نیجریه یک سیاست ملی بلاک چین را برای تقویت اقتصاد دیجیتال خود تصویب کرده است. طیف وسیعی از صنایع از این فناوری استفاده خواهند کرد.

نیجریه در تلاش خود برای گنجاندن فناوری بلاک چین در اقتصاد خود چند قدم به جلو برداشته است. شورای اجرایی فدرال این کشور یک سیاست بلاک چین را تصویب کرد که به تقویت اقتصاد دیجیتال آن کمک می کند. وزارت ارتباطات و اقتصاد دیجیتال در تاریخ 4 می در توییتی درباره این سیاست، هر دو بخش دولتی و خصوصی درگیر بحث‌هایی هستند که منجر به تصویب آن شد.

وزارت ارتباطات و اقتصاد دیجیتال مسئول توسعه این سیاست بود که بر ایجاد سیاستی متمرکز است که تمام مزایای فناوری بلاک چین را در بر گیرد. در این خصوص، در بیانیه مطبوعاتی آمده است:

چشم انداز این سیاست ایجاد یک اقتصاد مبتنی بر بلاک چین است که از تراکنش های امن، به اشتراک گذاری داده ها و تبادل ارزش بین مردم، مشاغل و دولت پشتیبانی می کند و در نتیجه نوآوری، اعتماد، رشد و رفاه را برای همه افزایش می دهد. اجرای سیاست ملی بلاک چین تأثیر مثبتی بر بخش عمومی و خصوصی کشور خواهد داشت.

در بیانیه مطبوعاتی همچنین پیشنهاد شد که این فناوری علاوه بر صنعت مالی در صنایع بهداشتی، حمل و نقل و زنجیره تامین نیز قابل استفاده است. این آژانس از نهادهای بخش دولتی و خصوصی خواست تا راه حل های بلاک چین را در نظر بگیرند.

SEC نیجریه به دارایی های توکن شده اجازه می دهد

نیجریه گرفته است مراحل دیگر با توجه به کاربرد دارایی های توکن شده. هدف کمیسیون بورس و اوراق بهادار این کشور اجازه دادن به دارایی های توکن شده است.

این تغییر شامل اجازه ارائه سکه توکن شده در صرافی های دیجیتال دارای مجوز می شود. با این حال، اینها باید توسط دارایی هایی که شامل حقوق صاحبان سهام، بدهی یا دارایی هستند، اما نه رمزنگاری، پشتیبانی شوند. مانند سایر کشورها، نیجریه مشتاق است اطمینان حاصل کند که باید استاندارد خاصی از حمایت از سرمایه گذاران وجود داشته باشد.

SEC نیجریه بر ثبت شرکت های فین تک به عنوان کارگزار فرعی دیجیتال، واسطه تامین مالی جمعی، مدیران صندوق و غیره تمرکز خواهد کرد. این اولین گام در مسیری طولانی از اقدامات نظارتی است.

ملت آفریقا در صدد تنظیم رمزارزها است

نیجریه ای ها به شدت به ارزهای دیجیتال علاقه دارند و مایلند که کلاس دارایی مجاز باشد. دولت یک CBDC به نام e-Naira راه‌اندازی کرده است که نیجریه‌ای‌ها به آن می‌روند. از زمان راه اندازی آن در اکتبر 2021، حدود 13 میلیون کاربر کیف پول الکترونیکی ایجاد کرده اند.

در دسامبر 2022، دولت اعلام کرد که ارزهای رمزنگاری شده را تنظیم خواهد کرد زیرا بانک مرکزی آن نتوانسته بود ممنوعیتی را که در اوایل سال 2021 اعمال کرده بود مهار کند.

پست سیاست ملی بلاک چین Greenlights نیجریه برای تقویت اقتصاد دیجیتال اولین بار در BeInCrypto ظاهر شد.

در باره ی نویسنده

admin

یک پاسخ بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *