غول نیمه هادی انویدیا از موج فعلی هیاهوی هوش مصنوعی (AI) رونق زیادی دریافت می کند. در نتیجه، سهام شرکت در حال افزایش سرسام آور است.

سهام مرتبط با هوش مصنوعی با اعلام انویدیا مبنی بر افزایش تولید تراشه های هوش مصنوعی خود برای پاسخگویی به تقاضای فزاینده افزایش یافته است.

انویدیا با هوش مصنوعی پرواز می کند

از زمان ظهور ChatGPT، شرکت های فناوری سوار بر موج تبلیغاتی برای ورود به آخرین چیزهای بزرگ در فناوری شده اند.

در 24 می، Nvidia گزارش درآمد خود را منتشر کرد. این امر ارزش بازار سهام آن را حدود 200 میلیارد دلار افزایش داد و به بیش از 960 میلیارد دلار رسید. این شرکت رکورد ۱۱ میلیارد دلار درآمد در سه ماهه اول را گزارش کرد.

سهام انویدیا (NVDA) در معاملات پس از ساعت کاری حدود 30 درصد افزایش یافت و به بالاترین رقم تاریخ 394 دلار رسید. علاوه بر این، سهام انویدیا از ابتدای سال 2023 تا کنون 166 درصد افزایش یافته است.

قیمت NVDA 24 ساعته | ناظر بازار

علاوه بر این، حرکت بزرگ سهام باعث افزایش برتری این شرکت به عنوان با ارزش ترین سازنده تراشه جهان و پنجمین شرکت با ارزش وال استریت شد. رویترز.

مدیر مالی، کولت کرس، گفت که هوش مصنوعی مولد در “نقطه عطف” قرار دارد زیرا ChatGPT OpenAI به تازگی “لحظه آیفون” خود را برای صنعت داشته است. او افزود:

«این ما را در کانون توجه قرار داده است که می‌دانستیم این اتفاق خواهد افتاد. اما تعیین اینکه چه زمانی این امکان وجود خواهد داشت بسیار دشوار است. اما اینجاست، این عطف اینجاست، عطف روی هوش مصنوعی و عطف روی هوش مصنوعی و محاسبات تسریع شده.»

دانیل مورگان، مدیر ارشد پورتفولیو در Synovus Trust، اظهار داشت:

با وجود تمام اشتیاق در مورد هوش مصنوعی و این واقعیت که انویدیا در نتایج سه ماهه اول و تخمین های سه ماهه دوم عملکرد بسیار خوبی ارائه کرد، این شواهد واقعی را نشان می دهد که هوش مصنوعی واقعی است.

در ماه مارس، انویدیا از تراشه‌های جدیدی رونمایی کرد که به گفته آن، سرعت محاسبات الگوریتم‌های هوش مصنوعی پیچیده‌تر را افزایش می‌دهد. به گفته انویدیا، تراشه H100 و یک پردازنده جدید به نام Grace CPU Superchip هسته زیرساخت هوش مصنوعی خواهند بود.

احیای سهام فناوری

رقیب سازنده تراشه Advanced Micro Devices (AMD) نیز شاهد افزایش قیمت سهام بود. سهام AMD در روز 10 درصد جهش کرد و به 117.12 دلار رسید. سهام این شرکت از ابتدای سال تاکنون 83 درصد رشد داشته است.

شرکت‌های دیگری که برای ورود به هوش مصنوعی رقابت می‌کنند نیز شاهد افزایش قیمت سهام بوده‌اند. مایکروسافت (MSFT) و آلفابت (GOOG) هر دو در معاملات پس از ساعت کاری چند درصد افزایش یافتند.

The post سهام انویدیا با افزایش تقاضای تراشه‌های هوش مصنوعی، مدیر مالی می‌گوید «نقطه عطف» اینجاست اولین بار در BeInCrypto ظاهر شد.

در باره ی نویسنده

admin

یک پاسخ بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *