کلاهبرداران دو شهروند سالخورده در هنگ کنگ را از 1.1 میلیون دلار فریب داده اند از طریق یک کلاهبرداری فیشینگ تلفنی که آنها را به سمت پلتفرم های تجارت جعلی هدایت می کند.

کلاهبرداران یک زن 66 ساله و یک مرد 71 ساله را برای سرمایه گذاری در تتر (USDT) و سهام سرزمین اصلی با ظاهر شدن به عنوان متخصص سرمایه گذاری در پلتفرم های آنلاین هدف قرار دادند.

کلاهبرداری های تلفنی هنگ کنگ افراد مسن را هدف قرار می دهد

یک به اصطلاح متخصص رمزارز، این زن را فریب داد تا از طریق پیوند مخرب واتس اپ به سایتی که داده های او را جمع آوری کرده بود، در Tether سرمایه گذاری کند. کلاهبردار در ازای رفع ظن، تقریباً 10000 دلار به قربانی داد.

پس از مشاهده انتقال نزدیک به 586000 دلار به کیف پول دیگری در 15 تراکنش در طول سه ماه، این خانم مشکوک به کلاهبرداری شد و با مجری قانون تماس گرفت.

یکی دیگر از پلتفرم‌های سرمایه‌گذاری «مجوز»، با تشویق به استفاده از یک اپلیکیشن معاملات سهام، 515000 دلار از یک مرد هنگ کنگی اخاذی کرد. این مرد وجوه را به 9 حساب بانکی منتقل کرد اما نتوانست به این پلتفرم برای برداشت سود دسترسی پیدا کند. اونم همینطور گزارش شده است کلاهبرداری به پلیس

جنایت مبتنی بر فناوری سال گذشته بیش از دو سوم موارد کلاهبرداری در هنگ کنگ را تشکیل می داد. در دو هفته اول آوریل، 196 جویای کار توسط یک کلاهبرداری شغلی متقلبانه و مبتنی بر کمیسیون فریب خوردند که 40000 دلار از دست دادند.

دولت های بریتانیا و هنگ کنگ کلاهبرداری تلفنی را سرکوب می کنند

پلیس هنگ کنگ اعلام کرد پیام‌های ضد کلاهبرداری با تماس‌های شماره‌هایی با پیشوند +852 که از ماه می شروع می‌شود، همراه خواهد بود. ساکنان می توانند از اپلیکیشنی به نام Scameter برای تعیین سطح تهدید کلاهبرداری مشکوک استفاده کنند.

ارزیابی تهدید اسکمتر هنگ کنگ | منبع: پراکنده

علی‌رغم این ابتکارات فناوری، رئیس پلیس ریموند سیو معتقد است بانک‌ها می‌توانند بیشتر برای ردیابی جریان‌های وجوه غیرقانونی همکاری کنند.

مجرمان در سال گذشته 127 میلیون دلار از طریق تلفن به سرقت بردند که از آن زمان تا سه ماهه اول 2023، 48 درصد کاهش یافته است.

روز چهارشنبه، بریتانیا ممنوعیت تماس سرد رمزنگاری و بیمه را در میان زیان سالانه 9 میلیارد دلاری ملی اعلام کرد. همچنین متعهد شد که دسترسی به فناوری ارسال پیامک انبوه را بررسی کند و فناوری جدیدی را برای شناسایی زمانی که مجرمان جعل هویت تماس‌گیرندگان قانونی بریتانیا را معرفی می‌کنند، اعلام کرد.

برای آخرین تجزیه و تحلیل بیت کوین (BTC) BeInCrypto، اینجا را کلیک کنید.

The post کلاهبرداران کریپتو 1.1 میلیون دلار در هنگ کنگ سرقت کردند اولین بار در BeInCrypto ظاهر شد.

در باره ی نویسنده

admin

یک پاسخ بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *