با توجه به اینکه بازی‌های بلاک چین سهم زیادی از فعالیت‌های DApp درون زنجیره‌ای را به خود اختصاص می‌دهند، مواردی مانند Polygon و Wax برای توسعه‌دهندگان با هزینه‌های پایین گاز و کاهش هزینه‌های تولید NFT جذاب هستند. سولانا اخیراً با ارتقای جدیدی که امکان ضرب انبوه را با کسری از هزینه قبلی فراهم می کند، وارد عمل شده است.

همانطور که بازی‌های بلاک چین به بلوغ می‌رسند، فناوری‌های مختلف زیربنایی که فضا را قادر می‌سازد در حال مبارزه با آن برای بخشی از عمل هستند.

چند ضلعی افزایش فعالیت را می بیند

به لطف افزایش ماهانه 53 درصدی کاربران فعال روزانه کیف پول در فضای بازی، در ماه مارس. Polygon با پشت سر گذاشتن Hive به دومین زنجیره محبوب بازی پس از Wax، DappRadar تبدیل شد. گزارش شده است.

تجزیه و تحلیل نشان می دهد که وکس همچنان از نظر فعالیت کیف پول بر فضا تسلط دارد. با توجه به سهم فزاینده ای از بازی های بلاک چین از تمام فعالیت های DApp، موفقیت Polygon به افزایش رقابت در این فضا اشاره دارد.

منبع نمودار: داپردار

اما دقیقاً چه چیزی پروژه های بازی بلاک چین را به پلتفرم های خاصی می کشاند؟

برای شروع، توانایی مقیاس‌پذیری آسان و بدون بالا بردن کارمزد تراکنش‌های سنگین بسیار مهم است. توسعه‌دهندگان بازی‌ها در جستجوی قابلیت‌های قرارداد هوشمند غنی و ظرفیت پردازش تراکنش‌های فراوان، خانه‌ای خوش‌آمد در اکوسیستم‌های ساخته شده بر روی موم و چند ضلعی و پروتکل‌ها پیدا کرده‌اند.

در حالی که استقرار توکن های ERC721 به طور مستقیم در شبکه اصلی اتریوم در هنر دیجیتال محبوبیت خود را نشان داده است. به عنوان مثال، هزینه های مربوط به گاز، چنین راه حلی را برای استخراج انبوه NFT ها که معمولاً توسط برنامه های بازی مورد نیاز است، نامناسب می کند.

در عوض، توانایی آن‌ها برای برش دسته‌های بزرگ توکن‌ها به یکباره بدون شکستن بانک، به راه‌حل‌های جایگزین اجازه می‌دهد تا بدرخشند.

البته از نظر کاهش هزینه های تراکنش و افزایش مقیاس پذیری. این فقط بلاک چین های دوستدار بازی مانند Wax نیستند که مشغول بوده اند. در سال‌های اخیر، تعداد انگشت شماری از راه‌حل‌های لایه-یک مانند Solana توجه توسعه‌دهندگان را به خود جلب کرده است.

سولانا مکانیزم کارآمد ضرب NFT را معرفی می کند

علاوه بر این، در اقدامی که احتمالاً برای پروژه‌های بازی بلاک چین در حال ظهور جذاب خواهد بود، بنیاد سولانا در روز پنجشنبه اعلام کرد معرفی فشرده سازی حالت. روشی جدید و کارآمدتر برای ذخیره داده ها در زنجیره.

با بهره‌گیری از Merkle Trees، نوعی ساختار داده که امکان تأیید سریع و ایمن را در میان مجموعه‌های داده بزرگ فراهم می‌کند، فشرده‌سازی حالت پیامدهای مهمی برای نحوه ضرب و ذخیره NFT‌ها در بلاک چین Solana دارد.

آخرین به روز رسانی تأثیر چشمگیری بر هزینه ضرب توکن های جدید خواهد داشت. زیرا ساختار داده فشرده تر را امکان پذیر می کند. سولانا می گوید NFT های فشرده 2400 تا 24000 برابر ارزان تر از نمونه های غیر فشرده خود هستند. این به توسعه دهندگان این امکان را می دهد که 100 میلیون با کمتر از 50 SOL برش دهند.

بر اساس داده های هزینه گرفته شده از 5 آوریل، بنیاد سولانا نشان می دهد که هزینه ایجاد NFT های فشرده جدید اکنون ارزان تر از استفاده از اتریوم در مقیاس بزرگ است. در واقع، فشرده سازی حالت باعث می شود هزینه توسعه دهندگان Solana با استفاده از Polygon قابل مقایسه باشد. حتی در صورت ضرب کردن دسته ای در مقیاس میلیونی به طور قابل توجهی ارزان تر است.

ارتقای هزینه‌های ضرب NFT Solana (SOL).
مجموع هزینه ضرب 1 میلیون NFT. منبع: سولانا

بسیاری از گیمرها ممکن است علاقه چندانی به فناوری اساسی هر بازی خاصی نداشته باشند. این شامل هزینه‌های غیرضروری می‌شود و بازی گران‌قیمت می‌تواند تأثیر مضری بر پایگاه کاربران آن داشته باشد.

به این ترتیب، پیشرفت‌های فنی که انتشار آیتم‌ها و ویژگی‌های جدید درون بازی را در مقیاس مقرون‌به‌صرفه‌تر می‌کند، پیشنهاد جذابی است.

پست با گرم شدن رقابت در فضای بازی های بلاک چین، هزینه های ضرب NFT حیاتی است که اولین بار در BeInCrypto ظاهر شد.

در باره ی نویسنده

admin

یک پاسخ بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *