لتیتیا جیمز، دادستان کل نیویورک (NYAG) پیش نویس قانونی را برای تشدید مقررات کریپتو در مواجهه با آنچه که او به عنوان تقلب فزاینده در صنعت می‌داند تهیه کرده است..

امسال، دولت‌های سراسر جهان در حال کار برای ایجاد یک چارچوب قانونی رمزنگاری هستند. در همین حال، دادستان کل کشور اقدامات خود را برای حمایت از سرمایه گذاران پیشنهاد کرده است.

مقررات کریپتو مورد بحث قرار می گیرد

مطابق با بلومبرگپیشنهاد مقررات کریپتو NYAG در جلسه قانونگذاری سال 2023 مورد بحث قرار خواهد گرفت. او آن را قانون CRPTO (مقررات رمزنگاری، حفاظت، شفافیت و نظارت) می نامد.

در یک تاپیک توییتری، جیمز خلاصه شده است که قانون:

  • از شرکت‌های رمزنگاری بخواهید به مشتریانی که قربانی کلاهبرداری شده‌اند بازپرداخت کنند.
  • اجبار حسابرسی مستقل و عمومی شرکت های رمزنگاری.
  • از مالکیت پلتفرم‌های کریپتو توسط افرادی که دارایی‌های کریپتو هستند جلوگیری کنید.
  • شرکت‌های کریپتو را از استقراض یا وام دادن به دارایی‌های سرمایه‌گذاران متوقف کنید.
  • اطلاعات ریسک و تضاد منافع در مورد شرکت های رمزنگاری را به سرمایه گذاران ارائه دهید.
  • به دفتر NYAG این قدرت را بدهید که این قوانین را اجرا کند و شرکت هایی را که آنها را نقض می کنند تعطیل کند.

اگر این لایحه به قانون تبدیل شود، پلتفرم های وام دهی و استقراض ممکن است دیگر نتوانند در نیویورک کار کنند. علاوه بر این، بسیاری از صرافی‌های متمرکزی که توکن‌های خود را صادر کرده‌اند، از جمله بایننس، OKX، Crypto.com و KuCoin، قادر به ارائه خدمات خود به ساکنان نیویورک نیستند.

نبرد NYAG در برابر کریپتو

امسال لتیتیا جیمز برای بسیاری از بازیکنان کریپتو مشکلات قانونی ایجاد کرده است. اولاً، در ژانویه، او از الکس ماشینسکی، مدیر ارشد اجرایی (مدیر عامل سابق سلسیوس) شکایت کرد و مدعی شد که بیش از 26000 نیویورکی را کلاهبرداری کرده است.

با این حال، این چهارشنبه، BeInCrypto گزارش داد که Mashinsky درخواستی برای رد شکایت NYAG ارائه کرده و آن را “بی اساس” خواند.

سپس در ماه فوریه، از صرافی رمزارز CoinEx شکایت کرد و آن را به فعالیت غیرقانونی در نیویورک متهم کرد. به گفته NYAG، CoinEx تجارت توکن‌هایی مانند Amp و Library Credits را که قبلاً توسط کمیسیون بورس و اوراق بهادار (SEC) به عنوان اوراق بهادار تلقی می‌شد، تسهیل کرد.

او همچنین با خرید پلتفرم وام دهی Voyager توسط Binance.US مخالفت کرد.

و در ماه مارس، NYAG شکایتی علیه صرافی رمزارز KuCoin به اتهام اجازه داد و ستد اوراق بهادار ثبت نشده تنظیم کرد. در همین شکایت، جیمز اتریوم (ETH) را یک اوراق بهادار نامید.

در مورد مقررات کریپتو یا هر چیز دیگری چیزی برای گفتن دارید؟ برای ما بنویسید یا به بحث ما بپیوندید کانال تلگرام. شما همچنین می توانید با ما تماس بگیرید TikTok، فیس بوکیا توییتر.

برای جدیدترین BeInCrypto بیت کوین تجزیه و تحلیل (BTC)، اینجا کلیک کنید.

The post دادستان کل نیویورک پیش نویس مقررات سخت گیرانه تری درباره رمزنگاری را تهیه کرد اولین بار در BeInCrypto ظاهر شد.

در باره ی نویسنده

admin

یک پاسخ بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *