به دلیل جنجال های ناشی از به روز رسانی «بازیابی»، هفته سختی برای سازنده کیف پول های دیجیتال لجر بود. آیا می‌تواند مانند رقیب خود GridPlus، با استفاده از منبع باز، اعتماد را جلب کند؟

کیف پول های سخت افزاری امن ترین گزینه برای نگهداری ارزهای دیجیتال در نظر گرفته می شدند. اما لجر، یکی از پرچم‌داران کیف پول‌های سخت‌افزاری، پس از یک ویژگی انتخاب جدید «بازیابی» به آب‌های عمیق وارد شده است.

رقبا به سمت کمپین بازاریابی منبع باز می شتابند

در حالی که لجر با واکنش شدید جامعه مواجه است، رقبای آن موقعیت را به نفع خود قرار داده اند. GridPlus، ارائه دهنده امنیت سخت افزار Web3، اعلام کرد قصد دارد سیستم عامل خود را در سه ماهه سوم سال 2023 منبع باز کند.

به الف اشاره می کند داستان درباره «Crypto AG»، شرکتی که دستگاه‌های رمزگذاری، چرخ‌دنده‌های مکانیکی، مدارهای الکترونیکی، و تراشه‌های سیلیکونی و نرم‌افزار را به بیش از ۱۲۰ کشور ارائه می‌کرد.

اما، آژانس اطلاعات مرکزی ایالات متحده (سیا) مخفیانه مالک این شرکت بود و به کدهایی که کشورها برای ارتباطات رمزگذاری شده استفاده می‌کردند دسترسی داشت.

سازنده کیف پول سخت افزاری توییت کرد که کد منبع باز برای عدم وجود چنین کیف پولی در آینده ضروری است. گرید پلاس می نویسد:

ما به عنوان یک صنعت باید خود را به بالاترین استانداردها نگاه داریم و از سایر تولیدکنندگان کیف پول سخت افزاری می خواهیم که به نفع اکوسیستم ما، سیستم عامل خود را نیز منبع باز کنند.

همراه با GridPlus، Trezor نیز مورد استفاده قرار گرفت وضعیت کمپین بازاریابی آن این امنیت منبع باز خود را برجسته کرد و 15٪ تخفیف برای کیف پول های سخت افزاری خود ارائه داد.

هیچ Backdoor: Ledger Co-Founders وجود ندارد

مناقشه ای که با ویژگی پشتیبان گیری از عبارت seed شروع شد با یک توییت Ledger Support تشدید شد که اکنون حذف شده است.

Ledger Support با توییتی مبنی بر اینکه همیشه امکان نوشتن سفت‌افزاری که استخراج کلید را تسهیل می‌کند، دوباره اعتماد را به دست آورد.

این شرکت می خواست این پیام را منتقل کند که با استخراج عبارات کلیدی اعتماد مشتریان را از بین نخواهد برد، اما این قصد نتیجه معکوس داشت. اکنون جامعه یک سیستم عامل متن باز می خواهد تا خود کد را تأیید کند.

منبع: توییتر

نیکلاس باکا، یکی از بنیانگذاران Ledger، به سراغش آمد توضیح که هیچ در پشتی وجود ندارد. همچنین، مدیر ارشد اجرایی (مدیر عامل) سابق لجر تلاش کرد تا نشان دهد که هیچ در پشتی وجود ندارد و این یک شکست روابط عمومی است تا یک نقص فنی.

جامعه از Ledger سفت‌افزار منبع باز می‌خواهد

احساسات ترسناکی در بین کاربران لجر وجود داشته است و آنها می خواهند به جای اعتماد به لجر، کد را خودشان تأیید کنند.

از این رو، از لجر خواسته شده است که سیستم عامل خود را منبع باز کند. کد منبع باز به توسعه دهندگان این امکان را می دهد تا کد را مشاهده کنند و بنابراین تأیید کنند که یک پروژه خاص در تلاش است چه چیزی را اجرا کند.

یک کاربر توییتر نوشت:

لجر عزیز،

تنها راه پیش رو منبع باز است. تنها زمانی می توان اعتماد را به دست آورد که بتوانیم کد را ببینیم.

کلمات کافی نیستند، به خصوص که اطلاعات متناقضی از تیم شما می آید.

من به عنوان یک کاربر قدیمی، در حال خرید جایگزین هستم.»

Ledger قبلاً دارای برنامه های دستگاه منبع باز و ارتباط بین مشتریان و برنامه است. اما، بنیانگذار باکا معتقد است«داشتن یک کد کاملاً منبع باز کمکی به این کار نخواهد کرد، زیرا شما واقعاً راهی برای بررسی آنچه در داخل دستگاه در حال اجرا است ندارید.»

BeInCrypto با لجر تماس گرفته است اما هنوز پاسخی دریافت نکرده است.

چیزی برای گفتن در مورد لجر یا هر چیز دیگری دارید؟ برای ما بنویسید یا به بحث ما بپیوندید کانال تلگرام. شما همچنین می توانید با ما تماس بگیرید TikTok، فیس بوکیا توییتر.

برای جدیدترین BeInCrypto بیت کوین تجزیه و تحلیل (BTC)، اینجا کلیک کنید.

The post آیا لجر می تواند اعتماد را با استفاده از منبع باز بازگرداند؟ اولین بار در BeInCrypto ظاهر شد.

در باره ی نویسنده

admin

یک پاسخ بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *