سرمایه گذاران اولیه در توکن های عملیات روانی بیش از نیمی از سرمایه گذاری خود را از دست می دهند. چندین عضو انجمن کریپتو این دارایی را کلاهبرداری نامیده اند.

Lookonchain گزارش داد که چگونه چندین معامله‌گر که در پیش‌فروش عملیات روانی شرکت کردند، ایردراپ‌هایی به ارزش نیمی از سرمایه‌گذاری خود دریافت کردند.

سرمایه گذاران اولیه در زیان

یک آدرس، 0xf4ae، 29 ETH را برای پیش فروش هزینه کرد و بیش از 5 میلیون واحد عملیات روانی را به صورت airdrop دریافت کرد. ارزش این توکن های ایردراپ شده کمتر از 3 ETH است که نشان دهنده زیان بیش از 90 درصدی برای سرمایه گذار است.

همین امر در مورد سایر شرکت کنندگان برتر در پیش فروش نیز صادق است. Veg.eth 21 ETH ارسال کرد و 3.7 میلیون عملیات روانی به ارزش 2.15 ETH و hot.izebel.eth 20 ETH ارسال کرد و 3.5 میلیون عملیات روانی به ارزش 2.05 ETH دریافت کرد.

جالب اینجاست که مشکل فقط مربوط به کسانی نیست که در پیش فروش شرکت می کنند، زیرا تجارت توکن نیز سودآور نیست. Hot.izebel.eth 3.97 میلیون عملیات روانی را با 2.28 ETH خرید اما به قیمت 2.2659 ETH فروخت و هزینه گاز 0.052 ETH را پرداخت کرد.

در حالی که Ben.eth دارد وعده داده است ایردراپ های بیشتر، چگونگی کمک به سرمایه گذاران برای پوشش ضررهای خود نامشخص است. پس از دور دوم airdrop، آدرسی که در پیش فروش با 29 ETH شرکت کرد، 25.5 میلیون عملیات روانی به ارزش 14 ETH دریافت کرد، Lookonchain گفت.

عملیات روانی (منبع: Lookonchain)

عملیات روانی به نام کلاهبرداری

یک استودیوی رسانه ای Psyop پس از اینکه چندین عضو جامعه این دارایی را به شرکت مرتبط کردند، از memecoin فاصله گرفت. این استودیو توکن PSYOP را یک کلاهبرداری کامل توصیف کرد. اضافه كردن که هیچ ربطی به آن ندارد.

ZachXBT به جامعه در مورد توکن هشدار داده است، توییت کردن در مورد غیر قابل اعتماد بودن بنیانگذار پروژه. چندین عضو دیگر جامعه نیز چنین کرده اند شرح داده شده توکن به عنوان یک کلاهبرداری

در همین حال، تبلیغات پیرامون این توکن منجر به راه اندازی چندین دارایی با نام مشابه شد. در 18 می، Ben.eth مجبور به صدور یک سلب مسئولیت که او هنوز یک نشانه آزاد نکرده است.

تهدید ایجاد کننده عملیات روانی با شکایت

در 20 مه، مایک کانوویتز، شریک شرکت حقوقی Loevy & Loevy، فاش کرد که اگر بنیانگذار توکن عملیات روانی نتواند مبلغ پیش فروش توکن را به شرکت کنندگان بازپرداخت کند، شرکت او یک شکایت دسته جمعی را علیه بنیانگذار توکن PSYOP تنظیم خواهد کرد.

در این نامه آمده است که Ben.eth ممکن است با اتهامات زورگویی، کلاهبرداری و گمراه کردن سرمایه گذاران روبرو شود. کانوویتز افزود که سرمایه گذاران می توانند تا 21 میلیون دلار خسارت دریافت کنند.

دعوای عملیات روانی
دعوی عملیات روانی (منبع: توییتر)

Ben.eth از پیش فروش بیش از 7 میلیون دلار درآمد داشت و چندین ادعا در مورد توکن عملیات روانی از جمله مرتبط کردن آن با اندرو تیت داشت.

The post عملیات روانی در بحبوحه ضررهای سرمایه گذاران با شکایت و تقلب مواجه می شود اولین بار در BeInCrypto ظاهر شد.

در باره ی نویسنده

admin

یک پاسخ بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *