است که توسط Larva Labs تولید شده است. ارزش این مجموعه در هفت روز گذشته حدود 9 درصد کاهش یافته است. این هفته، این مجموعه به عنوان ساتبیز در اخبار باقی مانده است اعلام کرد قصد دارد مجموعه هنری خود را که شامل NFT های CryptoPunks است به حراج بگذارد.

باشگاه قایق بادبانی Bored Ape Labs یوگا نیز بیش از 6 درصد در هفته ضرر کرده است. با توجه به طبقه قیمت NFT. با 50 خرید در 24 ساعت گذشته، کف قیمت Bored Ape Yacht Club 5.66 درصد کاهش یافته است.

3 داده برتر حجم 90 بعدی مجموعه NFT توسط NFT طبقه قیمت

باشگاه قایق بادبانی Mutant Ape سازنده همان 9.7٪ در هفته گذشته ضرر کرد، در حالی که کف قیمت این مجموعه در یک روز 6٪ کاهش یافته است. ابتکار مبتنی بر اتریوم 172 فروش در 24 ساعت داشت و همچنان سومین مجموعه بزرگ از نظر ارزش بازار است. در همین حال، OpenSea رشد 226 درصدی در رقم فروش خود ثبت کرده است، اما کف قیمت 12 درصد ضربه خورده است. کاهش ارزش در ماه گذشته ثابت مانده است، اما کاهش 22 درصدی در دوره 90 روزه گذشته افزایش یافته است.

نمودار قیمت 90 روزه قیمت طبقه MAYC باشگاه قایق بادبانی میمون جهش یافته توسط OpenSea
جهش میمون Yacht Club MAYC طبقه قیمت 90 روز نمودار توسط دریای آزاد

روند نزولی منحصر به مجموعه های برتر بر اساس ارزش بازار نیست. مجموعه های محبوب نیز شاهد کاهش قیمت کف هستند. طبق گزارش NFT Price Floor، کف قیمت فعلی Cool Cats با 59 فروش در 24 ساعت 3 درصد کاهش یافته است.

Cool Cats NFT Collection توسط Cool Cats Group نمودار قیمت طبقه 90 روزه توسط OpenSea
Cool Cats NFT Collection توسط Cool Cats Group طبقه قیمت 90 روز نمودار توسط دریای آزاد

علیرغم داده های فروش قوی، بررسی 30 و 90 روز گذشته کاهش گسترده ارزش را نشان می دهد. قیمت کف Cool Cats در سه ماه گذشته بیش از 60 درصد کاهش یافته است.

قابل ذکر است، گروه گربه های خنک، شرکت web3 پشت این مجموعه، اخیراً یک همکاری را اعلام کرده است با آینده جهان. این همکاری در این ماه اعلام شد، اما سوابق نشان می دهد که قیمت های کف و حجم تجارت از اواسط فوریه به کاهش خود ادامه داده است.

بازار کریپتو نیز آرام است

مجموعه y00ts NFT DeLabs در آستانه هفته تا کنون 16 درصد از دست داده است. معاملات 24 ساعته نیز کف قیمت را 0.87 درصد کاهش داده است.

قیمت کف در هفته گذشته نزدیک به 20٪ در OpenSea کاهش یافته است. تفاوت Cool Cats و y00ts در این است که دومی در هفته گذشته 37 درصد کاهش حجم و قیمت کف داشته است.

نمودار قیمت y00ts NFT توسط DeLabs توسط OpenSea
y00ts NFT توسط DeLabs نمودار قیمت کف توسط دریای آزاد

کاهش اخیر در کف NFT به دنبال تضعیف بازار ارزهای دیجیتال است. علاوه بر ضررهای قابل توجه ارزش بازار، بیت کوین دوباره به زیر 30000 دلار سقوط کرده است. تحلیلگران پیش‌بینی می‌کنند که با افزایش غیرمنتظره قیمت‌های مصرف‌کننده در بریتانیا بیش از 10 درصد در ماه مارس، نرخ بهره افزایش یابد.

با توجه رافائل بوستیک، رئیس فدرال رزرو آتلانتا به CNBC گفت که بانک مرکزی ایالات متحده می تواند نرخ بهره را افزایش دهد. به عنوان بخشی از سیاست پولی، او انتظار دارد 25 واحد پایه دیگر افزایش یابد.

پست زمانی که میمون‌های جهش‌یافته محبوب، گربه‌های باحال و NFT‌های y00ts با یک مارپیچ رو به پایین روبرو می‌شوند اولین بار در BeInCrypto ظاهر شد.

در باره ی نویسنده

admin

یک پاسخ بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *