وزارت دادگستری ایالات متحده یک تبعه روس را به دو کیفرخواست متهم کرده است. این افراد حملاتی را علیه زیرساخت های ایالات متحده انجام دادند.

وزارت دادگستری ایالات متحده (DOJ) یک شهروند روس را به یک طرح باج افزار رمزنگاری که زیرساخت های ایالات متحده را هدف قرار داده است، متهم کرده است. وزارت دادگستری در یک بیانیه مطبوعاتی که در 16 مه منتشر شد، گفت که دو کیفرخواست علیه این فرد را افشا کرده است.

مهاجم باج‌افزار کریپتو متهم شد

این حمله علیه “قربانیان متعدد در سراسر ایالات متحده” انجام شد و این شامل “سازمان های اجرای قانون در واشنگتن، دی سی و نیوجرسی، و همچنین قربانیان در مراقبت های بهداشتی و سایر بخش ها در سراسر کشور” بود.

پوستر تحت تعقیب میخائیل پاولوویچ ماتویف مهاجم باج افزار رمزارز:: امنیت کربسون

این مرتکب میخائیل پاولوویچ ماتویف بود که با نام‌های Wazawaka، m1x، Boriselcin و Uhodiransomwar نیز رفت. این حمله به سال 2020 بازمی‌گردد و باج‌افزار از انواع LockBit، Babuk و Hive است. طبق گزارشات، ماتویف بیش از 400 میلیون دلار مطالبات داشته و 200 میلیون دلار سرقت کرده است.

دستیار دادستان کل، کنت آ. پولیت، جونیور از بخش جنایی وزارت دادگستری درباره ماتویف گفت:

ماتویف از پایگاه خانگی خود در روسیه ظاهراً از انواع باج افزارهای متعدد برای حمله به زیرساخت های حیاتی در سراسر جهان از جمله بیمارستان ها، سازمان های دولتی و قربانیان در بخش های دیگر استفاده کرده است. این جنایات بین المللی پاسخی هماهنگ را می طلبد. ما از تحمیل عواقب بر فاحش ترین بازیگران در اکوسیستم جرایم سایبری تسلیم نخواهیم شد.»

وازاواکا کیست؟

ماتویف یک چهره جنجالی در دنیای جرایم سایبری است. در سال 2022، رسانه ها گزارش شده است او با انتشار کدهای سوء استفاده و تمسخر محققان و روزنامه نگاران، سرکشی کرده است. به زودی، ناشران شروع به انتشار سلفی و ویدیوهای مرتبط با ماتویف کردند.

او مکرراً اطلاعاتی در مورد این حملات ارسال می‌کرد و به نظر می‌رسد روش‌های او مستقیماً با مراقبت‌هایی که گروه‌های باج‌افزار پس از بررسی‌های دقیق‌تر عمل می‌کردند، مخالف است. به نظر می‌رسد با اقدام اخیر نیروی انتظامی علیه او، رفتارهای سواره‌روی او را فراگرفته است.

هکرهای روسی هنوز در دنیای رمزنگاری فعال هستند

نهادهای روسی اغلب در حملات با استفاده از ارزهای رمزپایه شرکت داشته اند. یک تبعه روسی در مورد باج شویی ناشی از حملات به زیرساخت های ایالات متحده در سال 2022 بی گناه است. افراد خارج از حوزه قضایی یک شرکت گاز اوکراین را هدف قرار داده اند.

همه انگیزه های صراحتا منفی ندارند. یک مهاجم “رابین هود”. وجوه دزدید از مجری قانون روسیه، که آنها به اوکراین اهدا کردند. این فرد ناشناس باقی می ماند، اما به خاطر اعمال خود در دنیای رمزارز گردش می کند.

The post هکر روسی در طرح باج افزار 200 میلیون دلاری باج افزار رمزارز علیه زیرساخت های ایالات متحده متهم شد اولین بار در BeInCrypto ظاهر شد.

در باره ی نویسنده

admin

یک پاسخ بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *