SEC به تازگی بزرگترین جایزه افشاگر خود را اهدا کرده است. این آژانس قبلا جوایز قابل توجهی را برای کمک به مقابله با ناقضان قانون اوراق بهادار اعطا کرده است. اما پرداخت جدید، به یک گیرنده نامشخص، بیش از یک چهارم میلیارد دلار است.

آیا سعی می کنید در بازارهای رمزنگاری پول در بیاورید؟ خوب، شاید شما در بازی اشتباهی هستید. روز جمعه، کمیسیون بورس و اوراق بهادار (SEC) امروز اعلام کرد جایزه رکورد شکنی برای یک افشاگر. مبلغ 279 میلیون دلار به یک فرد یا افرادی ناشناس که به آژانس در پیگرد قانونی فعالیت های غیرقانونی کمک کردند، تعلق گرفت. اگرچه، حتی پس از پایان اقدامات اجرایی، افشاگران معمولاً برای محافظت از هویت خود ناشناس می مانند.

پرداخت رکورد شکن افشاگر

این جایزه بیش از دو برابر 114 میلیون دلاری است که در اکتبر 2020 پرداخت شد.

کرئولا کلی، رئیس دفتر افشاگر SEC گفت: “کمک مداوم افشاگر، از جمله مصاحبه های متعدد و ارسال های کتبی، برای موفقیت این اقدامات بسیار مهم بود.”

“در حالی که اطلاعات افشاگر باعث آغاز تحقیقات کمیسیون نشد، اطلاعات آنها دامنه تخلفات متهم را گسترش داد.”

افشاگران می توانند جایزه ای از 10٪ تا 30٪ از تحریم های پولی جمع آوری شده توسط SEC در زمانی که تحریم ها از 1 میلیون دلار فراتر رود، دریافت کنند. کنگره یک صندوق حمایت از سرمایه گذار را برای پرداخت جوایز در سال 2011 تأسیس کرد. صندوق SEC شامل تحریم های پولی است که توسط ناقضان قوانین اوراق بهادار پرداخت می شود. سرمایه گذاران آسیب دیده هیچ کمکی به جوایز افشاگران نمی کنند.

در ماه مارس، SEC دو جایزه جداگانه 3 میلیون دلاری و 9 میلیون دلاری را برای کمک به اجرای آن اعطا کرد.

دفتر پس از داد فرانک تأسیس شد

دفتر افشاگر SEC در سال 2011 به عنوان بخشی از اصلاحات داد-فرانک به وجود آمد. قانون داد-فرانک پاسخی به بحران مالی سال 2008 بود و هدف آن اصلاح صنعت مالی از طریق افزایش باز بودن، پاسخگویی و حمایت از سرمایه گذار بود.

بسیاری از کشورها برای دریافت راهنمایی های ناشناس در مورد جرایم مالی، خطوط تماس افشاگران دارند. حتی اگر دفاتر خاصی برای رسیدگی به آنها نداشته باشند. اداره رفتار مالی بریتانیا یک خط تلفن ناشناس دارد. فرانسه، آلمان و سایر کشورهای G7 برنامه های مشابهی دارند. با این حال، کانادا شکایات را فقط به صورت کتبی، چه از طریق ایمیل یا پست معمولی می پذیرد.

The SEC جایزه 279 میلیون دلاری بزرگترین افشاگر تاریخ را اهدا می کند اولین بار در BeInCrypto ظاهر شد.

در باره ی نویسنده

admin

یک پاسخ بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *