Polygon، زنجیره لایه ۲ اتریوم، با De.Fi همکاری کرده است تا آنتی ویروس دومی را در اکوسیستم خود ادغام کند. درک چگونگی عملکرد آنتی ویروس Web3 و کارهایی که می تواند و نمی تواند انجام دهد بسیار مهم است.

Polygon (MATIC)، زنجیره لایه ۲ اتریوم، امیدوار است که همکاری آن با De.Fi منجر به الحاق نرم آنتی ویروس De.Fi به اکوسیستم آن شود. در حال حاضر، Polygon به کاربران خود مجموعه‌ای از ابزارهای امنیتی DeFi را ارائه می‌کند که در تئوری، از سوء استفاده‌های رایج رمزنگاری محافظت می‌کنند. این ابزارها مسائلی مانند فیشینگ، آسیب‌پذیری‌های قرارداد هوشمند، امضای کور و موارد دیگر را برطرف می‌کنند و ایمنی و امنیت تراکنش‌ها را در شبکه Polygon افزایش می‌دهند.

سال 2023 به نیمه نرسیده است و در حال حاضر یک سال رکورد برای کلاهبرداری و هک است. تعداد کمی از مردم نیاز به حفاظت بهتر را زیر سوال می برند. آنتی ویروس Web3 چقدر موثر است؟

اجزای آنتی ویروس

آنتی ویروس از دو ابزار مجزا استفاده می کند. De.Fi Shield مانند یک آنتی ویروس سنتی عمل می کند و فایل های دانلود شده را روی رایانه های شخصی کاربران اسکن می کند.

همچنین تأییدیه قراردادهای هوشمند را در کیف پول آنها اسکن می کند. و در صورت تماس با قراردادهای پرخطر به آنها هشدار می دهد. این ابزار کاربران را قادر می سازد تا دسترسی به dApp های بالقوه مخرب را به صورت فعال یا واکنشی لغو کنند. بنابراین مقابله با نقض های امنیتی یا حوادث هک.

اسکنر De.Fi به عنوان یک ابزار دقت عمل می کند و کاربران را قادر می سازد تا سطح امنیتی NFT ها، توکن ها یا انبارهای انبار را قبل از درگیر شدن با آنها ارزیابی کنند. کاربران می توانند فوراً امنیت دارایی ها را تجزیه و تحلیل کنند، تصمیمات آگاهانه بگیرند و از رفتارهای پرخطر دوری کنند.

بر اساس داده ها از کریستالاز سال 2011 تا کنون نزدیک به 17 میلیارد دلار در کلاهبرداری های رمزنگاری و دیفای به سرقت رفته است. و سال 2023 با 4.17 میلیارد دلار سرقت، یک سال رکورد برای سوء استفاده است.

آنتی ویروس Web3 هنوز نسبتا جدید است

مشتریان ابزارها و برنامه های ضد هک و ضد اکسپلویت اثبات شده را می خواهند. آرتم بوندارنکو، معمار نرم افزار در De.Fi، می گوید که مفهوم آنتی ویروس Web3 هنوز نسبتاً جدید است.

او به BeInCrypto گفت: «تحقیق و توسعه در این زمینه در حال انجام است. «کاربران از چالش‌های امنیتی منحصربه‌فردی که با تعامل با برنامه‌های غیرمتمرکز (dApps)، شبکه‌های بلاک چین و قراردادهای هوشمند رمزی خاص در سراسر DeFi، NFT، بازی و موارد دیگر به وجود می‌آیند، آگاه می‌شوند.»

بوندارنکو ادامه داد: “Web2 سابقه توسعه و استقرار طولانی تری داشته است که امکان ایجاد استانداردها و شیوه های امنیتی بالغ را فراهم می کند.”

او گفت که ساختارهای منحصر به فرد Web2 و Web3 نیازمند راه حل های امنیتی متفاوتی است.

اقدامات امنیتی در Web2 معمولا شامل فایروال ها، سیستم های تشخیص نفوذ، پروتکل های رمزگذاری و راه حل های آنتی ویروس سنتی است. از سوی دیگر، مدل امنیتی Web3 بر مکانیسم‌های اجماع غیرمتمرکز، اصول رمزنگاری اولیه و توسعه قراردادهای هوشمند ایمن تمرکز دارد.

پست Polygon ادغام آنتی ویروس Web3 De.Fi برای خنثی کردن هک ها و سوء استفاده ها اولین بار در BeInCrypto ظاهر شد.

در باره ی نویسنده

admin

یک پاسخ بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *