ChatGPT OpenAI پس از یک ماه وقفه فعالیت خود را در ایتالیا از سر گرفت. طبق گزارش ها، شرکت مادر آن نیز دور جدید فروش سهام را تکمیل کرده است که ارزش آن را به بیش از 27 میلیارد دلار رساند.

سام آلتمن، مدیر عامل OpenAI در 28 آوریل توییت کرد که ChatGPT پس از اعمال محدودیت هایی علیه آن در ماه مارس، دوباره در ایتالیا در دسترس است.

پیش از این، مقامات ایتالیایی Garante ابزار هوش مصنوعی (AI) را به دلیل نگرانی در مورد استانداردهای حفظ حریم خصوصی و عدم تأیید سن کاربرانش ممنوع کرده بودند.

ایتالیا نسبت به هوش مصنوعی محتاط است

در حالی که اخبار از سرگیری فعالیت های آن به طور گسترده ای بوده است جشن گرفت حتی توسط منتقدانی مانند ماتئو سالوینی معاون نخست وزیر، گارانته می خواهد از انطباق بیشتر شرکت اطمینان حاصل کند.

مقامات خواستن OpenAI برای انجام یک کمپین اطلاعاتی به ایتالیایی‌ها اطلاع می‌دهد که می‌توانند از استفاده از داده‌های خود برای آموزش ربات‌های چت خودداری کنند.

علاوه بر این، تنظیم کننده قصد دارد “فعالیت های حقیقت یاب در مورد OpenAI را نیز تحت چتر کارگروه ویژه ای که توسط هیئت حفاظت از داده های اروپا راه اندازی شده است، انجام دهد.”

ChatGPT مدیریت داده ها را حرکت می دهد

در 25 آوریل، OpenAI معرفی کرد ویژگی جدیدی که به کاربران امکان می دهد تاریخچه چت خود را خاموش کنند. با غیرفعال کردن تاریخچه چت، استارتاپ هوش مصنوعی اعلام کرد که از این مکالمات برای آموزش مدل های هوش مصنوعی خود استفاده نخواهد کرد.

این شرکت همچنین گفت که روی یک ویژگی گزینه های صادراتی نیز کار می کند. این ویژگی به کاربران اجازه می دهد تا داده های خود را به ایمیل های خود صادر کنند. به این ترتیب، آنها می توانند ببینند که ChatGPT چه اطلاعاتی را ذخیره می کند و سایر داده های مربوط به آنها را ذخیره می کند.

در همین حال، ChatGPT ممکن است به زودی یک اشتراک تجاری برای حرفه ای ها و شرکت ها داشته باشد. این مدل اشتراک جدید دارای استانداردهای سختگیرانه تری برای مدیریت داده خواهد بود. از آنجایی که از داده های کاربران نهایی در آموزش مدل ها استفاده نمی شود.

این شرکت جدول زمانی برای در دسترس بودن این محصول ارائه نکرده است.

OpenAI فروش 300 میلیون دلاری سهام را تکمیل کرد

OpenAI فروش 300 میلیون دلاری سهام را تکمیل کرده است و ارزش آن را به 27 تا 29 میلیارد دلار رسانده است. Techcrunch گزارش داد که جمع آوری کمک های مالی مشمول شرکت های سرمایه گذاری خطرپذیر مانند Tiger Global، Sequoia Capital، Andreessen Horowitz، Thrive و K2 Global.

ChatGPT OpenAI تنها در عرض دو ماه پس از راه اندازی آن در نوامبر 2022 به 100 میلیون رسید. علاوه بر این، ربات چت هوش مصنوعی علاقه زیادی را از سوی شرکت های فناوری بزرگ مانند مایکروسافت ایجاد کرده است. که آن را در چندین محصول ادغام کرده است.

با این حال، کارشناسانی مانند ایلان ماسک خواستار توقف توسعه سیستم‌های هوش مصنوعی شده‌اند. ماسک قبلاً این را به دلیل “خطر عمیق” برای بشریت بیان کرده بود.

The post با از سرگیری عملیات ChatGPT در ایتالیا، ارزش OpenAI به بیش از 27 میلیارد دلار افزایش یافت اولین بار در BeInCrypto ظاهر شد.

در باره ی نویسنده

admin

یک پاسخ بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *