به گفته تحلیلگر معروف ویلی وو، بیت کوین (BTC) به تازگی مرحله انباشت مجدد را آغاز کرده است.

این بدان معنی است که به احتمال زیاد به انتهای چرخه رسیده است و هجوم “پول هوشمند” به بازار ارزهای دیجیتال قابل انتظار است.

ویلی وو اخیرا توییت کرده است مجموعه ای از نمودارهای کلان بیت کوین که وضعیت فعلی بازار کریپتو را نشان می دهد. آنها نشان می دهند که چگونه بازار بیت کوین در حال شتاب گرفتن است و منطقه ای را ترک می کند که از لحاظ تاریخی با پایان یک بازار نزولی مرتبط بوده است. نکته جالب این است که ثبات نسبتاً بالای قیمت بیت کوین در چند هفته گذشته نشان می دهد که حرکت حتی به منطقه 40000 دلاری ممکن است در کارت باشد.

ویلی وو شروع انباشت مجدد را پیشنهاد می کند

نمودار اصلی که Willy Woo به آن اشاره می کند، به اصطلاح شاخص کلان بیت کوین است. مقدار این شاخص به تازگی در بالای خط آبی پایین شکسته شده است. بر اساس پیشگام تحلیل زنجیره ای در چرخه های قبلی بازار، این نشانه شروع مرحله انباشت مجدد بود.

این مرحله بازار عمدتاً با یک روند جانبی / کمی صعودی مشخص می شود که هنوز اصلاحات متعددی وجود دارد. معمولاً کمی بیش از یک سال طول می‌کشد و دوره‌ای است که سرمایه‌گذاران با تجربه (“پول هوشمند”) به بازار کریپتو می‌پیوندند. علاوه بر این، قیمت بیت کوین پایین کلان بیشتری ایجاد نمی کند و نوسانات تثبیت می شود و پایه های یک بازار صعودی آینده را می گذارد.

شاخص کلان بیت کوین منبع: توییتر

دارندگان کوتاه مدت امتیاز ورود را از دست می دهند

نمودار دوم نسبت مبنای هزینه را برای دارندگان کوتاه مدت و بلندمدت بیت کوین نشان می دهد. ویلی وو خاطرنشان می کند که “پایین زمانی مشخص می شود که دارندگان کوتاه مدت (خریداران اخیر) ارزان تر از دارندگان بلندمدت باشند.” در نمودار زیر، این مربوط به مناطق قرمز و صورتی است.

در این دوره های نادر، پایه هزینه دارندگان کوتاه مدت (خط قرمز) کمتر از دارندگان بلندمدت (خط آبی) است. این بدان معناست که قیمت خرید BTC برای سرمایه گذاران جدید کمتر از قیمتی است که دارندگان بلندمدت پرداخت می کنند. بنابراین، این تنها پس از کاهش شدید در بازار نزولی بلندمدت امکان پذیر است.

شایان ذکر است که در تحلیل قبلی این شاخص در سپتامبر 2022، پایه هزینه سرمایه گذاران کوتاه مدت تنها کمتر از سرمایه گذاران بلندمدت بوده است. در آن زمان، این پیش‌بینی می‌کرد که هنوز به پایین‌ترین قیمت BTC در این چرخه نرسیده است. این مورد نیز وجود داشت، زیرا بیت کوین تنها در ماه نوامبر به 15476 دلار به پایین ترین سطح کلان رسید. با این حال، اکنون – با سیگنال مخالف – ویلی وو خاطرنشان می کند که پنجره خرید برای سرمایه گذاران کوتاه مدت به پایان رسیده است:

ما اکنون از این رژیم خارج می شویم.»

مبنای هزینه بازار کریپتو دارندگان کوتاه مدت و بلند مدت
مبنای هزینه بیت کوین منبع: توییتر

ثبات کوتاه مدت در قیمت BTC ممکن است به 40000 دلار منجر شود

سرانجام، ویلی وو در آخرین استدلال خود دو نمودار را در کنار هم قرار می دهد. اولی ثبات قیمت بیت کوین و دومی نقدینگی دفترچه سفارش است. هر دو نشان می دهند که همانطور که تحلیلگر می گوید، “افزایش نوسانات تقریباً قطعی است.”

بین 18 مارس و 9 آوریل 2023، قیمت بیت کوین در محدوده باریکی بین 26500 تا 29000 دلار گیر کرده بود. روند سه هفته ای جانبی منجر به کاهش شدید نوسانات یا افزایش ثبات قیمت بیت کوین شد.

این با نمودار زیر نشان داده شده است، که تحلیلگر زنجیره ای آن را به عنوان “پیش درآمدی برای یک حرکت بزرگ” تعبیر می کند. می بینیم که اوج فعلی نمودار صورتی تنها پس از اندازه قله اواخر سال 2022 است که منجر به افزایش حدود 50 درصدی شد. اگر این سناریو تکرار شود، افزایش مشابه از قیمت 27000 دلار به اوج نزدیک به 40500 دلار منجر می شود.

نمودار ثبات قیمت بیت کوین (BTC) 2021 - 2023
ثبات قیمت بیت کوین منبع: توییتر

جالب توجه است که این هدف با نمودار اخیر Willy Woo مطابقت دارد که در آن او دفترچه سفارش نقدینگی معامله‌گران BTC را نشان می‌دهد. به نظر می رسد که یک “شکاف نقدینگی” در محدوده 30,000 تا 40,000 دلار وجود دارد. افزایش نوسانات می تواند به سرعت منجر به پر شدن این شکاف و حرکت سریع بیت کوین به سمت محدوده بالایی شود.

اولین قدم در این مسیر زمانی برداشته شده است که افزایش نوسانات بیت کوین با بهبود سطح 30000 دلار مرتبط بود. اگر این روند ادامه یابد، پیش‌بینی قیمت BTC در ماه آوریل در منطقه 40000 دلاری واقع بینانه است.

نقدینگی کتاب سفارش بیت کوین (BTC).
نقدینگی دفترچه سفارش. منبع: توییتر

برای تجزیه و تحلیل قبلی بیت کوین (BTC) BeInCrypto، اینجا کلیک کنید.

The post تحلیلگر On-Chain: سرمایه گذاران باهوش به بازار کریپتو بازگشتند اولین بار در BeInCrypto ظاهر شد.

در باره ی نویسنده

admin

یک پاسخ بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *