بازی Web3 آوریل سختی را پشت سر گذاشت زیرا زمین مجازی به شدت کاهش یافت و فعالیت بازی های زنجیره ای تا 10 درصد کاهش یافت. اگرچه، شاید با توجه به وسواس اخیر با سکه های میم، چندان تعجب آور نباشد.

تا کنون، بازی های بلاک چین حداقل در مقایسه با سال 2022 سال نسبتا مثبتی داشته است. با این حال، طبق آخرین DappRadar گزارش در بازی Web3، همه چیز می تواند کمی بهتر شود.

انعطاف پذیری بازی Web3

DappRadar، یک شرکت تجزیه و تحلیل بلاک چین، کاهش 10 درصدی در فعالیت بازی های زنجیره ای را در ماه آوریل با میانگین ثبت شده روزانه 672000 کیف پول فعال منحصر به فرد (UAW) دنبال کرد. با این حال، بازی ها تسلط خود را حفظ کردند و 38 درصد از فعالیت های زنجیره ای را به خود اختصاص دادند.

در اخبار بدتر، معاملات دنیای مجازی در ماه آوریل سقوط کرد و حجم معاملات با کاهش 74 درصدی نسبت به مارس به 41.4 میلیون دلار و فروش 16149 زمین رسید.

منبع: DappRadar

سرزمین متاورس رو به کاهش است

DappRadar این کاهش را – تا حدی – به تغییر اخیر در تمرکز و نقدینگی به سمت میم کوین ها نسبت می دهد. اگر درست باشد، نشان می‌دهد که جوامع پیرامون دارایی‌های دیجیتال چقدر نسبتا کوچک و منزوی هستند.

بر اساس تجزیه و تحلیل آنها، معامله گران در حال فروش زمین مجازی خود بودند تا به شوق میم بپیوندند، که باعث شد بسیاری از معامله گران بازدهی کلانی داشته باشند. افزایش فعالیت های زنجیره ای باعث افزایش تراکنش ها شد و نقدینگی NFT های کم ارزش و زمین های مجازی را بیشتر کاهش داد.

مسلماً، در چارچوب، حجم معاملات دنیای مجازی در ماه آوریل (41 میلیون دلار) تقریباً مشابه ژانویه بود. با این حال، تعداد فروش در مقایسه با ژانویه کاهش یافت – از 25200 به 16100. فوریه و آوریل شاهد افزایش قابل توجهی بودیم. در چشم انداز، آوریل بازگشتی به میانگین بوده است.

از سوی دیگر، بلاک چین های بازی نسبت به ماه قبل رشد اندکی داشته اند. Polygon، BNB Chain، Hive و EOS همگی شاهد افزایش تک رقمی در کیف پول‌های فعال منحصر به فرد روزانه (dUAW) بودند. WAX با رشد 3.2 درصدی نسبت به ماه مارس در صدر قرار گرفت.

عملکرد بلاک چین های بازی توسط DappRadar.
برترین بلاک چین های بازی همگی در ماه آوریل شاهد رشد UAW بودند. منبع: DappRadar

علیرغم کاهش کلی متاورس، The Sandbox در آوریل 2023 با افزایش 18.83 درصدی در حجم معاملات و از مرز 1 میلیون دلار رونق گرفت. این موفقیت توسط Mega City 3 Land Sale انجام شد که بیش از 250 قطعه و دارایی ویژه NFT را برای خریدهای ممتاز ارائه کرد.

فروش زمین مجازی مدت هاست که هدف تمسخر ناظران و تحلیلگران بوده است. ارزش آنها به طور کلی در کنار کاهش علاقه به متاورس کاهش یافته است.

در فوریه 2022، در جریان تبلیغات متاورس، شخصی 450000 دلار پرداخت کرد تا همسایه اسنوپ داگ در سندباکس باشد. تصور اینکه املاک و مستغلات دیجیتال امروز قیمت های مشابهی داشته باشد، دشوار است.

پست بی‌رحمانه آوریل: بازی‌های زنجیره‌ای و معاملات زمینی متاورس سقوط کرد اولین بار در BeInCrypto ظاهر شد.

در باره ی نویسنده

admin

یک پاسخ بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *