هنگ کنگ با 16 شرکت برای ساخت CBDC شریک می شود

در 18 می، اداره پولی هنگ کنگ (HKMA) اعلام کرد راه اندازی پروژه آزمایشی دلار هنگ کنگ سایبری. به گفته مقامات، 16 شرکت منتخب از بخش های پرداخت مالی و فناوری اولین دور آزمایشی را در سال جاری در مورد امکان سنجی ارز دیجیتال بانک مرکزی دلار هنگ کنگ (e-HKD) انجام خواهند داد. شرکت هایی که در این آزمایش حضور دارند عبارتند از Alipay Financial گروه Alibaba، Mastercard Asia، Ripple Labs، Visa و HSBC.

دلار دیجیتال هنگ کنگ با شش مورد استفاده بالقوه شروع خواهد شد. پرداخت های جامع، پرداخت های قابل برنامه ریزی، پرداخت های آفلاین، سپرده های توکن شده، تسویه تراکنش های وب 3.0 و تسویه دارایی های توکن شده. CBDC برای یک رویکرد سه مرحله ای برنامه ریزی شده است که برنامه آزمایشی جدید یکی از جنبه های مهم مرحله دوم است.

با این حال، HKMA هنوز تصمیم نگرفته است که آیا CBDC را به طور رسمی راه اندازی کند یا خیر. انتظار دارد نتایج آزمایش‌ها را در هفته فین‌تک هنگ‌کنگ ۲۰۲۳ در سه‌ماهه چهارم به اشتراک بگذارد. یو وای من، مدیر اجرایی HKMA، اظهار داشت:

اگرچه HKMA تصمیم نگرفته است که آیا یا چه زمانی CBDC راه اندازی می شود، ما خوشحالیم که طرح آزمایشی دلار هنگ کنگ سایبری را راه اندازی می کنیم. این فرصت خوبی برای HKMA است تا با صنعت همراه شود تا موارد استفاده نوآورانه را بررسی کند و برای راه اندازی احتمالی CBDC در آینده آماده شود.

در اکتبر 2021، Mastercard گفت که زیرساخت پرداخت خود را برای ادغام با CBDC آماده می کند. به همین ترتیب، ویزا معتقد است که استیبل کوین‌ها و CBDCها نقش معناداری در پرداخت‌ها ایفا خواهند کرد و یک پروژه هم‌کاری بلاک چین در حال انجام مرتبط با این موضوع دارد.

نمایندگان ارشد شرکت در مراسم رونمایی از مرحله دوم آزمایشات CBDC هنگ کنگ (HKMA)

اجرای راحت Bitget در Q1

طبق به روز رسانی سه ماهه اول آن منتشر شده در 17 می، صرافی ارز دیجیتال Bitget به ترتیب به 59 میلیارد و 658 میلیارد دلار در معاملات آتی و معاملات آتی رسید که نشان دهنده نرخ رشد 8 و 27 درصدی نسبت به سه ماهه چهارم سال 2022 است. در سایر معیارها، ارزش دفتری صندوق حمایت از صرافی به 380 میلیون دلار افزایش یافت. 300 میلیون دلار در همان دوره، به کمک افزایش صعودی قیمت ارزهای دیجیتال اصلی.این صرافی می‌گوید که با تکمیل فهرست‌بندی 105 سکه، میزان اثبات ذخیره آن از 223 درصد در 20 دسامبر 2022 به 246 درصد در 3 آوریل 2023 افزایش یافته است و مجموع آن را به بیش از 500 فهرست می‌رساند. توکن اصلی صرافی، BGB، در طول سه ماهه 120 درصد افزایش یافت و در زمان انتشار به 0.47 دلار رسید.

Biget در یک طرح جدید Blockchain4Youth برای ارائه دوره‌ها و گواهینامه‌های بلاکچین از طریق آکادمی Bitget و میزبانی سخنرانی‌های دانشگاه با مشارکت دانشگاه‌های سراسر جهان، ۱۰ میلیون دلار در طول پنج سال اختصاص داده است. در ماه آوریل، صرافی مجوز نظارتی خود را در لیتوانی دریافت کرد و به آن اجازه داد خدمات رمزنگاری را هم در داخل و هم از کشور بالتیک ارائه دهد.

ترافیک وب سایت Bitget نیز در همان دوره رشد قابل توجهی داشته است (Bitget)

آخرین درام Huobi

در 16 می، جاستین سان، بنیانگذار بلاک چین ترون و مالک نسبتاً جدید صرافی ارزهای دیجیتال Huobi Global، یک سری اتهامات علیه وی لی، برادر لئون لی، بنیانگذار Huobi Global منتشر کرد. در بیانیه خود، سان وی لی را متهم می‌کند که «میلیون‌ها توکن Huobi (HT) را از طریق «ابزار غیرعادی» با هزینه‌ی صفر دریافت کرده و «به طور مداوم این توکن‌های HT را فروخته و پول نقد کرده است».

ما قصد داریم با لی وی تعامل داشته باشیم تا در مورد بازپرداخت و نابودی توکن های HT باقیمانده او مذاکره کنیم. این اقدام نه تنها یک موضوع عدالت است، بلکه در خدمت بهترین منافع همه افراد در جامعه HT DAO است.

Sun ادعا می کند که “لی وی هیچ کمک قابل توجهی به جامعه ما نکرده است.” و بنابراین به دنبال حذف هر گونه سود مربوط به فروش توکن توسط وی لی و ارسال آنها به آدرس null برای سوزاندن توکن است. در پاسخ، برادر وی و لئون لی، بنیانگذار هوبی نوشت:

“امیدوارم هوبی بتواند شواهدی ارائه دهد. اگر تایید شود که HT بدون هزینه از راه های غیرقانونی به دست آمده است، من شخصا 10 برابر HT (مبلغ) به شرکت Huobi پرداخت می کنم.

لئون لی در ادامه گفت: «امیدوارم Huobi دارایی‌های قانونی کاربر را برگرداند،» اگر ادعاها نادرست باشند. در اکتبر 2022، لئون لی و دو جون، بنیانگذاران Huobi، 100٪ سهام بورس را به یک شرکت سرمایه گذاری تحت کنترل جاستین سان فروختند. از زمان تغییر مالکان، صرافی سهم عادلانه‌ای از مشکلات را داشته است، اگرچه سان ادعا می‌کند که Huobi به سود بازگشته است و همه چیز حل شده است. اگر کنجکاو هستید، این اولین اقدام «غیر طبیعی» در مورد توکن Huobi نیز نبود…

هیچ خبری خبر خوبی نیست زیرا توکن GameFi بیش از 300٪ افزایش یافته است.

در 17 مه، نماد بازی چند نفره NFT عرصه نبرد آنلاین Superpower Squad (SQUAD) طی یک روز قبل از عقب نشینی، بیش از 300 درصد افزایش یافت و به بالای 0.017 دلار رسید. هیچ خبر مادی با توسعه مرتبط نبود، و قیمت توکن عمدتاً از ماه مارس در حال کاهش بوده است.

توسعه دهندگان Superpower Squad به Asia Express می گویند که دو حالت بازی در حال توسعه دارد. حالت اول حالت زنده ماندن “بحران زامبی” است که در آن بازیکنان برتر بازمانده پس از اتمام دور، وسایل NFT (اقلام مورد استفاده برای کشتن دشمنان) را دریافت می کنند. در حالت بازی دوم، بازیکنان بسته به ترکیب قبیله قهرمانان NFT، که هر قبیله به یک قهرمان NFT با کمیاب افسانه‌ای نیاز دارد، علاقه‌مندان (قدرت‌های موقت) منحصربه‌فرد دریافت می‌کنند.

همچنین بخوانید

آسیا اکسپرس

جنون کریپتو هنگ کنگ، افزایش توکن DeFi 550٪، NBA China NFT – آسیا اکسپرس

امکانات

بانکداری Unbanked؟ چگونه به یک غریبه در کنیا درباره بیت کوین آموزش دادم

توسعه دهندگان اعلام کردند که همه چیز همچنان در حال حرکت است، پس از گمانه زنی های جامعه مبنی بر توقف توسعه بازی به دلیل کاهش قیمت SQUAD، ظاهراً خبری نیست. این بازی قبلاً در ژانویه از 100000 بار دانلود عبور کرده بود.

Superpower Squad به هیچ وجه اولین پروژه بلاک چین نیست که بدون دلیل خاصی دارای واریانس قیمت بالایی است. در 14 آوریل، سهام اپراتور استخراج بیت کوین سنگاپور (BTC) SAI.TECH بیش از 360 درصد در یک روز افزایش یافت و به بالاترین سطح 7.42 دلار رسید قبل از اینکه بیشتر سودهای خود را پس داد. مانند Superpower Squad، SAI.TECH هیچ اعلامیه مادی قبل یا بعد از قیمت وحشیانه نداشت.

رالی مرموز Superpower Squad در 17 می (CoinMarketCap)

The post Ripple، Visa به خلبان HK CBDC ملحق شد، اتهامات Huobi، توکن GameFi 300٪ افزایش یافت: آسیا اکسپرس اولین بار در مجله Cointelegraph ظاهر شد.

در باره ی نویسنده

admin

یک پاسخ بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *