قانون جدیدی توسط ایالت نیویورک برای مجاز کردن استیبل کوین‌های دارای وثیقه فیات به عنوان نوعی وثیقه پیشنهاد شده است.

لایحه 7024 مجمع نیویورک در 10 می به عنوان اقدامی برای اصلاح قانون معرفی شد. هدف آن ایجاد مقرراتی برای اجازه استفاده از استیبل کوین ها برای وثیقه است.

صورتحساب اشاره شده روش های مجاز فعلی برای پرداخت وثیقه که شامل وجه نقد، بیمه و کارت های اعتباری است.

با این حال، قصد دارد قانون را اصلاح کند تا یک روش پرداخت اضافی را در استیبل کوین‌های دارای وثیقه فیات اضافه کند. اشاره ای به اینکه کدام استیبل کوین های خاص مجاز خواهند بود وجود نداشت.

این اقدام به دنبال مقررات پیشنهادی کریپتو توسط لتیتیا جیمز، دادستان کل نیویورک انجام شد. جیمز همچنین در تاریخ 5 مه “قانون مهمی برای تشدید مقررات” در صنعت کریپتو در این ایالت اعلام کرد. پذیرش استیبل کوین ها در نیویورک می تواند راه را برای سایر ایالت ها هموار کند تا از این روند پیروی کنند.

مقررات سختگیرانه کریپتو نیویورک

قانون مقررات، حفاظت، شفافیت و نظارت رمزنگاری (CRPTO) نیاز به ممیزی عمومی مستقل از مبادلات ارزهای دیجیتال دارد. علاوه بر این، افراد را از داشتن شرکت‌های مشابه، مانند کارگزاری‌ها و توکن‌ها، برای جلوگیری از تضاد منافع باز می‌دارد.

این مقررات همچنین اعطای وام و استقراض دارایی های کریپتو را ممنوع می کند. علاوه بر این، محدودیت‌هایی برای توکن‌های صادر شده توسط مبادله تحت بند تعارض منافع وجود خواهد داشت.

با این حال، پذیرش استیبل کوین برای اوراق وثیقه گامی در جهت درست برای ایالت نیویورک است.

با این حال، NYAG اخیراً به طور فعال شرکت های رمزنگاری را سرکوب کرده است. او تا کنون در سال جاری علیه Celsius، CoinEX و KuCoin اقدام کرده است.

لتیتیا جیمز همچنین با خرید پلتفرم وام‌دهی ارز دیجیتال وویجر توسط Binance.US مخالفت کرد.

چشم انداز اکوسیستم استیبل کوین

اکوسیستم استیبل کوین در حدود یک سال گذشته در حال کاهش بوده است. ارزش بازار فعلی تمام استیبل کوین ها حدود 131 میلیارد دلار است. علاوه بر این، این تقریباً معادل 11 درصد از کل بازار کریپتو است، سهمی که امسال در حال کاهش است.

تتر با 62 درصد سهم و 82 میلیارد دلار در گردش، همچنان رهبر بازار است. عرضه آن در سال جاری به طور پیوسته در حال افزایش بوده است در حالی که رقبای آن قرارداد بسته اند.

از ابتدای سال 2023، عرضه تتر 24 درصد رشد کرده است و به آن تسلط بر بازار داده است.

برعکس، Circle در حال کوچک شدن است و USDC تنها 23 درصد از بازار را با 30 میلیارد دلار در گردش به خود اختصاص داده است.

Binance USD (BUSD) نیز به دنبال اقدامات نظارتی علیه ناشر آن Paxos در حال کاهش است. BUSD تنها 4.3 درصد از بازار استیبل کوین را با عرضه 5.7 میلیارد دلار به خود اختصاص داده است.

پست نیویورک لایحه ای را برای اجازه پرداخت استیبل کوین برای اوراق وثیقه پیشنهاد می کند اولین بار در BeInCrypto ظاهر شد.

در باره ی نویسنده

admin

یک پاسخ بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *