روز چهارشنبه، یک دادگاه فدرال کالیفرنیا استدلال هایی را در یک دعوای دسته جمعی شنید که تا حدی در مورد اینکه آیا ریپل می تواند به عنوان یک امنیت طبقه بندی شود یا خیر. یکی از ماهرترین مدافعان ریپل، وکیل جان دیتون، نیز در پاسخ کوین بیس به SEC نقش اساسی داشته است.

دادگاه منطقه ای ایالات متحده برای ناحیه مرکزی کالیفرنیا روز چهارشنبه جلسه ای را در مورد پرونده دعوای دسته جمعی علیه آزمایشگاه های ریپل برگزار کرد. زاکینوف علیه ریپل. گزارش شده است که در طول جلسه، استدلال های شفاهی به گواهینامه کلاس دارندگان XRP که از ریپل شکایت می کنند، پرداخته است.

در 25 آوریل توییتدیتون شکایت کرد که قاضی در جلسه دادگاه اجازه شهادت amicus (“دوست دادگاه”) را در طول بحث های شفاهی نمی دهد. اما او اذعان کرد که این یک سیاست ثابت دادگاه است، نه تصمیمی خاص برای جلسه.

ریپل و XRP

جلسه استماع کالیفرنیا مربوط به دارندگان XRP بود که یا مالک یا معامله کننده این ارز دیجیتال بودند. برادلی سوستاک شاکی درخواست کرده است که به عنوان شاکی اصلی در این پرونده منصوب شود. او به دنبال نمایندگی از منافع همه دارندگان XRP در اقدام کلاسی است. سوستاک در ابتدا این پرونده را در سال 2020 مطرح کرد، اگرچه او فقط دو هفته مالک XRP بود.

شاکیان ریپل را به نقض قوانین اوراق بهادار با فروش XRP به عنوان اوراق بهادار ثبت نشده متهم می کنند. بحث برانگیز است، این جلسه همچنین فروش ثانویه و بین المللی را پوشش می دهد. علاوه بر این، حوزه‌هایی را در بر می‌گیرد که آلتکوین دارای طبقه‌بندی «غیر امنیتی» است.

اما در اصل دعوا چیزی نزدیک به اتفاق نظر وجود ندارد. دارندگان XRP همچنین شامل مشتریانی می شوند که در استدلال ریپل علیه تنظیم کننده مالی ایالات متحده، کمیسیون بورس و اوراق بهادار (SEC) که XRP یک اوراق بهادار نیست، طرفدار ریپل هستند. شکایت ممکن است ماه ها به طول انجامد.

شاکی سوستاک قاطعانه معتقد است که XRP یک امنیت است. اما وکلای Ripple و برخی از دارندگان XRP در مورد ارتباط تست Howey، ابزار SEC برای طبقه بندی اینکه چه چیزی یک اوراق بهادار است یا نیست، سوال می کنند. بلومبرگ داستان سال گذشته استدلال ریپل مبنی بر اینکه در صورت عدم وجود قرارداد، منطقی نیست که توکن ها را به عنوان اوراق بهادار در نظر بگیریم، بیان کرد.

حکم قاضی در مورد گواهینامه کلاس دارندگان XRP تعیین خواهد کرد که آیا این دعوی می تواند به عنوان یک دعوای دسته جمعی ادامه یابد که احتمالاً شامل ده ها هزار دارنده XRP می شود.

جان دیتون در دو جبهه می جنگد

روز دوشنبه، Coinbase در یک دادخواست جداگانه از SEC خواست تا توضیحات بیشتری ارائه کند. این حرکت قانونی از SEC می خواهد تا به درخواست کوین بیس در جولای 2022 در مورد نیاز صنعت کریپتو به راهنمایی نظارتی پاسخ دهد.

دیتون، یک وکیل ارز دیجیتال و مدافع ریپل، بیش از آنکه در جبهه حضور داشته باشد، فعال بوده است. دیتون نوشت یک توییت اخیر در مورد اقداماتی که او از طرف صنعت کریپتو انجام داده است. او به تازگی دومین Writ of Mandamus خود را در موضوع Coinbase ثبت کرده است.

اولین Writ of Mandamus که دیتون ثبت کرد در چارچوب نبرد حقوقی Ripple – SEC بود. دیتون اولین کسی بود که در دفاع از یک پلتفرم رمزنگاری، Writ of Mandamus را علیه SEC ارائه کرد. هدف دیتون این بود که SEC را وادار کند تا شکایات خود علیه ریپل را با محدود کردن تمرکز روی سکه های XRP فروخته شده توسط شرکت پرداخت بلاک چین اصلاح کند. اتهامات SEC علیه XRP از فروش آن به عنوان یک امنیت ثبت نشده استناد می کند و تنظیم کننده ها حتی تا آنجا پیش می روند که فروش ثانویه را متهم می کنند.

وکیل ارزهای دیجیتال شباهت هایی را در بین همه دعاوی می بیند. دیتون استدلال کرده است که SEC نمی تواند به ذکر یک مورد برای حمایت از ادعاهای خود در مورد تست هاوی ادامه دهد. این آزمایش که در سال 1946 ابداع شد و در سال 2023 مربوط به آن مشکوک بود، هنوز برای تعیین اینکه آیا یک دارایی واجد شرایط به عنوان اوراق بهادار است یا خیر استفاده می شود.

BeInCrypto برای نظر دادن به Deaton مراجعه کرده است.

The post شکایات هوایی مشتریان ریپل در دادگاه کالیفرنیا اولین بار در BeInCrypto ظاهر شد.

در باره ی نویسنده

admin

یک پاسخ بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *