کمیسیون بورس و اوراق بهادار، در سرکوب فزاینده کریپتو، اریک ورنر را به عنوان مدیر منطقه ای فورت ورث منصوب کرد. او نه تنها بر تگزاس بلکه بخش وسیعی از غرب و جنوب غربی ایالات متحده را نظارت خواهد کرد.

رمزارزها دارایی های دیجیتالی هستند که از رمزنگاری برای ایمن سازی تراکنش ها و کنترل ایجاد واحدهای جدید استفاده می کنند. آنها غیرمتمرکز هستند و مستقل از بانک های مرکزی و دولت ها عمل می کنند. بنابراین، آنها را برای افرادی که به دنبال جایگزینی برای تامین مالی سنتی هستند بسیار جذاب می کند.

در حالی که ارزهای رمزنگاری شده محبوبیت پیدا کرده اند، نگرانی هایی را در بین قانون گذاران و سیاست گذاران نیز ایجاد کرده اند. یکی از مسائل استفاده از ارزهای دیجیتال برای فعالیت های غیرقانونی است. مانند پولشویی و تامین مالی تروریسم، به دلیل ناشناس بودن و فقدان مقررات.

فشار بر صنعت

برای رفع این نگرانی‌ها، کمیسیون بورس و اوراق بهادار (SEC) در سال‌های اخیر نقش فعال‌تری در تنظیم ارزهای دیجیتال داشته است. در سال 2017 و سال‌های پس از آن، SEC موضع قاطعانه‌ای اتخاذ کرد که برخی از ارزهای دیجیتال مانند بیت‌کوین باید تحت قوانین فدرال به عنوان اوراق بهادار تلقی شوند.

این بدان معناست که آنها مشمول مقررات مشابه اوراق بهادار سنتی مانند سهام و اوراق قرضه هستند. از آن زمان، SEC اقدامات اجرایی بسیاری را علیه بازیکنان ارزهای دیجیتال که معتقد است قوانین اوراق بهادار را نقض کرده اند، انجام داده است.

همچنین، از سال 2018، کمیسیون فروش توکن و ICOها را هدف قرار داده است. شکلی از جمع‌آوری سرمایه در ارزهای دیجیتال، که آژانس آن را به عنوان فروش اوراق بهادار ثبت نشده در نظر می‌گیرد. SEC، تحت ریاست گری جنسلر، سرکوب را تشدید کرده است. جنسلر اعلام کرده است که معتقد است اساساً هر سکه و توکن، به غیر از بیت کوین، یک امنیت ثبت نشده است.

افزودن قدرت آتش

مدیران منطقه ای SEC بر فعالیت های اجرایی و نظارتی آژانس در مناطق خود نظارت می کنند. اریک ورنر، که بیش از 20 سال تجربه در اجرای اوراق بهادار دارد، این کار را انجام خواهد داداکنون منجر شودبخش وسیعی از غرب و جنوب غربی ایالات متحده. از جمله تگزاس که خانه بسیاری از شرکت‌های ارزهای دیجیتال است.

گری گنسلر، رئیس SEC، گفت: «خوشحالم که اریک ریاست دفتر منطقه‌ای فورت ورث را بر عهده خواهد گرفت. “در این نقش جدید، اریک از طیف وسیعی از تجربیات بیش از 25 سال خود در SEC استفاده خواهد کرد. من همچنین می‌خواهم از مارشال گاندی به خاطر خدمت به عنوان سرپرست مشترک و ادامه کارش با SEC تشکر کنم.»

این انتصاب در بحبوحه سرکوب فزاینده ارزهای دیجیتال انجام می شود. با توجه به شرایط خصمانه در سراسر کشور، این تحول اخیر بعید است روابط را بهبود بخشد. زمان نشان خواهد داد که چگونه انتصاب اریک ورنر به فعالیت های اجرایی SEC در صنعت ارزهای دیجیتال شکل می دهد.

از یک طرف، با توجه به تجربه گسترده او در اجرای اوراق بهادار، این احتمال وجود دارد که او همچنان ماموریت آژانس را در اولویت قرار دهد. یعنی حمایت از سرمایه گذاران و حفظ یکپارچگی بازار اوراق بهادار. با این حال، غیرت بیش از حد می تواند مانع رشد و نوآوری شود.

ورنر در زمان سلطنت جی کلیتون در SEC دندان های خود را برید. او داردشرح داده شدهچگونه او اولین بار در سال 2018 با کلیتون ملاقات کرد، زمانی که دومی بحث شدیدی در مورد ارزهای دیجیتال و نحوه تنظیم آن داشت. به زودی به سال 2022 می رسیم، زمانی که مدیر جدید در یک اقدام اجرایی بسیار تبلیغاتی SEC علیه دارایی های کریپتو ایفای نقش کرد.

اقدامات قاطع

اکتبر گذشته، ورنرنظارت کردیک اقدام اجرایی بسیار تبلیغاتی SEC علیه آنچه این آژانس پیشنهاد دارایی رمزنگاری «تقلب‌آمیز و ثبت‌نشده» برای سرمایه‌گذاران لاتینی می‌نامد. در اینجا، SEC از یک اقدام اضطراری برای بستن پیشنهاد و پیگیری اقدامات قانونی علیه افراد درگیر استفاده کرد.

CryptoFX، یک شرکت تگزاسی که مائوریسیو چاوز و جورجیو بنونوتو آن را اداره می کردند، با گرمای نظارتی مواجه شد. ناظران رسمی این شرکت و صاحبان آن را به نقض قوانین اوراق بهادار با جذب کلاهبرداری از سرمایه گذاران بی تجربه با استفاده از جذابیت ارزهای دیجیتال متهم کردند.

گفته می شود، آنها 12 میلیون دلار از طریق یک رمزنگاری Ponzi به دست آوردند و بیشتر پول را صرف یک سبک زندگی مجلل کردند. SEC ادعا کرد که CryptoFX وعده های دروغینی مبنی بر بازده بالا داده و سرمایه گذاران را در مورد ریسک های موجود در استراتژی سرمایه گذاری خود گمراه کرده است.

شایان ذکر است که استفاده SEC از یک اقدام اضطراری در اینجا بی سابقه نیست. این آژانس از اقدامات اضطراری در بسیاری از موارد برجسته استفاده کرده است. از جمله اقدامات علیه تلگرام و عرضه اولیه سکه آن (ICO).

مراحل اخیر

ماه قبل، تنظیم کننده ایالات متحدهاعلام کرداقدام اضطراری علیه مشاور سرمایه گذاری BKCoin Management در مورد یک طرح کلاهبرداری ادعا شده. در اینجا، شرکت مستقر در میامی 100 میلیون دلار از حداقل 55 سرمایه‌گذار جمع‌آوری کرد تا ظاهراً به ارز دیجیتال متصل شود. اما در عوض، آنها ظاهراً از این بودجه برای هدر دادن اقلام لوکس و پرداخت «پرداخت‌های پونزی» استفاده کردند.

SEC می‌تواند از اقدامات اضطراری برای بستن فعالیت‌های متقلبانه یا غیرقانونی که سرمایه‌گذاران را تهدید می‌کند، استفاده کند، حتی بدون اینکه قبلاً به طرفین اطلاع داده شود و فرصتی برای شنیده شدن آنها فراهم شود. این به عنوان “دستور توقف و توقف اضطراری” شناخته می شود.

در مورد ارائه دارایی‌های رمزنگاری تقلبی و ثبت نشده در بالا، SEC از یک اقدام اضطراری برای بستن این پیشنهاد و پیگیری قانونی علیه افراد یا شرکت‌های درگیر استفاده کرد.

اقدامات اضطراری ابزاری است که می تواند به محافظت از سرمایه گذاران در موارد شدید کمک کند. با این حال، آنها ممکن است بسیار بحث برانگیز باشند، زیرا طرف های درگیر می خواهند قبل از صدور دستور با این اتهامات مخالفت کنند.

نگرانی دم کردن در تگزاس؟ 

برخی در صنعت کریپتو می‌خواهند تگزاس به یک مرکز کریپتو تبدیل شود. آیا انتصاب ورنر تلاشی برای کشتن صنعت نوزادان در گهواره آن است؟ سرمایه گذاران در غرب و جنوب غربی پس از ارتقاء ورنر چه انتظاری می توانند از او داشته باشند؟ آیا اقدامات اضطراری بیشتری انجام خواهد شد؟ اینها فقط برخی از سوالاتی است که پس از آخرین قرار ملاقات مطرح می شود.

صنعت بلاک چین از تبدیل شدن تگزاس به مرکزی برای ارزهای دیجیتال و سایر فناوری‌های نوظهور حمایت کرده است. این موضوع در پیشنهادها و اقدامات قانونی اخیر مقامات ایالتی، مانند پیشنهاد فرماندار گرگ ابوت در مارس 2021، حمایت از نوآوری ارزهای دیجیتال و فناوری بلاک چین در تگزاس دیده شده است. در درجه اولپذیراییبه معدنچیان

تگزاس به دلیل داشتن بار مالیاتی کم و محیطی حامی رشد که کارآفرینان و سرمایه گذاران را به خود جذب می کند، به یک ایالت دوستدار تجارت شهرت دارد. این عوامل، همراه با زیرساخت‌های فن‌آوری و محیط نظارتی مطلوب، آن را به مکانی جذاب برای شرکت‌های بلاک چین تبدیل می‌کند که به دنبال ایجاد حضور در ایالات متحده هستند.

علاوه بر این، تگزاس دارای چندین دانشگاه با برنامه های مهندسی و علوم کامپیوتر است. این می تواند مجموعه ای با استعداد از فارغ التحصیلان را با مهارت های مورد نیاز برای حمایت از صنعت رو به رشد بلاک چین فراهم کند.

با این حال، مانند هر فناوری در حال ظهور، ارز دیجیتال و بلاک چین خطرات و چالش هایی را به همراه دارند. مانند موانع نظارتی و نیاز به محافظت از مصرف کنندگان در برابر تقلب و سایر سوء استفاده ها. به این ترتیب، هر تلاشی برای ایجاد تگزاس به عنوان مرکزی برای ارزهای دیجیتال و بلاک چین باید به دقت با مقررات موثر و اقدامات حفاظت از مصرف کننده متعادل شود. اینجاست که SEC می تواند با استفاده از اقدامات اضطراری به شبکه رمزنگاری نفوذ کند. یکی از راه‌های فراتر رفتن از محدودیت‌های قانونی باقی‌مانده و عمل کردن مانند یک سازمان دولتی مستبد است.

BeInCrypto با دفتر اریک ورنر تماس گرفت اما با انتشار این مقاله پاسخی دریافت نکرد.

با نگاه به آینده

به طور کلی، پیش بینی اقدامات آینده SEC و تنظیم کننده های آن دشوار است. با این حال، ممکن است توجه داشته باشیم که سازمان های نظارتی مانند SEC وظیفه دارند از سرمایه گذاران محافظت کنند و بازارهای منصفانه و کارآمد را حفظ کنند. در مورد ارزهای دیجیتال، نگرانی هایی در مورد کلاهبرداری، دستکاری و سایر رفتارهای نادرست وجود دارد. که SEC مسئول رسیدگی به آن است.

در حالی که برخی ممکن است اقدامات اضطراری را فراتر از مرزهای قانونی یا اقتدارگرایی بدانند، چنین اقداماتی معمولاً برای موقعیت‌هایی هستند که تهدیدی قریب‌الوقوع برای سرمایه‌گذاران یا بازارها وجود دارد و زمان کافی برای پیروی از رویه‌های استاندارد وضع قوانین وجود ندارد.

اقدامات اضطراری نیز مشمول بررسی قانونی هستند و در صورتی که توسط قانون یا خارج از اختیارات قانونی آژانس مورد حمایت قرار نگیرند، در دادگاه مورد اعتراض قرار می گیرند.

The post آیا «کلانتر» جدید تگزاس SEC یک صلیبی ضد رمزنگاری است؟ اولین بار در BeInCrypto ظاهر شد.

در باره ی نویسنده

admin

یک پاسخ بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *