گزارش جدید مساری در مورد پروتکل Layer 2 NEAR نشان می‌دهد که شبکه به سمت غیرمتمرکز شدن بیشتر پیشرفت کرده است زیرا تعداد حساب‌های فعال روزانه به بالاترین حد خود یعنی تقریباً 64000 در سه ماهه سال 2023 رسیده است.

بر اساس گزارشحساب های جدید برای سومین سه ماهه متوالی کاهش یافت. حجم معاملات به 393000 کاهش یافت که 13 درصد نسبت به سه ماهه چهارم 2022 کاهش داشت.

حجم استیبل کوین USN در بحبوحه رکود سالم است

NEAR یک بلاک چین به اصطلاح اثبات سهام آستانه دار است که می تواند برنامه های غیرمتمرکز را اجرا کند. این ابر که در ابتدا به عنوان یک ابر جامعه محور تصور می شد، توسط گروهی از اعتبار سنجی ها که توکن اصلی NEAR زنجیره را برای فرصتی برای اعتبارسنجی تراکنش ها به اشتراک می گذارند، ایمن می شود. شبکه کارمزد تراکنش ها را با محاسبه نیازمندی ها و پهنای باند شبکه تعیین می کند.

در زمان انتشار، این شبکه 200 تایید کننده داشت.

اعتبار سنجی فعال و شرط بندی در NEAR | منبع: مسر

سال گذشته، بنیاد NEAR 40 میلیون دلار برای کمک به پایان دادن به یک استیبل کوین بومی نزدیک به نام USN، که توسط بانک مرکزی منتشر شد، کمک کرد.

قبل از آن، Circle اعلام کرد که استیبل کوین خود را در NEAR راه‌اندازی می‌کند تا جریان وجوه USDC را در برنامه‌های غیرمتمرکز NEAR فعال کند. استیبل کوین ها ارزهای رمزپایه ای هستند که از طریق دارایی های درون زنجیره ای یا خارج از زنجیره به ارزش یک ارز صادر شده توسط دولت متصل می شوند.

USDC Circle در اواسط ماه مارس برای مدت کوتاهی پیوند خود را در چندین صرافی از دست داد زیرا وحشت سرمایه‌گذاران منجر به انبوه برداشت‌ها از بانک سیلیکون ولی شد. این شرکت 3.3 میلیارد دلار ذخایر نقدی برای حمایت از پیوند USDC به دلار آمریکا در موسسه شکست خورده داشت. تتر، رقیب دایره ای، انتشار استیبل کوین USDT خود را در NEAR در سپتامبر 2022 آغاز کرد.

USN، USDC و USDT سه استیبل کوین برتر در شبکه هستند که ارزش بازار آنها 37.99 میلیون دلار، 29.99 میلیون دلار و 19.54 میلیون دلار است.

تمرکززدایی NEAR و Arbitrum قدرت را از پایه ها دور می کند

از سه ماهه اول 2023، NEAR حدود 316 میلیون دلار در خزانه خود نگهداری می کند. بنیاد NEAR بودجه را به چندین سازمان مستقل داخلی غیرمتمرکز، از جمله Marketing DAO، Developer Governance DAO، Creatives DAO، و NEAR Digital Collective اختصاص خواهد داد.

NEAR Digital Collective یک نهاد حاکمیتی جدید است که از خانه شایستگی برای نمایندگی رای دهندگانی که تغییرات شبکه را پیشنهاد می کنند استفاده می کند. شورای مشاوران جهت خانه شایستگی را هدایت خواهند کرد.

Arbitrum DAO که اخیراً راه اندازی شده است، چالش های حاکمیت DAO را برجسته کرده است.

اعضای جامعه با تصمیم بنیاد آربیتروم مبنی بر اختصاص 750 میلیون توکن ARB برای کمک های مالی به این بنیاد مخالفت کردند. پیشنهاد بعدی شفافیت بیشتر برای توکن‌های اعطا شده به «کیف پول اداری» بنیاد را پیشنهاد کرد.

پیشنهاد دیگر، AIP-1.2، مانع ورود کسانی را که مایل به مشارکت در اداره Arbitrum DAO هستند، کاهش داد.

برای آخرین تحلیل بیت کوین (BTC) Be(In)Crypto، اینجا را کلیک کنید.

پست پروتکل NEAR به سمت تمرکززدایی بیشتر در میان مناقشات آربیتروم پیش می رود اولین بار در BeInCrypto ظاهر شد.

در باره ی نویسنده

admin

یک پاسخ بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *