این روزها به نظر می رسد هر کجا که می روید، یک بانک رقیب جدید ظاهر شده است که با ارائه امتیازات و مشوق های عالی، شما را وادار به جابجایی می کند. اما این مؤسسات مالی تازه‌کار چگونه در مقابل بانکداری خرده‌فروشی سنتی مورد مقایسه قرار می‌گیرند؟

با ورود سرمایه‌گذاران جوان به دنیای مالی، بانک‌های سنتی باید تغییر کنند تا رقابتی باقی بمانند.

مروری بر بانک های چلنجر

بانک های چلنجر برای اولین بار در آن ظهور کردند اروپا در سال 2014. Atom bank، Tandem و N26 زمانی به وجود آمدند که مقررات مترقی بازار بانکی را برای تغییرات نوآورانه باز کرد. این شرکت‌ها از نرم‌افزار قدرتمندی برای ساده‌سازی عملیات بانکی استفاده می‌کنند. این امر نه تنها کارها را کارآمدتر می‌کند، بلکه ارزان‌تر می‌کند، زیرا شرکت‌ها به تعداد زیادی کارمند اضافی نیاز ندارند.

خدمات موجود شامل چک و حساب های پس انداز، وام، کارت های اعتباری و طرح های بیمه است. برخی نیز خدمات معاملاتی را برای ارزهای دیجیتال و سهام ارائه می دهند.

بازار بانکداری رقیب در سال های اخیر شتاب بیشتری به دست آورده است. اما مهمتر از همه، همه گیری این روند را افزایش داد زیرا مردم آنلاین شدند (و ماندند).

این شتاب رو به رشد توجه سرمایه گذاران و مشتریان را به طور یکسان به خود جلب کرده است. این بانک‌ها با رویکرد اول دیجیتال خود، تجربه‌ای بی‌نظیر و راحت را ارائه می‌کنند که بانک‌های خرده‌فروشی سنتی برای مطابقت با آن تلاش می‌کنند. از آنجایی که مصرف کنندگان به طور فزاینده ای به گزینه های بانکداری تلفن همراه روی می آورند، پتانسیل ایجاد اختلال قابل توجه است.

مزایای بانک های چلنجر

بانک‌های رقیب می‌توانند کارمزد کمتری برای وام‌ها و خطوط اعتباری و نرخ‌های بهره بالاتر برای حساب‌های پس‌انداز ارائه دهند. آنها همچنین توانایی ردیابی آسان امور مالی خود را از طریق یک برنامه ارائه می دهند. از آنجایی که افراد بیشتری به دنبال تجربه بانکداری راحت، سریع و در دسترس هستند، بازار بانکداری رقیب آماده است تا اوضاع را در دنیای بانکداری خرده‌فروشی تغییر دهد.

یکی دیگر از نوآوری ها در این فضا، ارائه فرصت های سرمایه گذاری جدید بوده است. با در نظر گرفتن رابین هود به عنوان مثال، بسیاری از جوانان به این پلتفرم رفتند تا از معاملات کسری سهام خود استفاده کنند. رابین هود اساساً یک گزینه سرمایه گذاری شناخته شده را انتخاب کرد و آن را انعطاف پذیرتر و مقرون به صرفه تر کرد.

این بانک ها صنعت مالی را مختل کرده اند و امکان افزایش رقابت و گزینه های بهتر را برای مصرف کنندگان فراهم کرده اند. اگر به دنبال تجربه بانکداری مدرن تر و کاربرپسندتر هستید، به بانک رقیب بروید.

چالش های پیش روی بانک های خرده فروشی

با ادامه پیشرفت فناوری، صنعت بانکداری دستخوش تحولات سریعی شده است. در حالی که بانک‌های خرده‌فروشی سنتی برای مدت طولانی سنگ بنای بخش مالی بوده‌اند، اکنون با مجموعه‌ای از چالش‌های جدید روبرو هستند.

اکثر بانک‌های خرده‌فروشی تجربه حضوری مصرف‌کننده خود را در اولویت قرار می‌دهند و طراحی اپلیکیشن‌ها و وب‌سایت‌های آنها در رتبه دوم قرار می‌گیرد. بنابراین، بومیان دیجیتال خود را از تجربه بانکداری تلفن همراه خود احساس ناامیدی می کنند. ثانیاً، بانک‌های خرده‌فروشی همچنان به نیازهای مختلف مصرف‌کنندگان پاسخ می‌دهند. برای مثال، بسیاری از بانک‌های خرده‌فروشی معاملات ارزهای دیجیتال را ارائه نمی‌کنند. و بسیاری از مصرف کنندگان کم درآمد ممکن است احساس کنند که ابزارهای مالی سطح بالاتر هنوز دور از دسترس هستند.

بانک های رقیب توانسته اند از آخرین پیشرفت های فناوری برای ارائه خدمات و مزایای جدید به مشتریان سرمایه گذاری کنند. در نتیجه، بانک‌های خرده‌فروشی سنتی برای همگام شدن با رقبای مبتکرتر خود تلاش کرده‌اند. این امر منجر به نیاز روزافزون بانک‌های مستقر برای انطباق با عصر جدید بانکداری رقیب به منظور حفظ مشتریان خود و رقابتی ماندن شده است.

استراتژی های بانک های سنتی برای رقابتی ماندن

بانک‌های سنتی در سال‌های اخیر با رقابت فزاینده‌ای به‌ویژه از سوی بانک‌های آنلاین و استارت‌آپ‌های فناوری مالی مواجه شده‌اند. برای رقابتی ماندن، این بانک ها چندین استراتژی برای بهبود خدمات خود و جذب مشتریان ابداع کرده اند. یک رویکرد سرمایه‌گذاری در تحول دیجیتال، ارائه خدمات بانکداری آنلاین، گزینه‌های پرداخت تلفن همراه و سایر ابزارهای دیجیتالی برای راحت‌تر کردن بانکداری برای مشتریان بوده است.

استراتژی دیگر تمرکز بر بهبود خدمات مشتری بوده است. هدف آنها ارائه تجربیات شخصی و پشتیبانی بیشتر برای ایجاد روابط قوی تر با مشتریان است. آنها همچنین سعی کرده اند به اعتبار دیرینه خود برای ثبات و اعتماد تکیه کنند. با این حال، در پی ورشکستگی های متعدد بانکی و احتمالاً در راه، این آخرین نکته ممکن است به زودی مورد بحث قرار گیرد.

نیازهای مصرف کننده

نظرات مصرف کنندگان در مورد هر دو نوع گزینه بانکی بسیار متفاوت است. برخی راحتی و در دسترس بودن بانکداری آنلاین را ترجیح می دهند. دیگران با مکان فیزیکی بانک احساس امنیت بیشتری می کنند.

در نهایت، این به نیازهای هر مصرف کننده بستگی دارد. افرادی که سرمایه بیشتری دارند به خدمات مالی مانند وام های کم بهره و سبد سهام مدیریت شده دسترسی بیشتری دارند. این افراد ممکن است بانک های سنتی را انتخاب کنند. کسانی که به گزینه های در دسترس تر و سرمایه گذاری های آینده نگرتر نیاز دارند، ممکن است بانک های رقیب را انتخاب کنند.

پیامدها برای آینده بانکداری

ظهور بانک های رقیب تأثیر بی سابقه ای بر صنعت داشته است. آنها رقابت را برانگیخته اند و طرز فکر ما را در مورد بانکداری تغییر داده اند. بانک‌های رقیب با پلت‌فرم‌های دیجیتالی نوآورانه، اپلیکیشن‌های موبایلی راحت و پیشنهادات جذاب برای مشتریان خود، توانسته‌اند تعداد فزاینده‌ای از مصرف‌کنندگان را جلب کنند.

در نتیجه، بانک‌های سنتی اکنون با فشار برای سازگاری و تکامل مواجه هستند، اگر بخواهند در یک چشم‌انداز در حال تغییر مرتبط باقی بمانند. این فرصتی را برای بانک‌ها فراهم می‌کند تا سیستم‌های خود را اصلاح کنند، خدمات مشتریان خود را بهبود بخشند و از فناوری استفاده کنند تا بانکداری را برای همه در دسترس‌تر و راحت‌تر کنند.

اما اگر نتوانند به همین روند ادامه دهند، بانک های رقیب ممکن است بتوانند از بخش بزرگی از جمعیت بانکدار حمایت کنند. جرمی بلک، کارآفرین فین‌تک، در سال 2019 پیش‌بینی کرد که در 10 سال آینده به همین تعداد حساب جاری وجود خواهد داشت. در فین تک ها و بانک های خرده فروشی. و با توجه به مسیر اقتصادی فعلی، ممکن است حق با او باشد.

شکاف ثروت در ایالات متحده و در سراسر جهان در حال افزایش است. تعداد افراد زیر 50 سال کمتر از نسل های گذشته دارای ملک هستند یا پس انداز قابل توجهی برای بازنشستگی دارند. بانکداری سنتی راه حلی برای این مشکلات ارائه نمی دهد. اما بانک های رقیب نه تنها به استقبال آنها به عنوان مشتری، بلکه به بهبود زندگی آنها به شیوه ای معنادار علاقه نشان داده اند.

The post ظهور بانک های چالش برانگیز: آیا بانکداری خرد می تواند ادامه یابد؟ اولین بار در BeInCrypto ظاهر شد.

در باره ی نویسنده

admin

یک پاسخ بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *