وکلای شاکیان دعوای FTX به تازگی به شکیل اونیل، ستاره NBA، اسنادی را ارائه کرده اند که از او به عنوان متهم نام برده شده است. با این حال، این پیشرفت اخیر واکنش های متفاوتی را به همراه داشته است.

در سال های اخیر، تایید افراد مشهور به یک استراتژی بازاریابی محبوب در بین برندها تبدیل شده است تا دیده شدن و اعتبار آنها را افزایش دهد. اما با افزایش تأثیرگذاران رسانه های اجتماعی و اهمیت روزافزون شفافیت در تبلیغات، مواردی وجود داشته است که برندها و سخنگویان آنها به دلیل عدم افشای تأییدیه های پولی با پیگرد قانونی مواجه شده اند.

کمیسیون تجارت فدرال (FTC) دستورالعمل هایی را برای برندها و تأثیرگذاران در مورد افشای محتوای حمایت شده صادر کرده است. برخی از اقدامات دعوی، که توسط مصرف کنندگان یا رقبا علیه سخنگوی یک برند انجام می شود، بیش از حد برای ترساندن تبلیغات طراحی شده است. که برای اکثر محصولات و خدمات مالی عادی و غیرقابل اجرا هستند.

افراد مشهور با کشش انبوه به دنبال ساخت

استفاده از تاییدیه افراد مشهور می تواند در افزایش آگاهی و فروش برند بسیار موثر باشد. با این حال، وقتی یک سلبریتی محصول یا خدماتی را بدون افشای رابطه خود با برند تأیید می کند، تبلیغات گمراه کننده و فریبنده است. FTC ایجاب می کند که هرگونه تأییدیه ای که در ازای غرامت انجام می شود برای عموم افشا شود. چه در رسانه های اجتماعی و چه در تبلیغات سنتی.

عدم افشا می تواند منجر به پیگرد قانونی علیه برند و سخنگوی شود. در حالی که این دستورالعمل ها برای حفظ شفافیت و صداقت در تبلیغات ضروری هستند، برخی از اقدامات قانونی علیه یک سخنگوی ممکن است به عنوان بیش از حد تلقی شود.

در بیشتر موارد، دعوی بیش از حد زمانی اتفاق می‌افتد که اقدامات حقوقی رویه‌هایی را که عادی و غیرقابل رسیدگی تلقی می‌شوند هدف قرار می‌دهد. در مورد تأییدیه های پولی، برخی از دعاوی علیه سخنگوی تلاشی برای آرام کردن است. علاوه بر این، چنین ارعابی در صنعت تبلیغات به خوبی پیش نمی رود.

مسئول نگه داشتن برندها و سخنگویان آنها در قبال شیوه های تبلیغاتی شفاف بسیار مهم است. با این حال، اقدام قانونی علیه یک سخنگوی برای تاییدیه پولی می تواند به عنوان بیش از حد تلقی شود.

اما آیا این مورد در مورد فاجعه تبلیغاتی FTX در حال انجام است؟

اتصال FTX چیست؟

را طرح دعوی در دادگاه علیه مروجین مشهور صرافی FTX برای تبلیغ ارزهای دیجیتال که ممکن است اوراق بهادار ثبت نشده باشند، ادامه دارد. آدام مسکوویتز، وکیلی که به دعوای دسته جمعی علیه مروجین FTX رسیدگی می کند، به دنبال غرامت 5 میلیارد دلاری است. این دعوی حقوقی افراد تأثیرگذار مختلف را هدف قرار می دهد.

توجه به این نکته ضروری است که در ایالات متحده، کمیسیون بورس و اوراق بهادار (SEC) فروش اوراق بهادار را تنظیم می کند. شرکت هایی که اوراق بهادار منتشر می کنند می خواهد در آژانس ثبت نام کنند یا معافیت دریافت کنند.

در حالی که تعدادی از پروموترها به عنوان بخشی از این دعوا به خدمت گرفته شدند، شکیل اونیل، فوق ستاره NBA گرما را احساس می کند. وکلا برای شاکیان در دعوای FTX خدمت کرده است بازیکن سابق NBA با اسنادی که از او به عنوان متهم نام برده می شود. طبق اعتراف خود، شرکت حقوقی Moskowitz که به نمایندگی از سرمایه گذاران در بورس سقوط کرده است، هفته های زیادی را صرف آزار و اذیت اونیل کرد. او را متهم کرد که “ماهها از ما فرار کرده است”، زیرا این شرکت تلاش می کرد به روزنامه ها ارائه دهد.

رهبری دعوی

یک بومی اوکلاهاما شکایت کلاسی را مطرح کرد: ادوین گاریسون، مشتری FTX. وکلای مشهور او آدام مسکوویتز و دیوید بویز هستند. در این کت و شلوار نام چندین چهره مشهور به دلیل حمایت از FTX، مانند تام برادی، استف کری، لری دیوید و غیره ذکر شده است.

اونیل تنها کسی است که در میان چندین سلبریتی که توسط پلتفرم سام بنکمن-فرید راه اندازی شده است. با این حال، کت و شلوار تاکید می کند که اونیل در میان “مشهورهای FTX” متمایز است، به کسانی که FTX را تایید کردند.

این شرکت حقوقی اعلام کرده است که اونیل “سه ماه” از آنها “فرار” کرده است و باید با احترام و احترام به سرورهای فرآیند خود اجازه دهد شکایت حقوقی را ارائه دهند تا او بتواند از “اقدامات خود در این مورد” دفاع کند. در واقع، وکلا سعی کردند با گذاشتن نظرات در شبکه های اجتماعی او، از جمله توییتر و اینستاگرام، به اونیل برسند. اوایل این ماه، یک قاضی تکذیب کرد پیشنهادی برای اجازه دادن به اونیل به صورت الکترونیکی.

روشن کردن انگیزه

در اخیر مصاحبهاونیل گفت که FTX برای حضور در یک آگهی تبلیغاتی به او پول پرداخت کرده است و او هیچ قانونی را زیر پا نمی گذارد. در اینجا، اونیل اظهار داشت که او “فقط یک سخنگوی پولی” است و هیچ دخالتی در عملیات یا تصمیمات مالی شرکت نداشته است. اونیل اذعان داشت که خطرات سرمایه گذاری در ارزهای دیجیتال را می دانست اما معتقد بود که FTX یک شرکت معتبر است.

اونیل گفت: “بسیاری از مردم فکر می کنند که من درگیر آن هستم، اما من فقط یک سخنگوی تبلیغاتی پولی بودم.”

در حالی که ممکن است چنین باشد، شاکی به وضوح مخالف است. وکیل آدام مسکوویتز، در پاسخ به درخواست BeInCrypto برای اظهار نظر، اظهار داشت:

«شما یک اوراق بهادار ثبت نشده را برای منافع مالی تبلیغ می کنید. شما مسئول تمام خسارات جبرانی هستید.»

به طور کلی، سقوط FTX و دخالت مروج افراد مشهور مانند اونیل سوالاتی را در مورد مقررات ارزهای دیجیتال و نقش تاییدیه افراد مشهور در صنعت ایجاد کرده است. در حالی که افراد مشهور می توانند توجه و اعتبار را به یک نام تجاری یا محصول جلب کنند، اما اگر شرکت درگیر فعالیت های کلاهبرداری یا غیرقانونی شود، خطر قابل توجهی نیز به همراه دارند.

کارشناسان حقوقی اعلام کرده اند ناامیدی ها در اطراف تلاش‌ها برای پایین آوردن اونیل. دانیل دوبینیک وکیل در Alston & Bird به BeInCrypto گفت:

این یک منطقه بی ثبات است و مردم باید تحقیقات خود را انجام دهند. (این حکم) لحن مناسبی را برای این نوع دعاوی تعیین می کند. شما نمی‌خواهید کسی را به خاطر سرمایه‌گذاری در چیزی که باید می‌دانست سرمایه‌گذاری بدی است بهانه کنید.»

افراد مشهور نظر خود را دارند

در میان هرج و مرج، متهمان نظرات خود را در 18 آوریل بیان کردند گزارش. مروج افراد مشهور برای FTX استدلال می کنند که سرمایه گذارانی که حساب های بسته یا محدود شده توسط صرافی دارند، وجه قانونی برای شکایت ندارند. اما شکیل اونیل، کوین دورانت و تام بردی، مروجین، هدف سرمایه گذارانی هستند که ادعا می کنند به دلیل بسته شدن یا محدود کردن حساب های FTX متحمل ضرر مالی شده اند.

مروج افراد مشهور FTX در پرونده خود استدلال کردند که ادعاهای سرمایه گذاران بر اساس مسائل قراردادی و مقرراتی است. فقط بورس و رگولاتورها می توانند به این موضوع رسیدگی کنند. مروجین اظهار داشتند که هیچ دخالتی در تصمیمات عملیاتی یا نظارتی FTX ندارند. بنابراین، آنها مسئولیتی در قبال ضرر و زیان سرمایه گذاران ندارند. آنها بورس و محصولات آن را در ازای پاداش های مالی تبلیغ کردند. علاوه بر این در پرونده خود استدلال کردند که آنها در هیچ تخلفی شرکت نداشته و کنترلی بر عملیات بورس ندارند. آنها ادعا می کنند که ادعاهای سرمایه گذاران علیه آنها بی اساس است و قاضی باید آنها را رد کند.

در اینجا چه چیزی در خطر است؟

در 9 مارس، قاضی ناحیه ایالات متحده، کوین مور، اخراج اونیل و ورزشکار تنیس، نائومی اوساکی را پس از اشاره به مبانی نامشخص برای شمول آنها از شکایت در نظر گرفت. یک سفارش بدون کاغذ صادر شده توسط Moore به مشتریان FTX تا دسامبر 2023 فرصت داد تا درج شکایت را توجیه کنند.

در نتیجه، حفظ شفافیت و صداقت در شیوه های تبلیغات ضروری است. اما برخی از اقدامات قانونی انجام شده علیه سخنگوی یک برند، بیش از حد است که برای ترساندن تبلیغاتی که برای اکثر محصولات و خدمات مالی عادی و غیرقابل اقدام تلقی می شوند، طراحی شده اند.

اقدامات دعوی برای آرام کردن و ترساندن شیوه های تبلیغاتی می تواند تأثیری سرد بر خلاقیت و نوآوری در صنعت تبلیغات داشته باشد. از این رو، دستیابی به شفافیت در تبلیغات و در عین حال اجتناب از تجاوزات دعوی بسیار مهم است.

The post آیا آخرین حرکت در دعوای FTX باعث واکنش ضد نظارتی خواهد شد؟ اولین بار در BeInCrypto ظاهر شد.

در باره ی نویسنده

admin

یک پاسخ بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *