پس از راه اندازی PancakeSwap V3 در ابتدای آوریل، صرافی غیرمتمرکز جدیدترین نقشه راه خود را معرفی کرد. این شامل برنامه هایی برای ویژگی های جدید در پلتفرم و اقداماتی برای کنترل تورم کیک است.

با پیروی از سنتی که به آغاز آن برمی گردد، PancakeSwap V3 بیشتر کدهای خود را از ارتقاء V3 UniSwap کپی پیست کرد. اما در حالی که PancakeSwap در ابتدا چیزی بیشتر از یک کلون Uniswap بود که به زنجیره BNB منتقل شد، از زمان راه اندازی آن، یک استراتژی چند زنجیره ای را دنبال کرده است.

PancakeSwap که اکنون در Aptos و Ethereum نیز مستقر شده است، در حال افزایش حضور خود در سراسر اکوسیستم DeFi است.

در یک یا در این هفته، مدیر محصول PancakeSwap اشاره کرد که ارتقاء V3 برای جاه‌طلبی PancakeSwap برای گسترش فراتر از ریشه‌های خود، مرکزی است. او اظهار داشت: «ما به دنبال گسترش بیشتر به برخی دیگر از بلاک چین‌های قوی و امیدوارکننده هستیم تا بتوانیم (…) بسیاری از فرصت‌های عالی را بدست آوریم.

در طول جلسه AMA، سرآشپز موچی ادعا کرد که PancakeSwap در حال حاضر بزرگترین صرافی غیرمتمرکز (DEX) در Aptos و BNB Chain است. علاوه بر این، ده روز پس از گسترش PancakeSwap V3، این پلتفرم از نظر حجم در اتریوم به 10 DEX برتر تبدیل شد.

ویژگی های جدید در دست توسعه برای PancakeSwap V3

بیشتر توسعه محصول فعلی بر روی آوردن عملکردی که جامعه انتظارش را از زنجیره BNB به سرزمین‌های تازه فتح شده می‌برد متمرکز است.

این شامل گسترش کیک توکن بومی صرافی برای استفاده از رشد چند زنجیره ای اخیر است. به طور خاص، تیم گفت که در حال بررسی این موضوع هستند که چگونه ارتقاء PancakeSwap V3 می تواند ابزار قفل شده CAKE را به سایر بلاک چین ها بیاورد.

منبع: تعویض پنکیک

فراتر از اصلاح مجدد ویژگی های آزمایش شده و آزمایش شده برای کاربران Aptos و Ethereum، سایر ویژگی های جدیدی که پلتفرم برای PancakeSwap V3 در نظر گرفته است شامل ابزاری است که به کاربران کمک می کند موقعیت نقدینگی خود را خودکار کنند.

این مدیر موقعیت به سایر پروتکل‌ها اجازه می‌دهد تا استراتژی‌های خود را در اختیار تامین‌کنندگان نقدینگی قرار دهند. بنابراین، کاربران به طیف وسیعی از استراتژی‌های مختلف برای خودکار کردن موقعیت‌های خود دسترسی خواهند داشت.

تلاش توسعه دهندگان PancakeSwap برای مهار تورم کیک

گذشته از توسعه محصول، کاربران طولانی مدت PancakeSwap به طور قابل درک نگران تورم کیک هستند. توسعه دهندگان DEX که به وضوح از این موضوع آگاه هستند، به دنبال تغییر مکانیسم کشت محصول PancakeSwap بوده اند تا کیک کمتری ایجاد کند.

به عنوان بخشی از ارتقاء PancakeSwap V3، مقدار کیک ایجاد شده کاهش می یابد. زنجیره BNB در کنار کاهش 32 درصدی اتریوم، کاهش بازدهی 45 درصدی را تجربه خواهد کرد. علاوه بر این، DEX امیدوار است که استراتژی چند زنجیره ای آن به حجم معاملات بالاتر منجر شود. این منجر به سوزاندن کیک بیشتر بدون تأثیر منفی بر بازده خواهد شد.

The post ارتقاء PancakeSwap V3 به دنبال هدف قرار دادن رشد چند زنجیره ای و مقابله با تورم کیک است اولین بار در BeInCrypto ظاهر شد.

در باره ی نویسنده

admin

یک پاسخ بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *