گری جنسلر شهادت داد صبح امروز در مقابل کمیته خدمات مالی مجلس نمایندگان ایالات متحده. او در مورد دارایی های رمزنگاری و همچنین واسطه هایی که خدمات مالی مرتبط با رمزارز را مدیریت می کنند صحبت کرد.

گری جنسلر از منتقدان سرسخت ارزهای دیجیتال بوده است. در حضور امروز خود، او نگرانی های خود را در مورد رمزارزها بیان کرد و استدلال کرد که سرمایه گذاران به حمایت های ضروری ارائه شده توسط قوانین سنتی اوراق بهادار نیاز دارند. او گفت: «هیچ چیزی در مورد بازارهای رمزنگاری با قوانین اوراق بهادار ناسازگار نیست.

جنسلر عقیده خود را تکرار کرد که اکثر رمزارزها تحت یک طبقه بندی واحد قرار می گیرند. او گفت: “اکثریت قریب به اتفاق توکن های رمزنگاری شده اوراق بهادار هستند.” بنابراین، بسیاری از واسطه‌های ارز دیجیتال در حال انجام معاملات در اوراق بهادار هستند و باید در SEC ثبت نام کنند.

مطمئناً برخی از پلتفرم‌های رمزنگاری در دو سال گذشته درگیر اقدامات ناخوشایندی هستند که قوانین SEC را زیر پا گذاشته است. و اگر منصف باشیم، اکثر سرمایه گذاران و کارمندان در بخش کریپتو خواهان محافظت در برابر تقلب، دستکاری، فروش شستشو و سایر رفتارهای نادرست هستند. اما همه رمزارزها یکسان نیستند، و فرض اینکه همه آنها به یک شکل عمل کنند، اشتباه است.

موضع SEC در مورد واسطه های رمزنگاری

به گفته Gensler، واسطه‌های رمزنگاری تعدادی خدمات را ارائه می‌کنند که معمولاً توسط نهادهای جداگانه ارائه می‌شوند. اینها شامل کارکردهای صرافی، کارگزاری-معامله، نگهداری و تسویه حساب و وام دهی است. ترکیب کارکردهای مختلف در میان واسطه‌های ارزهای دیجیتال، تضاد منافع و خطرات ذاتی را برای سرمایه‌گذاران ایجاد می‌کند – ریسک‌ها و درگیری‌هایی که کمیسیون در هیچ بازار دیگری اجازه نمی‌دهد.»

او مقررات سخت گیرانه تری را برای تنظیم فروش و مبادله دارایی های دیجیتال و همچنین شفافیت بیشتر در مورد اینکه چه کسی مسئول تنظیم ارزهای دیجیتال است، پیشنهاد کرد. او استدلال کرد که SEC باید واسطه ها را در مورد اوراق بهادار دارایی دیجیتال پاسخگو نگه دارد.

در نهایت، جنسلر گفت که بازار کریپتو مملو از عدم انطباق است. او خواستار اختیارات اجرایی بیشتر از کنگره شد. اگرچه انجام دقیقاً چه کاری هنوز مشخص نیست.

زمان نشان خواهد داد که آیا جنگ جنسلر علیه ارزهای دیجیتال به شدت ادامه خواهد یافت یا خیر. برخی احساس می کنند که او در مورد خطرات کریپتو اغراق می کند، در حالی که برخی دیگر با موضع او موافق هستند. در این مرحله، این احتمال وجود دارد که Gensler برای نظارت و مقررات بیشتر بر بازار دارایی های دیجیتال فشار بیاورد. در نهایت، این به کنگره بستگی دارد که تصمیم بگیرد که آیا دستور کار جنسلر را اجرا کند یا خیر.

The post، رئیس SEC، گری جنسلر، وندتای ضد رمزنگاری خود را به کنگره می برد اولین بار در BeInCrypto ظاهر شد.

در باره ی نویسنده

admin

یک پاسخ بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *