بر اساس بیانیه وزارت خزانه داری آمریکا، سه فرد مرتبط با کره شمالی روز دوشنبه تحریم شدند.

دولت آمریکا سه نفر را که مدعی است از طریق تامین مالی غیرقانونی و فعالیت های مخرب سایبری از جمهوری دموکراتیک خلق کره (DPRK) حمایت می کنند، تحریم کرده است. واشنگتن این اقدام را با هماهنگی جمهوری کره انجام داد.

شبکه های غیر قانونی

با توجه به الف بیانیهnتی از سوی وزارت خزانه‌داری آمریکا، «استفاده کره شمالی از شبکه‌های تسهیل غیرقانونی برای دسترسی به سیستم مالی بین‌المللی و ایجاد درآمد با استفاده از ارز مجازی برای برنامه‌های غیرقانونی سلاح‌های کشتار جمعی (WMD) و موشک‌های بالستیک رژیم، مستقیماً امنیت بین‌المللی را تهدید می‌کند. این برایان ای. نلسون، معاون وزیر خزانه داری در امور تروریسم و ​​اطلاعات مالی است.

در ادامه این اطلاعیه آمده است:

ایالات متحده و شرکای ما متعهد به حفاظت از سیستم مالی بین‌المللی و جلوگیری از استفاده از آن در فعالیت‌های بی‌ثبات‌کننده کره شمالی هستند، به‌ویژه با توجه به پرتاب سه موشک بالستیک قاره‌پیما (ICBM) توسط کره شمالی در سال جاری.»

دولت کره شمالی از منابع مالی به دست آمده توسط گروه لازاروس برای تأمین مالی برنامه هسته ای غیرقانونی خود استفاده می کند. این رژیم بارها ژاپن و سایر همسایگان خود را به سلاح هسته ای تهدید کرده است.

کره شمالی از کریپتو برای تامین مالی برنامه تسلیحات خود استفاده می کند

دولت ایالات متحده وو هوئیهوی و چنگ هونگ من را به دلیل حمایت مادی از گروه لازاروس معرفی کرده است. ظاهراً بازیگران بد به اداره کل شناسایی (RGB)، بازوی اطلاعاتی اصلی کره شمالی گزارش می دهند.

با این حال، وزارت خزانه داری سومین فرد، سیم هیون سوپ، را به دلیل فعالیت برای یا از طرف شرکت بانکداری کره کوانگسون (KKBC) هدف قرار داد. سه نفر درگیر اتباع چین هستند.

لازاروس در جاسوسی سایبری، سرقت اطلاعات، سرقت های پولی، عملیات مخرب بدافزار و تجارت اسلحه شرکت می کند. طبق گزارشات، در مارس 2022، عوامل آن تقریباً 620 میلیون دلار ارز مجازی را سرقت کردند. این سرقت بزرگترین سرقت از سرمایه های مجازی تا به امروز بود.

از سال 2017، کره شمالی برای تامین مالی برنامه های موشکی و تسلیحاتی غیرقانونی خود دست به سرقت ارز مجازی زده است. در سال 2022، بازیگران سایبری کره شمالی حدود 1.7 میلیارد دلار ارز مجازی را سرقت کردند. کره شمالی از شبکه ای از معامله گران فرابورس استفاده می کند تا ارز مجازی دزدیده شده را به ارز فیات بشویید و از شناسایی جلوگیری کند.

بازیگران کره شمالی اغلب از شبکه های معامله گران فرابورس برای انجام معاملات از طرف خود استفاده می کنند. این کشور قبلاً از معامله گران مستقر در چین برای فرار از شناسایی توسط مؤسسات مالی استفاده کرده است.

گروه لازاروس برای اولین بار در سال 2009 مورد توجه عموم قرار گرفت. این “عملیات تروی” را از سال 2009 تا 2012 انجام داد. هکرها با استفاده از حملات انکار سرویس توزیع شده (DDoS) دولت کره جنوبی را هدف قرار دادند.

این گروه از آن زمان فعالیت خود را گسترش داده است. امکان دسترسی رژیم کره شمالی به میلیاردها بودجه از طریق روش های غیرقانونی.

کره شمالی در حال حاضر چهارمین کشور تحریم شدهپشت سر روسیه، ایران و سوریه.

The post وزارت خزانه داری آمریکا مجرمان رمزنگاری مرتبط با کره شمالی را هدف قرار می دهد اولین بار در BeInCrypto ظاهر شد.

در باره ی نویسنده

admin

یک پاسخ بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *