دن برکوویتز، مشاور سابق کمیسیون بورس و اوراق بهادار، در آخرین قسمت از پادکست Unchained لورا شین، چندین پیامد نظارتی مهم اتریوم را مورد بحث قرار داد.

به گفته برکوویتز، یک ارز رمزنگاری شده ممکن است ویژگی‌های یک امنیت و یک کالا را نشان دهد.

طبقه بندی ETH تا CFTC یا SEC؟

بحث امنیتی اتریوم بر سردرگمی ناشی از کمیسیون معاملات آتی کالا (CFTC) متمرکز است. این آژانس ارزهای مجازی مانند بیت کوین و اتریوم را به عنوان کالا طبقه بندی کرده است. در مقابل، کمیسیون بورس و اوراق بهادار (SEC) موضع روشنی در مورد اتریوم اتخاذ نکرده است. گفته شده است که بیت کوین تنها ارز دیجیتالی است که ممکن است به عنوان یک کالا طبقه بندی شود.

برکوویتز توضیح داد که مردم اغلب کالاها را به عنوان کالاهای ملموس در نظر می گیرند. اما برای روشن شدن این موضوع به قانون بورس کالا اشاره کرد. طبق گزارشات، یک کالا به عنوان چیزی است که می تواند موضوع قرارداد آتی باشد. وی گفت: این دو گفته که اتر کالا است و ممکن است اوراق بهادار یا هر ارز مجازی باشد یا نباشد، یک واقعیت امنیتی است که ممکن است چیزی کالا باشد و چیزی امنیت متناقض نیست.

این مقام سابق موافقت کرد که CFTC می تواند مقررات ضد تقلب و ضد دستکاری کالاها را اعمال کند. به گفته برکوویتز، SEC کنترل نظارتی بر اوراق بهادار دارد. وی اضافه کرد که اگر هر چیزی به عنوان یک امنیت در نظر گرفته شود، SEC اختیار نظارتی بر آن خواهد داشت.

در گذشته، جنسلر همچنین در مورد وضعیت اتریوم پس از تبدیل آن به اثبات سهام صحبت کرد. او اشاره کرد که برخی از ارزهای رمزپایه به سرمایه گذاران اجازه می دهند تا سکه های خود را به اشتراک بگذارند. این ویژگی ممکن است معیار کلیدی مورد استفاده توسط دادگاه ها را برآورده کند تا مشخص شود که آیا یک دارایی یک اوراق بهادار است یا خیر.

با انتقال خود، اتریوم به مسئله مصرف انرژی خود رسیدگی کرد اما جعبه پاندورا جدیدی را با توجه به طبقه بندی آن به عنوان یک امنیت یا کالا باز کرد.

اتریوم برای قانونگذاری حیاتی است

به دلیل ادامه مبارزه حقوقی بین آزمایشگاه های ریپل و SEC، سوالاتی در مورد وضعیت اتریوم نیز مطرح شده است. جان دیتون، یک وکیل ارز دیجیتال که نماینده دارندگان XRP است، بارها استدلال کرده است که اگر XRP یک امنیت است، اتریوم نیز باید باشد.

دیتون اخیراً این سوال را مطرح کرده است که اتریوم (ETH) و رقبای آن در کجا ثبت شده اند. پیشنهاد می کند که آنها تحت بررسی قانونی متفاوتی از SEC نسبت به XRP قرار دارند.

در همین حال، BeInCrypto اخیراً در مورد ارتباطات داخلی SEC گزارش داد که به نظر می‌رسد نشان می‌دهد آژانس آگاه است که XRP کاملاً با معیارهای امنیتی مطابقت ندارد.

وقتی کسل آیلند به نیک کارتر وارد می شود ادعا کرد دیوید شوارتز، مدیر ارشد فناوری ریپل و خالق XRP Ledger، در آن زمان گفته بود که نام تجاری امنیت اتریوم ممکن است برای این شرکت “فاجعه بار” باشد. این به بحث در مورد اتریوم و XRP به عنوان اوراق بهادار از دید آژانس ادامه می دهد.

علیرغم بحث‌های جاری، ایالات متحده همچنان در طبقه‌بندی و تنظیم چارچوب‌های دارایی‌های کریپتو منطقه‌ای مبهم است. و اتریوم دچار بحران هویت می شود.

The post مشاور سابق SEC بحران هویت اتریوم را ارزیابی می کند. امنیت یا کالا؟ اولین بار در BeInCrypto ظاهر شد.

در باره ی نویسنده

admin

یک پاسخ بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *