روسیه رتبه های بالاتری را طی کرده است تا پس از ایالات متحده آمریکا به دومین بخش بزرگ استخراج بیت کوین در جهان تبدیل شود. آیا این فاصله را با پیشتاز کم خواهد کرد؟

چین زمانی برترین هاب ماینینگ کریپتو در جهان بود و بین 65 تا 75 درصد از کل نرخ هش شبکه بیت کوین را به خود اختصاص می داد. اما از آنجایی که دولت اساساً این عمل را در سال 2021 ممنوع کرد و برخی از بزرگترین تأسیسات جهان را تعطیل کرد، چشم‌انداز جهانی در استخراج رمزارز تکامل یافته است.

از یک سو، نقاط داغ معدنی جدیدی مانند قزاقستان ظهور کرده اند. از سوی دیگر، معدنچیان در ایالات متحده ظرفیت خود را برای پاسخگویی به تقاضا افزایش داده اند و به این کشور کمک می کنند تا موقعیت قطبی را کسب کند.

با این حال، همه چیز به سرعت در حال تغییر است و ایالات متحده ممکن است نتواند پیشروی خود را حفظ کند.

به گفته BitRiver، یک شرکت فن‌آوری روسی که تاسیسات استخراج ارز دیجیتال با نیروی برق آبی را اداره می‌کند، ظرفیت استخراج روسیه در ژانویه تا مارس ۲۰۲۳ به ۱ گیگاوات رسید و برای اولین بار در جایگاه دوم قرار گرفت.

در نظرات گزارش شده توسط کومرسانتمدیر عامل BitRiver، ایگور Runets، گفت که صعود روسیه در رتبه بندی زمانی اتفاق می افتد که سرعت استخراج معدن در ایالات متحده به دلیل افزایش قیمت برق و لغو مشوق های مالیاتی کاهش یافته است. وی افزود: «علاوه بر این، اکثریت قریب به اتفاق تجهیزات توسط ماینرهای آمریکایی به صورت اعتباری خریداری شده است، بنابراین بسیاری از شرکت های دارای اهرم بیش از حد در حال ورشکستگی هستند یا قبلاً ورشکست شده اند.

معدنچیان ایالات متحده با مالیات های بالاتری روبرو هستند

به طور کلی، محیط مالیاتی و نظارتی که ماینرهای رمزنگاری ایالات متحده در آن قرار دارند اخیراً به طور قابل توجهی کمتر مهمان نواز شده است.

از معافیت هایی که به تسهیلات محاسباتی در مقیاس بزرگ برای پرداخت نرخ مالیات کاهش یافته در مونتانا اجازه می دهد. برای مثال، جزر و مد در حال حاضر به نفع تغییر کرده است اضافی مالیات هایی که ماینرهای رمزنگاری را هدف قرار می دهند.

به عنوان مثال، در بودجه سال 2023 پرزیدنت بایدن، وزارت خزانه داری 30 درصد مالیات غیر مستقیم را پیشنهاد کرده است. این مالیات بر هزینه تامین انرژی امکانات استخراج کریپتو اخذ می شود. بر اساس این پیشنهادات، شرکت‌های معدنی نیز باید میزان مصرف برق و منابع انرژی خود را گزارش دهند.

کتاب سبز وزارت خزانه داری منتشر شده در ماه مارس استدلال می کند که رشد استخراج دارایی دیجیتال تأثیر منفی زیست محیطی دارد. همچنین می تواند قیمت انرژی را افزایش دهد. این حرکت به وضوح نشان می‌دهد که این مالیات برای محدود کردن رشد استخراج کریپتو در نظر گرفته شده است. این سند اضافه می‌کند که «مالیات غیر مستقیم بر مصرف برق توسط استخراج‌کنندگان دارایی دیجیتال می‌تواند فعالیت معدن‌کاری را همراه با اثرات زیست‌محیطی مرتبط و سایر آسیب‌ها کاهش دهد».

قانونگذاران فدرال به افزایش مالیات به عنوان ابزاری برای مهار این بخش توجه دارند. در حالی که برخی از ایالت ها رویکرد مستقیم تری را برای توقف استخراج کریپتو اتخاذ کرده اند.

شهرستان Buncombe در کارولینای شمالی قرار است یک مهلت قانونی برای تمام فعالیت‌های معدنی اعمال کند. هدف از این کار این است که به دولت محلی زمان بدهد تا سیاست‌های منطقه‌بندی خود را برای تطبیق امکانات استخراج رمزنگاری بازنویسی کند. که می گوید خطرات تأثیر منفی بر جوامع دارد.

در همین حال، سنای تگزاس لایحه ای را ارائه کرده است. این لایحه نحوه تعامل ماینرهای بیت کوین با شبکه برق دولتی و نحوه مالیات بر درآمد آنها را تنظیم می کند.

روسیه کریپتو ماینینگ حمایت دولتی دریافت می کند

مقامات محلی، ایالتی و ملی در ایالات متحده در حال حرکت برای سلطنت در استخراج ارزهای دیجیتال. تحولات اخیر حاکی از آن است که روسیه ممکن است شکاف بین دو بزرگ‌ترین ماینرهای بیت‌کوین را کاهش دهد.

اخیراً گزارش شده است که دولت روسیه به یک مرکز جدید معدنی 100 مگاواتی در شرق سیبری یارانه پرداخت خواهد کرد.

مزرعه کریپتو جدید که در حال حاضر توسط BitRiver ساخته می‌شود، هیچ مالیات زمین یا دارایی پرداخت نخواهد کرد و از نرخ مالیات بر درآمد کاهش یافته بهره مند می‌شود. همچنین برق یارانه ای با 50 درصد نرخ جاری دریافت خواهد کرد.

نوشته آیا روسیه به عنوان بزرگترین استخراج کننده بیت کوین از آمریکا پیشی می گیرد؟ اولین بار در BeInCrypto ظاهر شد.

در باره ی نویسنده

admin

یک پاسخ بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *