Rocket Pool (RPL) ماه گذشته پس از رسیدن به قله جدید 61 دلاری در سال 2023 در 17 آوریل، با 20 درصد کاهش قیمت بسته شد. تجزیه و تحلیل انتقادی از داده های زنجیره ای نشان می دهد که اقدامات نزولی سرمایه گذاران افت قیمت را تشدید کرده است. اما قیمت RPL کجا پایین می آید؟

Rocket Pool (RPL) یک پروتکل اختصاصی ETH2 است که به کاربران اجازه می دهد به یک شبکه اپراتور گره غیرمتمرکز بپیوندند یا گره های خود را تنها با 16 ETH اجرا کنند. پس از رقابت موفق Shapella Upgrade، RPL به اوج جدید 61 دلاری در سال 2023 رسید.

اما کاهش علاقه سرمایه گذاران کریپتو و انقباض صنعت در بازارهای آلت کوین باعث شده است که Rocket Pool در هفته های اخیر چشم انداز نزولی داشته باشد.

کشش شبکه موشک استخر در حال کاهش است

داده‌های زنجیره‌ای نشان می‌دهد که سرمایه‌گذاران حدود یک هفته پس از ارتقای Shapella از Rocket Pool دور شدند. نمودار زیر نشان می دهد که چگونه رشد شبکه RPL در حدود 17 آوریل شروع به کاهش کرد. و از آن زمان تاکنون بهبود نیافته است.

بین 17 آوریل و 2 می، Rocket Pool کاهش 86 درصدی در رشد شبکه را ثبت کرد. خط قرمز در نمودار زیر نشان می دهد که چگونه کشش شبکه از 316 به 45 آدرس جدید ایجاد شده در 2 می کاهش یافته است.

Rocket Pool (RPL) قیمت در مقابل رشد شبکه. می 2023. منبع: مقدس

رشد شبکه با ارزیابی تعداد آدرس‌های کیف پول جدید ایجاد شده روزانه، مشارکت‌کنندگان جدیدی را که به شبکه بلاک چین می‌پیوندند، اندازه‌گیری می‌کند.

کاهش شدید، همانطور که در بالا مشاهده شد، نشان می دهد که اکوسیستم Rocket Pool ممکن است کشش و سهم بازار خود را به پروتکل های جایگزین از دست بدهد. از این رو، توکن RPL بومی می‌تواند برای یافتن تقاضای جدید برای خروج از رکود نزولی کنونی تلاش کند.

کاربران فعال دور می شوند

کاهش اخیر در تعداد کاربران فعال روزانه (DAU) در شبکه Rocket Pool، چشم انداز نزولی را بیشتر تأیید می کند. نمودار زیر نشان می دهد که چگونه DAU از 799 در 18 آوریل به 195 آدرس در پایان 1 می کاهش یافته است.

آدرس‌های فعال روزانه موشک استخر (RPL).  می 2023،
آدرس‌های فعال روزانه موشک استخر (RPL). می 2023، منبع: مقدس

DAU تعداد روزانه آدرس‌های کیف پول منحصربه‌فرد را که در شبکه بلاک چین در تعامل هستند اندازه‌گیری می‌کند. قابل ذکر است، هرگاه همگرایی نزولی بین قیمت و DAU وجود داشته باشد، نشان می‌دهد که زمان‌های سختی برای توکن‌های اساسی در پیش است.

همانطور که اوضاع پیش می‌آید، مگر اینکه تیم Rocket Pool بتواند دوباره علاقه سرمایه‌گذاران و شرکت‌کنندگان شبکه را جلب کند، چشم‌انداز قیمت RPL ممکن است نزولی باقی بماند.

پیش بینی قیمت RPL: ​​آیا RPL به زیر 40 دلار کاهش می یابد؟

داده های قیمت جهانی IntoTheBlock In/Out of the Money (GIOM) نشان می دهد که RPL احتمالاً به زیر 40 دلار کاهش می یابد. اما خرس‌ها باید با خط حمایت اولیه در حدود 43 دلار مبارزه کنند. در اطراف آن سطح قیمت، 47 آدرس که 2900 توکن خریداری کرده اند، به دنبال جلوگیری از افت قیمت هستند. با این حال، این یک خوشه حمایتی کوچک در بازار نزولی است.

اگر خرس ها همانطور که انتظار می رود کنترل خود را حفظ کنند، قیمت RPL می تواند به 35 دلار کاهش یابد، جایی که پشتیبانی قابل توجهی از 483 آدرس با 15 میلیون توکن وجود دارد.

داده های توزیع قیمت راکت استخر (RPL) GIOM.  می 2023،
داده های توزیع قیمت راکت استخر (RPL) GIOM. می 2023، منبع: IntoTheBlock

با این حال، اگر قیمت RPL به بیش از 50 دلار برسد، گاوها می توانند موضع نزولی را باطل کنند. اما مقاومت شدید 218 آدرس که دارای 38000 آدرس هستند می تواند مانع ایجاد کند.

اگرچه بعید است، اگر گاوها بتوانند مقاومت 50 دلاری را افزایش دهند، دارندگان می توانند یک رالی تمام عیار دوباره به سمت منطقه 60 دلار را پیش بینی کنند.

The post Rocket Pool (RPL) نمی تواند افزایش قیمت را حفظ کند، در مرحله بعد بالا یا پایین؟ اولین بار در BeInCrypto ظاهر شد.

در باره ی نویسنده

admin

یک پاسخ بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *