از ماه ژوئن، Reddit شروع به شارژ شرکت‌های فناوری بزرگ برای دسترسی به داده‌های مکالمه از طریق رابط برنامه‌نویسی کاربردی (API) برای آموزش الگوریتم‌های هوش مصنوعی (AI) خود خواهد کرد.

گوگل، مایکروسافت و OpenAI قبلاً مدل‌های زبان بزرگ خود را با استفاده از API رایگان Reddit آموزش داده‌اند.

مدیر عامل Reddit امیدوار است که داده‌های کاربر پولی اطلاعات کیفی را برای هوش مصنوعی ارائه دهد

Reddit مدل هزینه API خود را که به این شرکت‌ها امکان دسترسی به مکالمات روزانه 57 میلیون بازدیدکننده را می‌دهد، فاش نکرده است. همچنان دسترسی رایگان API را به توسعه دهندگانی که از این ابزار برای ساخت برنامه های کاربردی مفید استفاده می کنند و محققانی که از این پلتفرم برای مقاصد غیرتجاری استفاده می کنند، ارائه می دهد. API ها بر تعاملات بین دو شرکت نرم افزاری نظارت می کنند.

شرکت‌های هوش مصنوعی (AI) به طور فزاینده‌ای به داده‌های متنی و تصویری برای آموزش الگوریتم‌های ویژه برای پاسخ به سؤالات متکی هستند.

سایت‌هایی مانند Google از قبل پست‌های Reddit را هنگام فهرست‌بندی نتایج جستجو حذف می‌کنند، اما انفجار اخیر ابزارهایی که از مدل‌های زبان بزرگ استفاده می‌کنند، اهمیت دسترسی به داده‌های با کیفیت را افزایش می‌دهد.

استیو هافمن، مدیر عامل Reddit، مطمئن است که صحت داده ها در پلتفرم اجتماعی، پاسخ های هوش مصنوعی را بهبود می بخشد. او استدلال می کند که افراد در آنجا نسبت به یک گروه حمایتی یا جلسه درمانی صادق تر هستند.

این شرکت قصد دارد به زودی سهام خود را به بازار عرضه کند.

OpenAI، توسعه دهنده ChatGPT، مدل زبانی Generative Pre-trained Transformer 4 خود را با استفاده از داده های سایت رسانه های اجتماعی آموزش داد. آموزش آن به آن اجازه می دهد پرس و جوها را تجزیه کند و پاسخ های مبتنی بر متن تولید کند.

شرکت های LLM مانند OpenAI به دلیل عدم شفافیت در محافظت از داده های کاربر مورد استفاده در الگوریتم ها مورد انتقاد قرار گرفته اند. در اوایل سال جاری، سازمان حفاظت از داده های ایتالیا، ChatGPT را به دلیل نگرانی های مربوط به حریم خصوصی کاربران ممنوع کرد.

Reddit Paid API Tier Developers را تقسیم می کند

بر اساس تماس با کارکنان Reddit، یک توسعه دهنده تجاری اصرارکهمحوریکسب سود عمده نبود، بلکه برای پوشش هزینه های عملیاتی بود.

دیگران کمتر بخشنده بودند. یک کاربر، lilbro93،تشویق شدجامعه را به “گسترش” و وارونه کامل ردیت وادار کند.

اقدام Reddit برای راه‌اندازی یک دیوار پرداخت برای داده‌هایش به دنبال محدودیت اخیر توییتر است که دسترسی به API آن را محدود می‌کند. API قبلاً به توسعه دهندگان غیرتجاری امکان ایجاد ابزارهای رایگان مانند ردیاب آب و هوا را می داد و به محققان اجازه می داد رفتار آنلاین را مطالعه کنند.

مدیرعامل ایلان ماسکگفتکه تصمیم برای حذف لایه آزاد توسط «کلاهبرداران ربات» و «دستکاری‌کنندگان افکار» انجام شده است.

سال گذشته، توسعه‌دهندگان ربات‌های تجاری شخص ثالث می‌توانستند به داده‌های محدودتر از 99 دلار به بالا دسترسی داشته باشند.

Reddit اخیراً سومین دور آواتارهای NFT مبتنی بر Polygon را اعلام کرد، پروژه ای که در سال 2022 راه اندازی شد.

برای آخرین تحلیل بیت کوین (BTC) Be(In)Crypto، اینجا را کلیک کنید.

پست Reddit به نظر می رسد از مکالمات کاربران سود می برد اولین بار در BeInCrypto ظاهر شد.

در باره ی نویسنده

admin

یک پاسخ بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *