بانک فدرال رزرو نیویورک مرکز نوآوری نیویورک (NYIC) و مقام پولی سنگاپور (MAS) گزارش تحقیقاتی در مورد پرداخت های فرامرزی CBDC در 19 می منتشر کردند.

این پروژه مشترک که “Cedar x Ubin+” نام دارد، چگونگی استفاده از فناوری دفتر کل توزیع شده (DLT) را برای پرداخت های عمده فروشی بین المللی بررسی می کند.

آزمایش DLT موثر یافت

رامطالعهچندین ارز مختلف را پوشش می دهد. این نشان داد که DLT می تواند نقاط دردناک کلیدی مربوط به قابلیت همکاری و استقلال شبکه، حل و فصل و سرعت را برطرف کند.

در این آزمایش از ارزهای دیجیتال از یک بانک مرکزی عمده فروشی شبیه سازی شده در یک محیط آزمایشی استفاده شد. میشل نیل، رئیس گروه بازار در فدرال رزرو نیویورک، فرصت نوآوری بانک مرکزی را برجسته کرد. نیل معتقد است که می تواند جریان پرداخت عمده فروشی را در سطح جهانی تسهیل کند و نتایج تسویه را بهبود بخشد.

این گزارش فرصت‌هایی را برای تحقیقات آینده پیشنهاد می‌کند، مانند بررسی مقیاس‌پذیری راه‌حل شبکه برای مدیریت حجم تراکنش‌ها در مقیاس و ترکیب ارزهای بیشتری که توسط دفتر کل بانک مرکزی مربوطه پشتیبانی می‌شوند.

ماه گذشته، بانک های مرکزی سنگاپور و مالزی نیز معرفی کرد یک اتصال پرداخت برون مرزی این یک پیوند CBDC بین دو کشور همسایه ایجاد کرد.

یافته های کلیدی پروژه

این آزمایش در درجه اول بر روی موارد زیر متمرکز بود:

قابلیت همکاری و استقلال:این آزمایش دفاتر مختلف ارزی را که توسط بانک‌های مرکزی نگهداری می‌شد، به هم متصل کرد و پرداخت‌ها را به صورت ایمن در بسیاری از دفترکل‌ها بدون نیاز به شبکه مرکزی مشترک یا یک نهاد تسویه‌ی مرکزی انجام داد.

حل و فصل اتمی: پرداخت‌های شبیه‌سازی‌شده به روش اتمی تسویه می‌شوند و تضمین می‌کنند که تراکنش‌ها تنها زمانی تکمیل می‌شوند که تمام زنجیره‌های پرداخت متقابل ارز تکمیل شود. این امر اطمینان را افزایش داد و خطرات تسویه حساب را کاهش داد.

تسویه زمان نزدیک: هر سناریوی پرداخت شبیه سازی شده به طور متوسط ​​در کمتر از 30 ثانیه تسویه حساب سرتاسری را تکمیل می کند و به شرکت کنندگان تأیید سریع تراکنش موفقیت آمیز را می دهد.

لئونگ سینگ چیونگ، معاون مدیر عامل (بازارها و توسعه) در MAS، بر دنیای ارزهای دیجیتالی تمرکز کرد که در آن بانک‌های مرکزی بدون نیاز به زیرساخت مشترک، قابلیت همکاری را برای ارزهای دارای نقدینگی کمتر مجاز می‌دانند.

در همین حال، گزارش Cedar x Ubin+ رد کرد که از تصمیمات قریب الوقوع در مورد انتشار ارزهای دیجیتال بانک مرکزی حمایت نمی کند یا نشان نمی دهد.

مقیاس توسعه CBDC

انتشار این مطالعه با انتشارات راوی منون نیز همزمان استانتصاب مجددبه عنوان مدیر عامل MAS. او پس از 12 سال تصدی این سمت، دومین دوره دو ساله خود را دریافت کرد. تا 31 می 2025، منون در نقش خود باقی خواهد ماند و در هیئت مدیره MAS خدمت خواهد کرد.

نوآوری CBDC در این مدت در حال رشد است. ریپل اخیرا افشا شد که پلتفرم CBDC خود را بهبود بخشیده است و در ابتکارات CBDC با بیش از 20 کشور همکاری می کند. ریپل با جمهوری پالائو و بانک مرکزی مونته نگرو همکاری می کند. این کشور خاطرنشان کرد که این کشورها ارزهای دیجیتال خرده فروشی را مطابق با نیازهای شهروندان خود سفارشی می کنند.

از سوی دیگر، برخی از مردم نگران این هستند که چگونه استفاده از CBDC ها می تواند حریم خصوصی مصرف کنندگان را به خطر بیندازد. بسیاری از مردم در ایالات متحده، جایی که انتقادها شدیدتر است، فکر می کنند که ردیابی تراکنش های دیجیتال می تواند منجر به سوء استفاده از قدرت شود، مانند تعقیب مخالفان سیاسی یا پیگیری الگوهای هزینه ساکنان.

پست مشترک فدرال رزرو نیویورک و پروژه MAS پتانسیل دفتر کل توزیع شده را برای پرداخت ها نشان می دهد اولین بار در BeInCrypto ظاهر شد.

در باره ی نویسنده

admin

یک پاسخ بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *