گری گنسلر، رئیس SEC در یک سخنرانی در موسسه شرکت سرمایه گذاری، بر نیاز به قوانین مالی قوی تر برای جلوگیری از خطرات و محافظت از سرمایه گذاران تاکید کرد. او به رویدادهای تاریخی اشاره کرد و بر اهمیت ابزارهای سرمایه گذاری جمعی که به خوبی تنظیم شده است، تأکید کرد. جنسلر همچنین به ریسک‌های نقدینگی در صندوق‌های بازار پول پرداخت و اقداماتی را برای بهبود مدیریت ریسک پیشنهاد کرد. برنامه نهایی او چیست؟

در او سخن، گفتار روز پنجشنبه، مقام SEC لحن شدیدی را در مورد نیاز به مقررات قوی تر در صنعت مالی اتخاذ کرد. جنسلر خطرات و عواقب ناگواری را که سرمایه گذاران و پس انداز کنندگان ممکن است در صورت عدم وجود تدابیر مناسب با آن مواجه شوند، برجسته کرد.

چشم انداز جنسلر

رئیس SEC به صراحت گفت که او در مقام شخصی صحبت می کند و نه از طرف SEC.

جنسلر از یک افسانه معروف استفاده کرد و آن را با پول بانکی مقایسه کرد. اگر خرس به مهمانی شما در جنگل حمله کرد، برای زنده ماندن چه باید کرد؟ شما مجبور نیستید از خرس پیشی بگیرید. شما فقط باید از یکی از همکارهایتان پیشی بگیرید.»

او ادامه داد:

“کمی وحشتناک است، اما این به توضیح اینکه چرا سرمایه گذاران ممکن است سعی کنند قبل از اینکه خرس ضرب المثل – رقیق شدن و نقدینگی – آنها را بگیرد، سعی کنند از سرمایه گذاری ها پول نقد کنند، کمک می کند. همچنین توضیح می دهد که چرا پس انداز کنندگان ممکن است قبل از اینکه خرس ضرب المثلی آنها را در بانک بگیرد، از سپرده ها پول نقد کنند.”

تمجید از مقررات مالی

رئیس کمیسیون بورس و اوراق بهادار تاکید کرد که موضوع دوره‌های مالی، که در آن «بازیگران غیرهمبسته ناگهان با هم مرتبط می‌شوند»، یک مشکل دائمی در طول تاریخ مدرن بوده است که منجر به سقوط بسیاری از شرکت‌های مالی شده است. او گفت که برای مقابله با این امر، سیاستگذاران قوانینی را برای جلوگیری از چنین بحران‌هایی و کمک به مهار آنها وضع کرده‌اند و نمونه‌هایی مانند وحشت 1907، سقوط بازار سهام در سال 1929 و رکود بزرگ را ذکر کرد.

جنسلر تجربه خود را در گلدمن ساکس به اشتراک گذاشت. او به یاد آورد که چگونه مردم در دهه‌های قبل اطلاعاتی را درباره سقوط نزدیک بانک سرمایه‌گذاری به اشتراک می‌گذاشتند. او در مورد تصویب قانون شرکت سرمایه گذاری در سال 1940 صحبت کرد. هدف این قانون محافظت از سرمایه گذاران در برابر اقدامات خلاف منافع آنها بود.

وی بر اهمیت ابزارهای سرمایه گذاری جمعی تنظیم شده مانند صندوق های سرمایه گذاری ثبت شده در ارائه تنوع و هزینه های کمتر برای سرمایه گذاران روزمره تاکید کرد.

جنسلر، وسایل نقلیه سرمایه‌گذاری جمعی را که به خوبی تنظیم شده‌اند، یکی از «نوآوری‌های مالی بزرگ 90 سال گذشته» نامید.

ریسک نقدینگی در صندوق های بازار پول

علیرغم مزایایی که این صندوق ها ارائه می دهند، جنسلر در مورد خطرات مداوم، به ویژه در زمان استرس هشدار داد. وی به عدم تطابق نقدینگی در صندوق‌های بازار پول و صندوق‌های اوراق قرضه باز اشاره کرد که می‌تواند برای سرمایه‌گذاران تهدید باشد.

او گفت که بحران مالی سال 2008 و شروع همه‌گیری کووید-19 یادآور آسیب‌پذیری‌های این صندوق‌ها بود. آنها منجر به درخواست برای مداخله دولت برای ایجاد ثبات در بازارها می شوند.

برای رسیدگی به این نگرانی‌ها، جنسلر پیشنهادهایی را برای افزایش مدیریت ریسک نقدینگی در صندوق‌های بازار پول و صندوق‌های باز ارائه کرد. هدف کمیسیون بورس و اوراق بهادار جلوگیری از محدودیت بازخریدها در زمان استرس، معرفی نوسان قیمت و کارمزد نقدینگی و به روز رسانی قوانین نقدینگی برای اطمینان از ارزیابی دقیق نقدینگی سرمایه گذاری است.

جنسلر همچنین نگرانی‌هایی را در مورد سایر ابزارهای سرمایه‌گذاری جمعی که توسط تنظیم‌کننده‌های بانکی نظارت می‌شوند، مطرح کرد. از جمله صندوق های سرمایه گذاری کوتاه مدت و صندوق های سرمایه گذاری جمعی.

این صندوق‌ها بدون نظارت SEC، فاقد مقررات در مورد سرمایه‌گذاری‌های غیر نقدشونده، محدودیت‌های اهرمی و الزامات گزارش‌دهی عمل می‌کنند. رئیس بر نیاز به مقررات منسجم برای جلوگیری از شکاف های نظارتی و آربیتراژ احتمالی توسط فعالان بازار تاکید کرد.

Crypto از Gensler شفافیت می خواهد

حمایت جنسلر از مقررات واضح و دقیق با رویکرد اخیر او در صنعت کریپتو دشوار است. هنوز کاملاً مشخص نیست که کدام سکه ها و توکن ها یک امنیت هستند و کدام یک نیستند. Coinbase در حال حاضر در یک نبرد قانونی برای وادار کردن SEC به ارائه شفافیت در کل بخش است.

SEC Gensler همچنین درگیر یک نبرد حقوقی با ریسک بالا با Ripple است که آیا توکن XRP آن یک امنیت است یا خیر. ریپل استدلال می کند که اینطور نیست. برنده شدن SEC عملاً بخش بزرگی از بازارهای کریپتو را یک شبه به یک امنیت تبدیل می کند. نتیجه ای که تقریباً هیچ کس در صنعت نمی خواهد.

پست رئیس SEC در سخنرانی در مورد مقررات لحن خشن می گیرد اولین بار در BeInCrypto ظاهر شد.

در باره ی نویسنده

admin

یک پاسخ بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *