در تلاشی برای تشویق پذیرش CBDC، دولت چین برای پرداخت حقوق کارکنان دولتی به یوان دیجیتال (e-CNY) فشار می آورد.

کارمندان دولتی دستمزد را به یوان دیجیتال دریافت می کنند

با در نظر گرفتن این موضوع که مسلماً بالغ‌ترین ارز دیجیتال بانک مرکزی (CBDC) است که در یک اقتصاد بزرگ منتشر شده است، به راحتی می‌توان فراموش کرد که ارز دیجیتال چین هنوز در مرحله آزمایشی خود است. با این حال است. و بانک خلق چین (PBC) هنوز پروژه را به صورت مرحله ای اجرا می کند.

این هفته برای مثال، رسانه های چینی گزارش شده است این که از ماه مه به بعد، پرداخت کامل دستمزدها از طریق CNY برای کارمندان دولتی در شهر چانگشو اجرا خواهد شد.

برای پرداخت دستمزدها، عرضه CBDC از سال 2020 آغاز شده است و بخش دولتی رهبری هزینه را بر عهده دارد.

در منطقه Xiangcheng، کارمندان سازمان های دولتی اولین کسانی بودند که شروع به دریافت بخشی از دستمزد خود به یوان دیجیتال کردند. تا جولای 2021، شهر تایکانگ همچنین به پوشش کامل پرداخت حقوق برای کارکنان و کارمندان مؤسسات دولتی دست یافته بود.

پرداخت دستمزد و پذیرش CBDC

در مقایسه با برخی کشورها، بخش بزرگی از جمعیت چین توسط دولت استخدام می شوند.

در ترکیب با تعداد فزاینده موارد استفاده، پرداخت دستمزدهای بخش عمومی یک چرخ لنگر برای پذیرش CBDC ایجاد می کند. با امکان کسب و خرج کردن یوان دیجیتال، عرضه اولیه آهسته ممکن است به زودی راه را برای استفاده انبوه باز کند.

تا به امروز، علاقه به CBDC در بین عموم مردم شاهد رونق افرادی بوده است که کیف پول های مورد نیاز برای ذخیره و خرج کردن ارز را باز می کنند. اما حجم تراکنش ها در مقایسه با سایر کیف پول های دیجیتال محبوب، نسبتاً پایین است.

با این حال، ادغام پرداخت‌های یوان دیجیتال در محبوب‌ترین کیف پول‌های چین می‌تواند پذیرش توربوشارژ را افزایش دهد.

یک نقطه عطف مهم در ماه مارس زمانی که WeChat Pay پشتیبانی از یوان دیجیتال را اجرا کرد، رخ داد. دیگر ارائه دهنده اصلی کیف پول دیجیتال چین، AliPay، اولین بار در دسامبر 2022 به شبکه e-CNY متصل شد.

پست بخش عمومی انتقال به پرداخت دستمزد یوان دیجیتال را هدایت می کند اولین بار در BeInCrypto ظاهر شد.

در باره ی نویسنده

admin

یک پاسخ بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *