بانک مرکزی روسیه ممکن است از ارزهای دیجیتال برای تسویه حساب های بین المللی استفاده کند. این گام دیگری در تلاش این کشور برای تنظیم بازار کریپتو خواهد بود.

به گفته رسانه های محلی، بانک مرکزی روسیه در حال بررسی ایده استفاده از ارزهای دیجیتال برای تسویه حساب های بین المللی است. این یک گام بزرگ برای کشوری است که از زمان آغاز تهاجم خود به اوکراین تحت تحریم های بین المللی قرار گرفته است.

بانک مرکزی روسیه ارز دیجیتال را برای تسویه حساب های بین المللی در نظر می گیرد

اخبار مربوط به کار بانک مرکزی روی این ایده در 18 آوریل منتشر شد. رسانه ها اعلام کردند که رئیس بانک در این مورد در مراسمی با نمایندگان حزب مردم جدید صحبت کرده است. این رسانه ها همچنین خاطرنشان می کنند که بانک مرکزی به طور کلی با استفاده از ارزهای دیجیتال مخالف است، اما نسبت به این مورد خاص از تسویه حساب های بین المللی بازتر است. رئیس کل بانک مرکزی گفت:

ما به همان موضعی پایبند هستیم که در داخل کشور نباید از ارز دیجیتال … استفاده شود و برای پرداخت های خارجی فرض می کنیم که این امر به صورت آزمایشی امکان پذیر است، این لایحه نیز در قالب یک رژیم قانونی آزمایشی آماده می شود. “

استفاده از ارزهای دیجیتال برای تسویه حساب های بین المللی بخشی از یک آزمایش چارچوب گسترده تر خواهد بود. روسیه همچنان در حال کار بر روی مجموعه مقررات خود برای ارزهای رمزپایه است که چند به روز رسانی در ماه های اخیر منتشر شده است.

روسیه ممکن است از سه ماهه دوم سال 2023 به مبادلات رمزنگاری اجازه دهد

از جمله این به‌روزرسانی‌ها، این واقعیت است که روسیه به صرافی‌های ارزهای دیجیتال اجازه می‌دهد از سه ماهه دوم سال 2023 با قوانین مربوطه به تصویب برسد. همچنین تمرکز بر روی استیبل کوین ها خواهد بود.

مقامات همچنین صرافی سنت پترزبورگ را رد نکردند که به طور کلی در فرآیند مبادله ارزهای دیجیتال دخالت داشته باشد. هدف کلی این است که قوانینی برای عملیات صرافی های رمزنگاری وضع کند.

استفاده از کریپتو در روسیه در حال افزایش است

به نظر می رسد پذیرش کریپتو در روسیه در حال رشد است، که در سال های اخیر تلاش هایی برای مهار بازار انجام داده است. مقامات بوده اند نظارت بر استفاده و رشد کلاس دارایی های کریپتو و گزارش مستقیم به پوتین. همچنین گزارش‌هایی مبنی بر استفاده روسیه از دارایی‌های رمزنگاری‌شده برای دور زدن تحریم‌هایی که بر آن وضع شده است، وجود دارد.

این کشور در اولین مرحله پارلمانی یک لایحه بلاک چین را تصویب کرده است. همچنین اجباری می کند که ماینرها درآمد خود را به درستی گزارش کنند در غیر این صورت با زندان مواجه خواهند شد.

The post بانک مرکزی روسیه در حال بررسی استفاده از ارزهای دیجیتال در تسویه حساب های بین المللی اولین بار در BeInCrypto ظاهر شد.

در باره ی نویسنده

admin

یک پاسخ بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *