هیستر پیرس، کمیسر کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده، از رگولاتور به دلیل قوانین جدیدش که به دنبال اصلاح تعریف «مبادله» است، انتقاد کرده است.

در 14 آوریل بیانیهپیرس از این پیشنهاد و رهبری فعلی SEC انتقاد کرد و گفت: “کمیسیون به شدت دامنه نظارتی خود را برای حل مشکلاتی که وجود ندارند گسترش می دهد.”

“به جای پذیرش وعده فناوری جدید مانند گذشته، در اینجا پیشنهاد می کنیم که رکود را در آغوش بگیریم، تمرکز را مجبور کنیم، اصرار به مهاجرت کنیم و از انقراض فناوری جدید استقبال کنیم.”

پیشنهاد SEC

کمیسیون بورس و اوراق بهادار تصمیم گرفت که دوره اظهار نظر را برای اصلاحات قانون مبادله قانون 3-16 در رابطه با تعریف “مبادله” باز کند. این تصمیم پس از آن اتخاذ شد که چندین شرکت رمزنگاری این اصلاحات را زیر سوال بردند.

با این اصلاحیه، پلتفرم های غیرمتمرکز تحت کنترل SEC قرار خواهند گرفت. این طرح برای اولین بار در ژانویه 2022 پیشنهاد شد و به ویژه پیشنهاد شد که مبادلات اکنون شامل پلتفرم هایی هستند که از “پروتکل های ارتباطی” استفاده می کنند. در آن زمان، ابهام این اصطلاح برای بسیاری نگران کننده بود.

در همین حال، گری جنسلر، رئیس SECمعتقد استتعریف موجود صرافی در حال حاضر بسیاری از پلتفرم های رمزنگاری را پوشش می دهد، از جمله آنهایی که ادعا می کنند غیرمتمرکز هستند.

آنچه کمیسر پیرس فکر می کند

در بیانیه خود، کمیسیونر SEC خاطرنشان کرد که تنظیم کننده در تعریف “سیستم پروتکل ارتباطی” شکست خورده است. در عوض، SEC از نظر دهندگان پرسید که آیا نمونه های بیشتری می خواهند و چه نوع نمونه هایی را می خواهند.

علاوه بر این، پیرس معتقد است که کمیسیون بورس و اوراق بهادار از این اصطلاح بدون در نظر گرفتن تأثیری که می تواند بر صدها سیستم و اختلال احتمالی بازار داشته باشد استفاده کرده است.

علاوه بر این، او نوشت که این پیشنهاد استانداردهای غیرعملی را برای فعالیت های غیرمتمرکز و افراد درگیر تحمیل می کند.

در حالی که قانون مبادله صرافی را به عنوان «سازمان، انجمن یا گروهی از افراد» تعریف می‌کند، این تعریف در مورد DeFi، جایی که بازار نرم‌افزاری است و شرکت‌کنندگان ممکن است یکدیگر را نشناسند، اعمال شود.

پیرس خاطرنشان کرد که SEC قبل از ایجاد این قوانین امکان پذیر است یا خیر. او افزود که این نشان دهنده تلاشی برای تنظیم امور مالی غیرمتمرکز به عدم وجود است.

پیرس گفت: «به جای اینکه (SEC) به نگرانی‌های جدی نظر دهندگان در مورد گستردگی، ابهام، غیرقابل اجرا و اختلال احتمالی پیشنهاد پاسخ دهد، بازگشایی کننده، به استثنای معدودی، نقص‌های شناسایی شده توسط نظر دهندگان را دوچندان می‌کند.

چندین ذینفع ارزهای دیجیتال بیانیه پیرس را به دلیل رسیدگی به افزایش نظارت قانونگذار مالی در مورد ارزهای دیجیتال ستایش کردند. SEC به دلیل رویکرد “قانونی توسط اجرا” در قبال صنعت به شدت مورد انتقاد قرار گرفته است.

پست هیستر پیرس، کمیسیونر SEC می‌گوید قانون مبادله «اول اصلاحیه را تضعیف می‌کند» اولین بار در BeInCrypto ظاهر شد.

در باره ی نویسنده

admin

یک پاسخ بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *