مطابق با اعلام قبلی، پاکستان ممنوعیت گسترده ای را برای خدمات رمزنگاری اعمال می کند. عایشه غاوس پاشا، وزیر دارایی و درآمد، تا آنجا پیش رفت که اعلام کرد که ارز دیجیتال هرگز در کشور قانونی نخواهد بود.

پاکستان تصمیم گرفته است که ممنوعیت گسترده ای را برای خدمات رمزنگاری اعمال کند و تهدیدی را که ماه ها پیش ایجاد شده بود جبران کند. طبق یک چهارشنبه گزارش در منبع خبری محلی ProPakistani، پاشا در جلسه کمیته دائمی امور مالی و درآمد سنا در 16 می گفت که پاکستان خدمات ارزهای دیجیتال آنلاین را در داخل کشور ممنوع خواهد کرد و مسیر خود را تغییر نخواهد داد.

این تصمیم از سوی دیگر مقامات از جمله سهیل جواد، رئیس بانک دولتی پاکستان (SBP) حمایت شد. پاشا گفت که دولت برای مدت نامحدودی از وضعیت قانونی ارزهای دیجیتال در پاکستان محروم خواهد شد.

پاکستان «هرگز» کریپتو را قانونی نخواهد کرد

پیشنهاد بانک مرکزی و دولت فدرال اولین بار توسط رسانه های محلی در 12 ژانویه 2022 گزارش شد.

این اولین باری بود که بانک دولتی پاکستان موضعی عمومی در مورد طبقه دارایی های کریپتو اتخاذ می کرد. دادگاه عالی سند قبلاً از دولت خواسته بود تا در اکتبر 2020 ارزهای دیجیتال را تنظیم کند.

سلیم مندویوالا، رئیس کمیته، خاطرنشان می کند که پاکستانی ها میلیاردها دلار در ارزهای دیجیتال سرمایه گذاری کرده اند. در دسامبر گذشته، فدراسیون اتاق های بازرگانی و صنایع پاکستان اعلام کرد که پاکستانی ها در سال 2021 به ارزش 20 میلیارد دلار سرمایه گذاری کرده اند.

پاشا اظهار داشت که گروه ویژه اقدام مالی (FATF) ممنوعیت کریپتو را به عنوان یکی از شروط حذف پاکستان از لیست خاکستری خود در ماه اکتبر الزامی کرده بود. فهرست خاکستری شامل کشورهایی است که به نظر این سازمان در جبهه های مبارزه با پولشویی و تامین مالی تروریسم دارای کاستی هایی هستند.

کشورها اقدامات مختلفی را برای جلوگیری از انگ قرار گرفتن در لیست سیاه یا لیست خاکستری انجام داده اند، مانند اجرای رویه های سختگیرانه مشتری خود را بشناسید. اما رضایت FATF سخت است.

این ممنوعیت احتمالاً به معنای توقف فعالیت های رسمی مبادلات در کشور خواهد بود. با این حال، شهروندان احتمالاً می‌توانند از طریق کانال‌های غیررسمی مانند VPN به خدمات رمزنگاری دسترسی داشته باشند.

پاکستان در بحران اقتصادی

پاکستان در حال حاضر در یک بحران اقتصادی قرار دارد. نرخ تورم این کشور تا آوریل 36.4 درصد است که در سطح جهانی یک رقم پرت بزرگ نیست، اما این بالاترین رقم برای کشور از اواسط دهه 1970 است.

پاکستان بدهی طی 25 سال گذشته تقریباً هر پنج سال یکبار دو برابر شده و به 200 میلیون تومان رسیده است. 62.5 تریلیون تا پایان دولت عمران خان در سال 2022. تولید ناخالص داخلی نیز با سرعت بسیار کمتری رشد کرد.

این بار بدهی ناپایدار باعث شد که تعهدات خدمات بدهی از درآمد دولت فدرال در سال مالی 2022-23 بیشتر شود. بحران اقتصادی در بن بست سیاسی بین نخست وزیر شهباز شریف و نخست وزیر سابق عمران خان نقش داشت که منجر به برکناری خان و ناآرامی سراسری شد و خواستار برگزاری انتخابات زودهنگام شد.

علیرغم تلاش‌ها برای تأمین وام صندوق بین‌المللی پول، دولت خان نتوانست به تورم رسیدگی کند و وضعیت اقتصادی را بهبود بخشد.

The post پاکستان ممنوعیت گسترده ای را برای خدمات رمزنگاری اعمال کرد اولین بار در BeInCrypto ظاهر شد.

در باره ی نویسنده

admin

یک پاسخ بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *