Alameda Research و West Realm Shires (WRS) علیه Sam Bankman-Fried و سایر مدیران FTX شکایت کرده اند. این سند آنها را متهم می کند که ارزش گذاری یک پلت فرم تسویه سهام را قبل از سقوط بورس افزایش داده اند.

این شکایت بر دستکاری عمدی معاملات و استفاده غیرمجاز از وجوه توسط مقامات سابق FTX تاکید دارد. مقررات ایالات متحده می تواند این اقدامات را بر اساس دادخواست غیرقانونی تلقی کند.

FTX از Sam-Bankman Fried به Clawback Funds شکایت کرد

ساموئل بنکمن-فرید، نیشاد سینگ، زیکسائو «گری» وانگ و کارولین الیسون هستند. گفت با استفاده از وجوه اختلاس شده از گروه FTX، در یک سری تراکنش ها شرکت کرده اند که به نفع آنها بوده است. آنها متهم به استفاده از این وجوه برای خرید سهام مالکیت Embed از سهامداران فعلی هستند.

WRS ابتدا خرید Embed Financial Technologies Inc. و شرکت تابعه آن Embed Clearing LLC را اعلام کرد. ژوئن 2022.

شاکیان ادعا می کنند که مدیران سابق FTX باعث شده اند که WRS برای بانکمن-فرید، سینگ و وانگ، SAFE (قراردادهای ساده برای سهام آینده) صادر کند. در صورت تشکیل پرونده ورشکستگی فصل 11، این SAFEها می توانند به سهام عادی WRS تبدیل شوند. به گفته شاکیان، این نقل و انتقالات و تعهدات طبق قوانین دلاور و ورشکستگی مشمول ابطال یا اجتناب قانونی است.

الیسون و وانگ قبلاً در دسامبر سال گذشته به اتهامات کلاهبرداری فدرال اعتراف کردند.

دعوی حقوقی ادعا می کند که متهمان ورشکسته خرید را انجام داده اند

این دادخواست همچنین ادعا می‌کند که خودی‌ها سوابق را جعل کرده‌اند تا مشارکت آلامدا در تامین مالی این خرید را پنهان کنند. علاوه بر این، طبق گزارش ها، زمان خرید قبل از اعلام ورشکستگی FTX بسته شده بود. طبق پرونده دادگاه، متهمان ظاهراً پولی را برای نشان دادن انتقال شخصی از یک حساب بانکی Alameda به یک حساب بانکی WRS منتقل کردند.

پس از تملک، بدهکاران مبالغ بسیار کمتری را از پیشنهاد دهندگان بالقوه نسبت به قیمت تملک دریافت کردند. این دادخواست متهمان را به افزایش 220 میلیون دلار پرداختی که WRS برای Embed انجام داده است، متهم می کند که نشان می دهد آنها عمداً در نقل و انتقالات و تعهدات به قصد کلاهبرداری از سرمایه گذاران دستکاری کرده اند.

مدیر عامل فعلی FTX، جان جی ری سوم، وکیل آمریکایی، اولین شکایت را علیه مدیران سابق طرح کرده است. ری که به دلیل تخصص خود در بازیابی وجوه از مشاغل شکست خورده شناخته شده است، سابقه قابل توجهی دارد که شامل پرونده Enron نیز می شود.

FTX Debacle در حال انجام است

گزارش ها نشان می دهد که تیم حقوقی SBF درخواستی مبنی بر رد کلیه اتهامات جنایی علیه وی ارائه کرده است، تنها به استثنای چند مورد. قابل ذکر است که در دادخواست مدیر عامل سابق تا حد زیادی از پرداختن به عمده ترین اتهامات جنایی که علیه وی مطرح شده است اجتناب شده است.

بانکمن-فرید گزارش شده است تقویت کننده استدلال او با استفاده از حکم دادگاه عالی که دامنه تعقیب تقلب را محدود می کند.

فاجعه FTX به طور کلی هنوز ادامه دارد. سرمایه گذاران FTX از شکیل اونیل بازیکن سابق NBA و سلبریتی مشهور پس از شرکت در تبلیغات آنها شکایت کردند. با این حال، به گفته رسانه ها گزارش هاوکلای دادگستری نتوانستند مدارک مورد نیاز برای شروع دعوی را با موفقیت به او تحویل دهند.

The post Sam Bankman-Fried و همکاران FTX به دلیل افزایش معامله با پلتفرم سهام شکایت کردند اولین بار در BeInCrypto ظاهر شد.

در باره ی نویسنده

admin

یک پاسخ بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *