صرافی ارزهای دیجیتال Gemini با تنظیم کننده‌های فیلیپین در ارتباط است و با خطر مجازات‌های شدید از جمله پیگرد کیفری مواجه است. گویی بنیانگذاران از قبل با اتهامات ناظر ایالات متحده مبنی بر فروش اوراق بهادار ثبت نشده و حق الزحمه نمایندگان بیش از حد مشکل نداشتند.

بلومبرگ روز دوشنبه گزارش داد جمینی، یک سرمایه گذاری بلندپروازانه که توسط کامرون و تایلر وینکلووس تأسیس شده است، هدف اتهاماتی از سوی کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده (SEC) در فیلیپین است. SEC فیلیپینی حتی از رگولاتورهای ایالات متحده در طرح ادعای خود علیه این صرافی نقل قول کرده است.

SEC فیلیپین هدف می گیرد

مقامات SEC فیلیپین ادعا کردن که Gemini بدون مجوز مناسب در حال فعالیت است. بر اساس این اتهامات، جمینی بدون زحمت ثبت نام، اوراق بهادار را از طریق بورس مشتقات فیلیپین عرضه و بازاریابی کرده است.

جمینی محصول تجارت مشتقات خود را تنها در 1 مه راه اندازی کرد. طبق قوانین فیلیپینی، مشتقات اوراق بهادار هستند.

SEC تاکید می کند که بورس فاقد مجوز لازم برای درخواست سرمایه گذاری است. ناگفته نماند، برای پذیرش وجوه از مردم یا انتشار اوراق بهادار. در نتیجه، کمیسیون به مردم هشدار می دهد که سرمایه گذاری با جمینی را متوقف کنند و تمام سرمایه گذاری های فعلی را در این پلت فرم متوقف کنند.

نقض مقررات اوراق بهادار در فیلیپین می تواند منجر به مجازات های شدید از جمله تعقیب کیفری شود. این محکومیت با حداکثر مجازات حبس 21 سال یا جریمه نقدی تا سقف 5 میلیون پزو (89562 دلار) همراه است.

اقدام SEC علیه جمینی یک اتفاق مجزا نیست. رگولاتورها در سایر کشورها اقدامات مشابهی را در پاسخ به فعالیت های صرافی در صنعت کریپتو انجام داده اند.

به عنوان مثال، در اوایل سال جاری، SEC ایالات متحده شکایتی را مبنی بر اینکه برنامه Gemini Earn این شرکت شامل عرضه و فروش اوراق بهادار ثبت نشده است، ارائه کرد. جنسیس که با جمینی شریک شده بود، به سرمایه گذاران Gemini Earn اجازه نمی داد تمام سرمایه خود را برداشت کنند. در مجموع حدود 900 میلیون دلار دارایی از 340000 سرمایه گذار.

فیلیپین SEC به نقل از همتایان آمریکایی خود

نکته جالب این است که SEC فیلیپین در بیانیه خود در مورد اقدام اجرایی از گری جنسلر، رئیس همتای آمریکایی خود نقل قول کرده است. نقل قول Gensler – بخشی از او بیانیه اصلی در برنامه Gemini Earn – بر نیاز پلتفرم‌های رمزنگاری برای پایبندی به قوانین اوراق بهادار تاکید کرد. و این واقعیت که رعایت اختیاری نیست بلکه یک الزام قانونی است که از سرمایه گذاران محافظت می کند و اعتماد ایجاد می کند.

وضعیت فیلیپین به مشکلات حقوقی قابل توجهی می افزاید. در سال 2022، کمیسیون معاملات آتی کالای ایالات متحده از جمینی شکایت کرد. این ادعا می‌کند که Gemini اطلاعات نادرستی را در جریان بحث‌های مربوط به تایید آتی بیت‌کوین خود به تنظیم‌کنندگان ارائه کرده است.

SEC فیلیپین از هر کسی که اطلاعاتی در مورد فعالیت‌های درخواست سرمایه‌گذاری توسط جمینی یا وب‌سایت آن، gemini.com دارد، خواسته است تا چنین فعالیت‌هایی را به اداره اجرا و حمایت از سرمایه‌گذار گزارش دهند.

به نظر می رسد مدتی است که Gemini روی میز توسعه در بازارهای خارجی قرار گرفته است. ماه گذشته، جمینی اعلام کرد که آخرین شرکت رمزنگاری است که ایالات متحده را ترک می کند.

تعدادی از شرکت های این صنعت در حال شرکت در خروج هستند. این پاسخی است به یک محیط نظارتی که به طور فزاینده ای خصمانه و نامطمئن دیده می شود.

BeInCrypto برای اظهار نظر با Gemini و SEC فیلیپین تماس گرفته است. تا زمان انتشار، هیچ پاسخی دریافت نشده است.

The post SEC فیلیپین جوزا را برای عملیات بدون مجوز هدف قرار می دهد اولین بار در BeInCrypto ظاهر شد.

در باره ی نویسنده

admin

یک پاسخ بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *