بر اساس داده‌های شرکت تحلیل زنجیره‌ای Glassnode، اصلاح بازار بیت‌کوین همچنان ادامه دارد و می‌تواند اندکی کاهش یابد.

گلس‌نود در گزارش هفته‌ای زنجیره‌ای خود که در اول ماه مه منتشر شد، میزان افزایش اصلاحات بازار را در صورت ادامه آن فاش کرد.

معیارهای روی زنجیره بیت کوین

بیت کوین در حال حاضر 10 درصد از بالاترین قیمت خود در سال 2023 که کمی کمتر از 31000 دلار در اواسط آوریل بود، اصلاح شده است. با این حال، بازارها می توانند بسیار بیشتر از قیمت های فعلی حدود 28000 دلار کاهش پیدا کنند.

شرکت تجزیه و تحلیل بلاک چین مفهوم توزیع مجدد ثروت «پیر/جوان» را از طریق چرخه‌های بالا بررسی کرد. از این معیارها برای سنجش تقاضا در بازار استفاده کرد.

این گزارش به این نتیجه رسید که سرمایه‌گذاران جدید بر بازار تأثیر می‌گذارند که عمدتاً ناشی از عملکرد سود محقق نشده و تحقق‌یافته آنهاست. علاوه بر این، فشار فروش توسط سرمایه‌گذاران جدید «نیروی محرکه کلیدی بود که مقاومت را در 30000 دلار ایجاد کرد.»

اگر این اصلاح فعلی از سر گرفته شود، مبنای هزینه دارندگان عرضه جوان در 24.4 هزار دلار ممکن است سطح روانی برای نظارت در هفته‌های آینده باشد.»

مبنای هزینه تامین پیر/جوان BTC – گلاسنود

تصحیح عمیق می شود

گلس‌نود «عرضه جوان» را به‌عنوان سکه‌هایی که کمتر از شش ماه نگهداری می‌شوند و «عرضه قدیمی» را به‌عنوان سکه‌هایی که برای مدت طولانی‌تری نگهداری می‌شوند طبقه‌بندی می‌کند.

تغییر موقعیت خالص ماهیانه عرضه جوان نشان داد که فشار فروش به نرخ ثابت 250000 BTC در ماه رسیده است.

به گفته این سازمان، الگوها مشابه روند صعودی سال 2019 به نظر می رسند، که قبل از بازار صعودی 2021 یک “دوره تعادل” طولانی داشت. این نشان می‌دهد که بازارها می‌توانند در بیشتر سال‌های باقی‌مانده سال پس از اصلاح آن‌ها روندی جانبی داشته باشند.

علاوه بر این، انتقال ثروت دلار آمریکا به منطقه عرضه یانگ افزایش یافته است. با این حال، “به طور قابل توجهی پایین” باقی مانده است و به آستانه های قبلی بازار صعودی نرسیده است.

«این نشان می‌دهد که جریان‌های تقاضای جدید نسبتاً نرم باقی می‌ماند، اما عرضه عمدتاً در اختیار دارندگان درازمدت و محکومیت بالاتر باقی می‌ماند.»

عرضه جوان و سرمایه گذاران جدید نیروهای اصلی در روند صعودی بازار صعودی هستند. با این وجود، وضعیت فعلی زنجیره ای نشان می دهد که اشتهای آنها رو به کاهش است.

Glassnode همچنین نسبت MVRV (ارزش بازار به ارزش واقعی) را تجزیه و تحلیل کرد که ارزش بازار را در مقابل سرمایه تحقق یافته می سنجد. به عبارت دیگر، نسبت بین قیمت لحظه ای و مبنای هزینه زنجیره ای.

این متریک همچنین نشان می دهد که مقاومت سطح 30000 دلار دارای نسبت MVRV 1.33 است. بازگشت به ارزش سربه سر 1 باعث اصلاح به 24400 دلار می شود که به عنوان پشتیبانی عمل می کند.

تخمین STH MVRV - Glassnode
تخمین STH MVRV – گلاسنود

چشم انداز قیمت بیت کوین

قیمت بیت کوین 2 درصد در روز عقب نشینی کرده و در زمان نگارش این مقاله به کمتر از 28000 دلار رسیده است. بیت کوین در معاملات صبحگاهی آسیا به پایین ترین سطح روزانه و هفتگی 27722 دلار رسید.

BTC/USD 1 هفته، اصلاح بازار ادامه دارد - BeInCrypto
BTC/USD 1 هفته، اصلاح بازار ادامه دارد – BeInCrypto

سطح پشتیبانی فوری بعدی حدود 27400 دلار است در صورتی که سطوح فعلی شکسته شود. معیارهای روی زنجیره نشان می دهد که این اصلاح هنوز به پایان نرسیده است.

بر اساس گزارش On-Chain Analytics، بیت‌کوین «بیش از حد گرم شده» می‌تواند تا 24000 دلار اصلاح شود، اولین بار در BeInCrypto ظاهر شد.

در باره ی نویسنده

admin

یک پاسخ بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *