آزمایشگاه های واقعیت متا در سه ماهه اول سال 2023 زیان 4 میلیارد دلاری را ثبت کردند. این ضرر به دنبال زیان سالانه بیش از 13 میلیارد دلار در سال 2022 است.

بخش Reality Labs متا که بر روی محصولات و تجربیات متاورس متمرکز بود، ضرر 4 میلیارد دلاری را برای شرکت ایجاد کرده است. این شرکت نتایج سه ماهه خود را برای سه ماهه اول سال 2023 منتشر کرد که زیان 4 میلیارد دلاری به زیان های قابل توجه سال گذشته اضافه شد.

Metaverse Ambitions کاهش یافت

به نظر می رسد متا همچنان به متاورس متعهد است، اگرچه جاه طلبی های آن کاهش یافته است. این شرکت اقدامات متعددی را برای کاهش هزینه انجام داده است، از جمله چندین دور اخراج. مدیرعامل مارک زاکربرگ قبلاً سال 2023 را سال کارآمدی توصیف کرده بود، اما همه چشم‌ها این است که آیا این شرکت می‌تواند به اندازه کافی خود را حفظ کند و رشد کند.

آزمایشگاه واقعیت 4 میلیون دلار ثبت کرد ضرر در Q1: متا

کل درآمد حاصل از متاورس شرکت بود 339 میلیون دلارکه در مقایسه با سایر جریان های درآمدی کمرنگ است. این شرکت همچنین خط خود را از سخت‌افزار VR اجرا می‌کند، اما به نظر نمی‌رسد که این سخت‌افزارها به اندازه کافی برای آن کار نمی‌کنند.

درآمد تبلیغاتی برای Meta همچنان پادشاه است، اما زاکربرگ مشتاق است که به یک شرکت متفاوت تبدیل شود. سرمایه گذاران چندان مطمئن نیستند – ارزش سهام متا در چند هفته گذشته افزایش یافته است اما در سال 2022 کاهش یافته است.

آزمایشگاه های واقعیت بیش از 13 میلیارد دلار در سال 2022 از دست دادند

سال 2022 سال سختی برای متا بود، زیرا این شرکت با توجه به متاورس زیان عملیاتی عظیم 13.72 میلیارد دلاری را ثبت کرد. متا در جاه طلبی خود در سال گذشته جسورانه عمل کرد، اما نتایج تا کنون برای نشان دادن وجود ندارد.

به طور خاص، متا زیان های سه ماهه زیر را در سال 2022 ثبت کرد: 3 میلیارد دلار، 2.8 میلیارد دلار، 3.7 میلیارد دلار و 4.3 میلیارد دلار. ارزش سهام در طول سال 2022 به طور مداوم کاهش یافت، و اقدامات کاهش هزینه متا نشانه‌ای از این است که با این زیان‌های متواتر مواجه شده است.

این ضررها زاکربرگ را از خوش بینی بازنداشته است. او بر روی هوش مصنوعی تمرکز کرد،

ما فصل خوبی داشتیم و جامعه ما همچنان در حال رشد است. کار هوش مصنوعی ما نتایج خوبی را در برنامه ها و کسب و کار ما به ارمغان می آورد. ما همچنین کارآمدتر می شویم تا بتوانیم سریعتر محصولات بهتری بسازیم و خود را در موقعیت قوی تری برای ارائه چشم انداز بلند مدت خود قرار دهیم.

متا عشق جدیدی در هوش مصنوعی پیدا می کند

جای تعجب نیست، مانند کل صنعت فناوری، متا توجه خود را به هوش مصنوعی معطوف کرده است. انقلاب ChatGPT بخش فناوری را متزلزل کرده است و چندین شرکت در حال رقابت برای ایجاد رقیبی هستند که واقعاً بتواند با راه حل OpenAI رقابت کند.

زاکربرگ اخیراً در مورد جاه طلبی های متا در فضا توضیح داد و گفت که متا تحت تعقیب برای “معرفی عوامل هوش مصنوعی به میلیاردها نفر.” مدیر عامل این نظرات را به سرمایه گذاران ارائه کرد، اگرچه جزئیات کمی از نظر طرح وجود داشت.

با این حال، در ماه فوریه، متا یک تیم جدید با تمرکز بر ایجاد هوش مصنوعی ایجاد کرد راه حل ها برای محصولات محبوب اینستاگرام و واتس اپ. این محور بعدی برای متا است، اما زمان نشان خواهد داد که آیا چیزی از آن حاصل می شود.

The post ضرر 4 میلیارد دلاری Reality Labs به مبارزات مداوم متاورس مرتبط با متا کمک می کند اولین بار در BeInCrypto ظاهر شد.

در باره ی نویسنده

admin

یک پاسخ بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *