کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده (SEC) از پذیرش درخواست Coinbase برای شفافیت بیشتر در مورد مقررات کریپتو خودداری کرده است.

در 15 مه، SEC در پاسخ به درخواست Coinbase برای Writ of Mandamus، خلاصه‌ای را ارائه کرد. مواضع خود را کاملاً واضح اعلام کرد زیرا آمادگی لازم را برای رعایت و ارائه هرگونه شفافیت در مورد مقررات ارزهای دیجیتال ندارد.

کمیسیون ادعا کرد که کوین بیس حق تسکین حقوقی واضح و غیرقابل انکار را نشان نمی دهد و نمی تواند. علاوه بر این، تنظیم کننده ادعا می کند که موظف به پاسخگویی یا تنظیم مقررات رمزنگاری نیست.

نه قوانین اوراق بهادار و نه قانون رویه اداری (“APA”) بر کمیسیون بورس و اوراق بهادار تعهدی برای صدور مقررات جدید گسترده ای در مورد “دارایی های دیجیتال” که کوین بیس درخواست کرده است، تحمیل نمی کند.

SEC: قوانین جدید لازم نیست

تنظیم کننده استدلال کرد مقررات جدید غیر ضروری هستند زیرا دارایی های دیجیتال اوراق بهادار هستند.

در دادخواست قانون‌گذاری که کوین‌بیس به دنبال تصمیم‌گیری فوری است، از کمیسیون می‌خواهد تا مجموعه‌ای از اقدامات اختیاری را برای جایگزینی قوانین و مقررات مربوط به اوراق بهادار با یک رژیم نظارتی جدید جامع برای تجارت دارایی‌های رمزنگاری که اوراق بهادار هستند، انجام دهد.

SEC همچنین ادعا می کند که مسیرهای مختلف پیشنهاد شده توسط Coinbase “پیچیده” هستند. علاوه بر این، این شرکت کمتر از ده ماه پیش دادخواست تنظیم قوانین خود را ارائه کرد. علاوه بر این، تنظیم کننده استدلال کرد که این دادخواست کمتر از سه ماه پیش بود.

هیچ چیز به سرعت با تنظیم کننده های مالی ایالات متحده اتفاق نمی افتد، و این نکته توسط SEC در پایان بیان شد.

«ترجیح کوین بیس برای اقدامات نظارتی سریعتر یا متفاوت توسط کمیسیون، این حق را به آن نمی دهد که از این دادگاه معافیت فوق العاده ای دریافت کند. دادخواست باید رد شود.»

در اواخر آوریل، Coinbase خواستار گفتگوی سازنده با SEC شد. پس از تهدید SEC به اقدام در اواخر ماه مارس، مدیر ارشد حقوقی Coinbase، Paul Grewal گفت که آنها “از اینکه SEC در حال بررسی دادگاه ها برای گفتگوی سازنده است، ناامید شده اند.”

یک ماه بعد، او گفت که کوین بیس مکرراً از SEC راهنمایی خواسته است، اما “برای رک بودن … ما بیشتر در پاسخ سکوت کرده ایم.”

گری جنسلر: قوانین از قبل وجود دارند

پاسخ این هفته پیام روشنی است مبنی بر اینکه رئیس، گری جنسلر و تیمش علاقه ای به همکاری با شرکت های رمزنگاری ندارند.

جنسلر موضع خود را در کنفرانس بازارهای مالی در 15 مه مجدداً تأیید کرد. گفت در پاسخ به سوالاتی در مورد اختلاف Coinbase.

در 11 مه، اتاق بازرگانی ایالات متحده با ارسال خلاصه ای از کمیسیون در پرونده آن علیه کوین بیس انتقاد کرد. اقدامات SEC فقط یک سیاست مضر نیست. آنها غیرقانونی هستند؛ و پیامدهای تاخیر ادامه دار SEC نیز به همین دلیل شدید است.

پست SEC از سرگرم کردن درخواست Coinbase برای Crypto Clarity خودداری کرد اولین بار در BeInCrypto ظاهر شد.

در باره ی نویسنده

admin

یک پاسخ بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *