با ورود روند نزولی به سومین هفته متوالی، قیمت خوش‌بینی (OP) 25 درصد کاهش یافته است. تجزیه و تحلیل عمیق‌تر داده‌های زنجیره‌ای زیربنایی، زمان‌های سخت‌تری را برای دارندگان OP نشان می‌دهد.

Optimsims (OP) یکی از بزرگترین راه حل های مقیاس پذیری برای اتریوم است که بیش از 900 میلیون دلار ارزش بازار در اوج خود دارد. در 14 آوریل، زمانی که پروتکل های وام دهی Hundred Finance DeFi ساخته شده در شبکه Optimism به قیمت 7 میلیون دلار هک شد، اوضاع به سمت نزولی رفت.

به نظر می رسد سرمایه گذاران نهادی بزرگی که کوین های OP بومی را در اختیار دارند، بدبین شده اند و با روی آوردن به پروتکل های بازدهی جایگزین DeFi، از موقعیت های صعودی خود خارج شده اند.

سرمایه‌گذاران خوش‌بینی نسبت به یک اثر مسری احتیاط می‌کنند

از زمان هک صد فاینانس در 14 آوریل، حجم معاملات بزرگ در شبکه Optimism میزبان کاهش یافته است. به طور خاص، تعداد تراکنش های بیش از 100000 دلار با 73 درصد کاهش از 48 به 19 تراکنش روزانه در 15 آوریل و 2 مه کاهش یافته است.

خوش بینی (OP) قیمت در مقابل تعداد معاملات نهنگ. می 2023. منبع: مقدس

این نشان می‌دهد که سرمایه‌گذاران نهادی نسبت به یک اثر مسری احتمالی که در سراسر شبکه Optimism گسترش می‌یابد، محتاط هستند.

در صورتی که این کاهش شدید در فعالیت معاملاتی نهنگ کاهش یابد، دارندگان OP می توانند در روزهای آینده قیمت ها را کاهش دهند.

نهنگ ها وارد یک دیوانگی فروش شده اند

علاوه بر این، داده‌های زنجیره‌ای نشان می‌دهد که نهنگ‌های خوش‌بینی به تدریج دارایی‌های OP خود را کاهش داده‌اند. این امر به چشم انداز نزولی قیمت اعتبار می بخشد.

نمودار زیر نشان می دهد که چگونه نهنگ های کریپتو که دارای 1 میلیون تا 100 میلیون OP هستند، پس از انتشار اخبار مربوط به رویداد هک، شروع به فروش کردند. از زمان انتشار این خبر در 15 آوریل، نهنگ ها تا 3 می 12 میلیون سکه فروخته اند.

خوش بینی (OP) قیمت در مقابل موجودی کیف پول نهنگ.  می 2023
خوش بینی (OP) قیمت در مقابل موجودی کیف پول نهنگ. می 2023. منبع: مقدس

با ارزش فعلی بازار 2.10 دلار، 12 میلیون سکه که آنها فروخته اند 25 میلیون دلار ارزش دارند. برای زمینه مناسب، این تقریباً 4 درصد از سرمایه فعلی بازار Optimism است.

هنگامی که نهنگ ها شروع به تخلیه مقادیر زیادی سکه در مدت کوتاهی می کنند، می تواند قیمت سکه زیرین را به یک مارپیچ رو به پایین برساند.

اگر شبکه Optimism نتواند علاقه و اعتماد سرمایه گذاران نهنگ را دوباره برانگیزد، روند نزولی ممکن است ادامه یابد.

پیش بینی قیمت OP: کاهش احتمالی تا 1.65 دلار

داده های قیمت جهانی IntoTheBlock In/Out of the Money (GIOM) نشان می دهد که OP تا 1.65 دلار کاهش می یابد. اما خرس ها باید با خط حمایت اولیه حدود 2 دلار مبارزه کنند. در حدود آن سطح قیمت، 7000 سرمایه‌گذار که 8 میلیون سکه خریداری کرده‌اند، تلاش خواهند کرد تا از این افت جلوگیری کنند.

اما اگر بازار همانطور که انتظار می‌رفت نزولی باقی بماند، قیمت Optimism می‌تواند به 1.65 دلار سقوط کند، جایی که حمایت قابل‌توجهی از سوی 51 سرمایه‌گذار که دارای 797 میلیون کوین OP هستند، وجود دارد.

خوش بینی (OP) داده های توزیع قیمت GIOM.  می 2023
خوش بینی (OP) داده های توزیع قیمت GIOM. می 2023، منبع: IntoTheBlock

با این حال، اگر قیمت OP به بالای 2.26 دلار برسد، گاوها می توانند موضع نزولی را باطل کنند. اما مقاومت شدید 58000 آدرس که دارای 38 میلیون سکه هستند می‌تواند چالشی ایجاد کند.

اگرچه بعید است، اگر گاوها موفق شوند دیوار فروش را به 2.26 دلار افزایش دهند، دارندگان Optimism می توانند به بهبود زودهنگام به سمت منطقه 2.65 دلار خوش بین باشند.

The post قیمت خوش‌بینی (OP) با افزایش قیمت هک DeFi باعث فروش سرمایه‌گذاران می‌شود اولین بار در BeInCrypto ظاهر شد.

در باره ی نویسنده

admin

یک پاسخ بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *