معاون وزیر دارایی روسیه، الکسی مویزف، هفته گذشته در یک کنفرانس بانکی گفت که کریپتو “شیطان” است، مگر زمانی که برای واردات و صادرات استفاده شود.

وزیر امور خارجه گفت: کمیته دومای دولتی در بازار مالی در حال بررسی لایحه ای است که استفاده از رمزارز در معاملات خارجی را تحریم می کند.

بانک مرکزی روسیه رمزارز را تغییر می‌دهد روایت «شیطان» است

پس از تصویب این لایحه، کمیته ای متشکل از مقامات مجری قانون، بانک مرکزی روسیه و وزارتخانه های دولتی می توانند به اپراتورهای فردی مجوز استفاده از ارزهای دیجیتال برای تجارت بین المللی را بدهند.

این لایحه که در ابتدا برای تصویب در ژانویه برنامه ریزی شده بود، ممکن است به تعویق افتاد وزیر دارایی گفت تا پایان سال 2023.

بانک مرکزی در ماه سپتامبر اعلام کرد که تسویه حساب های فرامرزی آن اجتناب ناپذیر است.

در پی تحریم های آمریکا در سال گذشته، روسیهعلامت دادمی تواند گاز طبیعی را به بیت کوین بفروشد. شرکای تجاری خارجی پس از حمله روسیه به اوکراین، تجارت روسیه را برای جلوگیری از توانایی نظامی این کشور محدود کردند.

بر این اساس، صندوق بین‌المللی پول برآورد کرد که واردات روسیه در سال گذشته حدود 15 درصد کاهش یافته است در حالی که صادرات 8.7 درصد کاهش یافته است. برآوردهای بانک جهانی در 9.7% و 9.6% محافظه کارانه تر است.

برای سال 2023، بانک جهانی و صندوق بین‌المللی پول پیش‌بینی می‌کنند که واردات روسیه افزایش می‌یابد و صادرات در همان سطح باقی می‌ماند یا کاهش می‌یابد.

درصد تغییر حجم معاملات در روسیه نسبت به سال 2018 (100) | منبع: شورای اروپا

داده های فوریه از Statistaتخمین زدهچین به عنوان بزرگترین شریک تجاری روسیه در سال 2021 با 141 میلیارد دلار حجم واردات و صادرات. آلمان با حدود 57 میلیارد دلار و هلند 46 میلیارد دلار با کرملین مبادله کردند.

روسیه بلاک چین را تایید می کند اما پرداخت های رمزنگاری را رد می کند

طبق اولین قرائت، دومای ایالتی اخیراً لایحه‌ای را تصویب کرد که به بازارهای مالی اجازه می‌دهد پلتفرم‌های بلاک چین صادرکننده دارایی‌های مالی دیجیتال (DFA) را یکپارچه کنند.

بازارهای مالی، سوپرمارکت‌های مالی با قابلیت دسترسی دیجیتالی هستند که بیمه بانکی و خدمات مرتبط را ارائه می‌دهند. DFAها ارزهای دیجیتالی هستند که به صورت مرکزی اداره می شوند.

دوما در اکتبر گذشته توصیه کرد که پارلمان لایحه استخراج ارزهای دیجیتال را رد کند، زیرا احتمالاً پرداخت های رمزنگاری را قانونی می کند. قانون اساسی روسیه اجازه انتشار ارزی غیر از روبل روسیه را نمی دهد.

دولت اخیراً امتیازاتی را برای اجازه دادن ارائه کرده است معدن مشروط بر اینکه ماینرها درآمد خود را اعلام کنند. معدنچیانی که نتوانند دو بار در سه سال درآمد 200000 دلاری خود را اعلام کنند با زندان و بیگاری مواجه خواهند شد.

معدنچیانی که 600000 دلار درآمد دارند ممکن است به دلیل فرار مالیاتی با تا چهار سال زندان و کار اجباری روبرو شوند.

برای آخرین تجزیه و تحلیل بیت کوین (BTC) BeInCrypto، اینجا را کلیک کنید.

پست وزیر روسیه کریپتو را شیطانی می‌داند، اما نقش آن را در تجارت خارجی تحسین می‌کند اولین بار در BeInCrypto ظاهر شد.

در باره ی نویسنده

admin

یک پاسخ بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *