ناتانیل چستین، مدیر محصول سابق OpenSea به دلیل معاملات داخلی توکن‌های غیرقابل تعویض (NFT) محاکمه خواهد شد.

مطابق با بلومبرگچستین هرکدام به یک فقره کلاهبرداری و پولشویی متهم شده است. اگر مجرم شناخته شود، ممکن است برای هر بار به ۲۰ سال زندان محکوم شود.

هیئت منصفه در این هفته بر اولین آزمایش تجارت داخلی NFT نظارت خواهد کرد. در ژوئن 2022، چستین به دنبال ادعاهای جامعه مبنی بر استفاده از اطلاعات محرمانه OpenSea برای دستیابی به منافع شخصی دستگیر شد.

در OpenSea، نقش Chastain شامل انتخاب NFTهایی بود که در صفحه اصلی ظاهر شوند. پس از لیست ها، معمولاً قیمت مجموعه به میزان قابل توجهی افزایش می یابد. جامعه‌ای که Chastain را متهم کرده بود NFT‌ها را قبل از فهرست‌بندی می‌خرید و سپس آنها را از طریق کیف پول‌های مخفی به فروش می‌رساند.

300 وکیل از ناتانیل چستین حمایت می کنند

بیش از 300 وکیل مدافع از چستین حمایت کردند و ذکر کردند: “اطلاعات تجاری محرمانه این است که دارایی ها باعث گسترش خیره کننده کلاهبرداری فدرال می شود و طیف گسترده ای از رفتارهایی را که قبلاً جرم انگاشته نشده بود جرم انگاری می کند.”

وکلای Chastain ادعا می کنند که اطلاعات اولیه قبل از فهرست، دارایی OpenSea نبوده و ارزش ذاتی برای شرکت ندارد. آنها همچنین استدلال می کنند که کارمندان قبل از آخرین روز Chastain از تجارت مجموعه های NFT منع نشده بودند.

تیم حقوقی Chastain در پرونده ای نوشت: “سیاست های جدید آن نشان می دهد که OpenSea اطلاعات مربوطه را محرمانه در نظر نمی گیرد – یا رفتار نمی کند.”

ایجاد یک سابقه؟

دادستان های دولت ایالات متحده می گویند که چستین با معامله NFT بر اساس اطلاعات داخلی، 57000 دلار سود کسب کرده است. با این حال، آنها او را متهم به کلاهبرداری سیمی کردند تا از بحث در مورد امنیت بودن NFT ها جلوگیری کنند.

فیلیپ موستاکیس، وکیل اجرایی سابق کمیسیون بورس و اوراق بهادار (SEC) و شریک Seward & Kissel LLP، گفت: رویترز که این مورد می‌تواند پیامدهای گسترده‌تری برای دارایی‌هایی داشته باشد که با مقررات موجود مطابقت ندارند و مشاوران سرمایه‌گذاری، کارگزاران و دیگران را از معامله بر روی اطلاعات غیر عمومی با اهمیت باز می‌دارد.

وی افزود: “اگر این مورد ثابت بماند، سابقه ای وجود دارد که تئوری معاملات داخلی را می توان برای هر طبقه دارایی اعمال کرد.”

به طور مشابه، مدیر سابق محصول Coinbase، Ishan Wahi، در ماه فوریه به اتهامات کلاهبرداری و پولشویی اعتراف کرد. او به دلیل خرید چندین ارز دیجیتال قبل از لیست کوین‌بیس متهم به تجارت داخلی بود.

درباره محاکمه ناتانیل چستین یا هر چیز دیگری چیزی برای گفتن دارید؟ برای ما بنویسید یا به بحث ما بپیوندید کانال تلگرام. شما همچنین می توانید با ما تماس بگیرید TikTok، فیس بوکیا توییتر.

برای جدیدترین BeInCrypto بیت کوین تجزیه و تحلیل (BTC)، اینجا کلیک کنید.

The post مجموعه اجرایی سابق OpenSea برای NFT Insider Trading Trial اولین بار در BeInCrypto ظاهر شد.

در باره ی نویسنده

admin

یک پاسخ بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *