طلبکاران صرافی ورشکسته کریپتو کانادایی Quadriga به زودی 13 درصد از مطالبات خود را بازپرداخت خواهند کرد.

این رقم در اسناد منتشر شده توسط شرکت حسابداری EY در روز جمعه فاش شد.

Quadriga با بیش از 17000 ادعا

در اطلاع رسانی به طلبکاران منتشر شده توسط EY، نشان می دهد که 17648 ادعا از طلبکاران پذیرفته شده است. در مجموع، این مبلغ 303.1 میلیون دلار کانادا بدهی است.

اگرچه اکثر مدعیان فقط با شناسه کاربری Quadriga خود شناسایی می شوند، پست کانادا و آژانس درآمد کانادا (CRA) نیز فهرست شده اند. همچنین 125 ادعای مورد مناقشه وجود دارد.

از دعاوی پذیرفته شده، 15 ادعا ارزشی بیش از 1 میلیون دلار کانادا دارند. 28 مورد دیگر دارای ارزشی بین 500000 تا 999999 CAD هستند. اکثریت قریب به اتفاق ادعاها (15236) نشان دهنده کاربران خرده فروشی کوچکتر پلتفرم است که کمتر از 10000 دلار کانادا را در سقوط آن از دست داده اند.

قیمت ارزهای دیجیتال در سطح 2019 تنظیم شده است

اگر به اندازه کافی بد نبود که مشتریان Quadriga 87٪ از دارایی های خود را در پلتفرم از دست داده اند، 13٪ آنها می توانند به دلار پرداخت شوند. و ارزش کریپتو آنها با توجه به قیمت آن در زمانی که شرکت در آوریل 2019 سقوط کرد، تعیین خواهد شد.

طبق اطلاعیه به طلبکاران، بدهی های بیت کوین با نرخ 6739 CAD به ازای هر BTC پرداخت می شود. این نشان دهنده کاهش ارزش قابل توجهی در مقایسه با قیمت فعلی آن نزدیک به 37000 دلار کانادا است.

سایر ارزهای رمزپایه که با Quadriga نگهداری می شوند نیز از سال 2019 شاهد افزایش سرسام آور قیمت خود بوده اند.

شاکیانی که اتر را روی پلتفرم نگه داشته اند، تنها می توانند 13 درصد از دارایی های خود را به ارزش 223.45 CAD/ETH بازیابی کنند. امروز ETH در حدود 2460 CAD معامله می شود.

درس هایی برای اعتباردهندگان FTX

چندین شباهت بین پرونده Quadriga و روند ورشکستگی FTX وجود دارد.

اتهامات جنایی در بالاترین سطح. دارایی های رمزنگاری که ظاهراً در هوا ناپدید شده اند. مجموعه ای از تحقیقات مجری قانون با هم تداخل دارند. اینها تنها بخشی از رشته هایی هستند که این دو را به هم متصل می کنند.

اکنون، با پایان یافتن پرونده ورشکستگی یک صرافی رمزنگاری قدیمی، کاربران پلتفرم FTX از نزدیک زیر نظر خواهند داشت.

آیا آنها اکنون سه سال و نیم دیگر منتظر خواهند بود تا دارایی های خود را بازیابی کنند؟ و سابقه ارزش گذاری ادعاها بر اساس قیمت کریپتو در نقطه سقوط چه معنایی برای پرداخت های آتی به مدعیان FTX دارد؟

حل و فصل مراحل ورشکستگی Quadriga این سوالات و موارد دیگر را مطرح می کند.

پست کاربران Quadriga واجد شرایط 13 درصد از ادعاها در نرخ کریپتو 2019 اولین بار در BeInCrypto ظاهر شد.

در باره ی نویسنده

admin

یک پاسخ بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *