بیت کوین یک پدیده جوان است – فناوری که قرار است قالب را بشکند. با این حال، در زیر نحوه توصیف آن توسط یک مستند تلویزیون عمومی آورده شده است دیشب در چارچوب یک کلاهبرداری

موضوع اصلی مستند پخش شده در ایستگاه TVP1 لهستان، داستان 10000 سرمایه گذار ساده لوح از اتریش، آلمان، سوئیس و لهستان و دیگران است که بیت کوین هایی به ارزش حدود 100 میلیون یورو را از دست دادند.

در آن مرحله، معادل 12000 بیت کوین بود.

یک فرصت سرمایه گذاری منحصر به فرد – گزینه

پرونده Optiment، ارائه شده در مستند کلاهبرداری بزرگ بیت کوینمربوط به یک کلاهبرداری بزرگ به ارزش صدها میلیون یورو است.

سرقت چند هزار بیت کوین به یکی از بزرگترین رسوایی های ارزهای دیجیتال در اروپا قبل از سال 2020 تبدیل شد. روزنامه نگاران تحقیقی روزنامه دی پرس این تحقیقات را منتشر کردند.

این پلتفرم با وعده بازگشت نقدی باورنکردنی برای سرمایه گذاری در بیت کوین، سرمایه گذاران را جذب کرد. در سپتامبر 2017، سرمایه‌گذاران می‌توانند با مسدود کردن وجوه برای یک دوره سرمایه‌گذاری دو ساله، روی بازدهی 4 درصدی در هفته حساب کنند.

کل پیشینه نقشه برداری از طرح بازاریابی چند سطحی محبوب بود.

درخواست کاربران بعدی به این معنی بود که برخی از وجوه اعطا شده مستقیماً به کیف پولی که مشتریان جدید را جذب می کرد، می رفت.

ماشین حساب حقوق آپشن | منبع: یوتیوب

در طول این دوره مترقی، نمایندگان آپشن تصمیم گرفتند رویدادهای محلی را که اغلب با حضور صدها نفر از علاقه‌مندان برگزار می‌شد، ترتیب دهند. این کمپین روابط عمومی علاقه به کسب درآمد از طریق درخواست را نیز افزایش داد.

به لطف سیستم کمیسیون، سرمایه گذاران سعی کردند تا حد امکان افراد بیشتری را برای پروژه جذب کنند. با این حال، در نوامبر 2017، این پلتفرم طبق برنامه کار خود را متوقف کرد. در نتیجه حدود 10000 نفر قربانی جنایات یقه سفید شدند.

یکی از سرمایه گذاران لحظه ای را به یاد آورد که متوجه شد مورد کلاهبرداری قرار گرفته اند:

“البته که ما ترسیده بودیم. زنگ زدم و پرسیدم چه خبر است. سایت از کار افتاده و هیچ پرداختی وجود ندارد. مشاور سرمایه‌گذاری من همیشه به من می‌گفت: نگران سایت نباش، همین‌طور است.»

حدود 12000 بیت کوین بدون هیچ اثری ناپدید شد. نمایندگان این پلتفرم ادعا کردند که قربانی شده اند و هیچ تخلفی را اعتراف نکرده اند. در زمان مطبوعات، موضوع حل نشده بود.

یکی از مظنونان کمی قبل از فروپاشی پلت فرم Optioment برای یک سفر کاری دائمی به ترکیه رفت.

کلاهبرداری به روایت منفی بیت کوین دامن زد

مستند پرونده Optioment نشان می دهد که سرقت بیت کوین و رسوایی مربوط به آن از فناوری خود بیت کوین نشات می گیرد که به عنوان یک دارایی دیجیتال فعلی تلقی می شود.

واقعیت این است که کلاهبرداری Optioment به خود فناوری BTC ارتباطی ندارد بلکه به اقدامات کلاهبرداران مرتبط است. آنها به طور غیرقانونی از اعتماد سرمایه گذاران سوء استفاده کردند. فناوری مبتنی بر رمزنگاری دلیل اصلی جرم نیست.

Optioment یک طرح هرمی بود که در آن وجوه سرمایه گذاران برای پرداخت به شرکت کنندگان قبلی استفاده می شد تا زمانی که سیستم فروپاشید. این جنایت نوعی کلاهبرداری مالی سنتی بود که از سرمایه گذاران ساده لوح اخاذی می کرد.

متأسفانه، بسیاری از سرمایه‌گذاران احتمالاً این مستند را درسی می‌بینند که «روی چه چیزی نباید سرمایه‌گذاری کرد». این وضعیت مطمئناً پذیرش کریپتو در مقیاس بزرگ را تسریع نخواهد کرد. با این حال، سایر کلاهبرداری ها در سال های اخیر برای سرمایه گذاران هزینه بیشتری را به همراه داشته است.

بیت کوین از آن زمان به بلوغ رسیده است

تقریباً پنج سال از پرونده Optioment می گذرد. بازار کریپتو از آن زمان به طور قابل توجهی رشد کرده است. ما شاهد افزایش تعداد ارزهای دیجیتال موجود و افزایش گسترده پذیرش آنها در بسیاری از کشورها بوده ایم.

این رشد همچنین توسط توسعه پروژه‌های بلاک چین نوآورانه مانند امور مالی غیرمتمرکز (DeFi) و توکن‌های غیرقابل تعویض (NFT) انجام شد.

علاوه بر این، شرکت ها و موسسات مالی بیشتری شروع به بررسی نحوه استفاده از فناوری های بلاک چین با محصولات مالی منحصر به فرد کرده اند.

برای آخرین تجزیه و تحلیل بیت کوین (BTC) BeInCrypto، اینجا را کلیک کنید.

The post مستند لهستانی Spills the Beans on The Great Bitcoin Scam اولین بار در BeInCrypto ظاهر شد.

در باره ی نویسنده

admin

یک پاسخ بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *