گزارشی که در پلتفرم تحقیقاتی کریپتو مساری منتشر شده است، برخی از دستاوردهای مهم و نقاط عطف کلیدی را که توسط ریپل و دفتر کل XRP در سه ماهه اول 2022 به دست آمده است، برجسته کرده است.

Red Sheehan، محقق، مربی و توسعه دهنده Web3 این گزارش را نوشته است.

معیارهای کلیدی به رشد ریپل اشاره می کنند

در حالی که آزمایشگاه ریپل ممکن است در بحبوحه نبرد قانونی با SEC باشد، به نظر نمی رسد که رشد محصولات اصلی آن کاهش یابد.

فعالیت در دفتر کل XRP از قدرتی به قوت خود رسیده است. در سه ماهه اول سال 2023، تعداد آدرس‌های فعال روزانه 13.9 درصد نسبت به سه ماهه قبل افزایش یافت زیرا شبکه ریپل بیش از 140000 آدرس XRP جدید اضافه کرد.

در همین دوره، تعداد معاملات روزانه ثبت شده در دفتر کل XRP 10.7 درصد رشد داشته است.

تعداد آدرس‌های جدید و آدرس‌های فعال روزانه معیارهای کلیدی برای سنجش پذیرش هر ارز دیجیتال است. اما برای XRP، این ارقام تعداد بیشتری از کاربران را مبهم می کند.

دلیل آن این است که آدرس‌های موجود در دفتر کل XRP می‌توانند حاوی برچسب‌های مقصد باشند، که یک آدرس واحد را قادر می‌سازد تا سپرده‌های چند کاربر را دریافت و ردیابی کند.

در نهایت، در طول سه ماهه اول، قیمت XRP 55.5٪ از 0.35 دلار به 0.54 دلار افزایش یافت. همانطور که این گزارش اشاره می کند، XRP از رشد 46 درصدی در کل بازار کریپتو در سه ماهه اول پیشی گرفت. با این حال، قیمت XRP از آن زمان کاهش یافته است و این ارز دیجیتال در حال حاضر حدود 0.47 دلار معامله می شود.

ویژگی‌های جدید می‌توانند باعث پذیرش شوند

گزارش شیهان اشاره می‌کند که افزایش فعالیت به دلیل عملکرد موجود بوده است. اما همچنین به تعدادی از ویژگی‌های جدید و در حال توسعه اشاره می‌کند که می‌تواند پذیرش را بیشتر کند.

به عنوان مثال، راه اندازی استاندارد XLS-20 شاهد ایجاد پنج نوع تراکنش جدید برای NFT بود. و اگر پیشنهاد XLS-35d تصویب شود، استاندارد NFT جدید و کارآمدتر، پنج نوع تراکنش دیگر را ایجاد خواهد کرد.

به طور کلی، دفتر ریپل شاهد 436000 ضرابخانه NFT و 277000 پیشنهاد NFT پذیرفته شده در سه ماهه اول 2023 بود. اگرچه این کاهش نسبت به سه ماهه را نشان می دهد، اما همچنان عملکردی قوی برای عملکردی است که ریپل تنها در سال گذشته معرفی کرد.

علاوه بر پروپوزال XLS 35d، دو پیشنهاد دیگر نیز نوید افزودن قابلیت های جدید به دفتر کل XRP را می دهند.

اولین، XLS-38d، به عنوان یک استاندارد پل زنجیره ای برای زنجیره های جانبی ریپل پیشنهاد شد. دومی، XLS-40d، به عنوان یک استاندارد هویت غیرمتمرکز در XRP Ledger پیشنهاد شد.

اکوسیستم ریپل راه حل های چند زنجیره ای را بررسی می کند

علاوه بر ارتقاء زنجیره اصلی، انجمن ریپل در حال توسعه زنجیره‌های جانبی و پل‌ها برای گسترش بیشتر عملکرد چند زنجیره‌ای است.

این گزارش مساری پنج پروژه را به ویژه قابل توجه برجسته می کند.

اولین، Coreum، یک شبکه لایه یک مستقل است که توسط Sologenic توسعه یافته است. تمرکز اولیه این پروژه ارائه توکن سازی امنیتی است.

یک پل چند زنجیره ای Coreum را به دفتر کل XRP و سایر بلاک چین ها متصل می کند. شبکه اصلی Coreum در ماه مارس فعال شد. برخی از دارندگان XRP توکن‌های CORE airdropped را به عنوان بخشی از راه‌اندازی دریافت کردند.

یکی دیگر از بلاک چین های لایه یک که با دفتر کل XRP تعامل دارد، شبکه Flare است. تمرکز Flare بر روی داده های غیرمتمرکز و سازگاری اتریوم است. مانند Coreum، Flare نیز راه اندازی خود را در ژانویه با ارسال توکن های FLR به کیف پول های XRP واجد شرایط جشن گرفت.

همچنین به دنبال بهبود قابلیت همکاری ریپل- اتریوم، پیشنهاد زنجیره جانبی اتریوم Peersyst یک اثبات مفهومی برای انتقال قراردادهای هوشمند اتریوم به XRP Ledger ارائه می‌کند.

در نهایت، شبکه ریشه یک بلاک چین است که برای NFT ها، بازی ها و برنامه های کاربردی متاورس بهینه شده است. اولین بار در سال 2022 معرفی شد، شبکه ریشه از XRP Ledger استفاده می کند و از XRP به عنوان ارز اصلی خود استفاده می کند.

The post The Ripple (XRP) اکوسیستم در سال 2023 رشد می‌کند علی‌رغم مورد SEC – نکات کلیدی Q1 اولین بار در BeInCrypto ظاهر شد.

در باره ی نویسنده

admin

یک پاسخ بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *