در سخنرانی روز چهارشنبه در کمیته خدمات مالی مجلس نمایندگان آمریکا، وزارت خدمات مالی ایالت نیویورک سرپرست آدرین هریس رد کرد که سپرده گذاران ارزهای دیجیتال باعث شکست بانک Signature شده اند. برعکس، هریس استدلال کرد، سپرده‌گذاران در دسته‌های دارایی و تجاری متعددی از آن خارج شدند. این جرقه بحران نقدینگی کشنده ای را در بانک مشکل دار ایجاد کرد. سرزنش کردن ارز دیجیتال یک اشتباه بد است.

بر اساس گزارش بلومبرگ، هریس شهادت داد: «این یک اشتباه است که شکست بانک Signature مربوط به ارزهای دیجیتال بوده است.

نظرات هریس نکاتی را تکرار کرد که او در کنفرانس Links NYC در 5 آوریل بیان کرده بود. در آن رویداد، هریس به عنوان یک مدافع کریپتو آشنا شد. و نسبت به کسانی که در دولت هستند که مشروعیت آن را به چالش می کشند، بدبین است. هریس انکار کرد که خصومت تنظیم‌کننده‌ها با ارز دیجیتال منجر به فروپاشی شده است. بر اساس گزارش وال استریت ژورنال، او این رویداد را یک «اجرای بانکی جدید» نامید.

فقط آن دسته از مشتریانی نبودند که مجموعاً 4 میلیارد دلار ارز رمزنگاری شده داشتند. در عوض، بخش وسیعی از مشتریان Signature دچار وحشت شدند و تعداد برداشت‌ها بانک را تحت تأثیر قرار داد.

ارزهای رمزپایه راه آهن

با وجود این حقایق مستند، دشمنان کریپتو سعی کرده اند از شکست Signature به عنوان باشگاهی برای ضربه زدن به صنعت استفاده کنند. در 12 مارس، یک داستان نیویورک تایمز توسط متیو گلدشتاین و امیلی فلیتر کریپتو را مقصر دانست. مقاله امضا را در این زمینه یک امر پرت نامید.

گلدشتاین و فلیتر نوشتند: «Signature یکی از معدود مؤسسات مالی بود که درهای خود را به روی سپرده گذاری دارایی های رمزنگاری باز کرده بود، تجارتی که در سال 2018 وارد آن شد».

این یک تصمیم سرنوشت ساز بود زیرا پس از سقوط FTX و تحقیقات جنایی متعاقب آن، دارایی های کریپتو از بین رفت. گلدشتاین و فاربر افزودند، یکی دیگر از بانک‌های متمرکز بر ارزهای دیجیتال، بانک سیلورگیت، هفته گذشته به‌طور داوطلبانه تعطیل شد.

نظرات هریس در روز چهارشنبه، نکات مطرح شده در رویداد Links NYC را تکرار کرد. اما این بار او آنها را با نظارت بر اقتصاد به قانونگذاران رساند. علاوه بر این، هریس ریاست بخشی را بر عهده دارد که مدعی نظارت بر حدود 3000 موسسه مالی با 8.8 تریلیون دلار دارایی است.

زمان نشان خواهد داد که آیا هریس در اصلاح ادراکات منفی ناشی از مقالاتی مانند مقاله نیویورک تایمز موفق است یا خیر.

BeInCrypto برای اظهار نظر با دفتر هریس تماس گرفته است.

The post یک مقام مالی نیویورک به کمیته مجلس می گوید که کریپتو بانک امضا را خراب نکرد اولین بار در BeInCrypto ظاهر شد.

در باره ی نویسنده

admin

یک پاسخ بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *