معاملات بازار ارزهای دیجیتال مملو از نظرات قطبی و ارقام بحث برانگیز است. یکی از بدنام ترین آنها یک معامله گر کریپتو است که به طور گسترده ای از او خوشش نمی آید که به طور قابل توجهی در مورد تعصب نزولی خود صادق بوده است.

با نام مستعار کریپتو کاپو، او اخیراً بینش های استراتژیک خود را به اشتراک گذاشته است و در هنگام تجزیه و تحلیل بازار، روند فکری خود را روشن می کند.

موضع نزولی: انتظار برای رکود بازار کریپتو

کریپتو کاپو همچنان به چشم انداز نزولی خود متعهد است و 70 درصد از سبد خود را از بازار کریپتو خارج کرده است. او در حال کوتاه کردن آلتکوین های انتخابی با اهرم با 30 درصد باقیمانده سبد خود است.

معامله گر مشهور رمزارز پیش بینی می کند که بازار همچنان به رکود ادامه خواهد داد و منتظر اخبار قابل توجهی برای شروع حرکت است.

ارزش بازار آلت کوین ها
ارزش بازار آلت کوین ها منبع: TradingView

به گفته کریپتو کاپو، چندین آلتکوین سطوح پشتیبانی کلیدی را شکسته اند. به همین ترتیب، خطوط روند 0-B/0-X در آستانه انجام این کار هستند. سایر آلتکوین‌ها قبلاً به پایین‌ترین حد خود رسیده‌اند و تأیید می‌کنند که حرکت صعودی از پایین‌ترین قیمت دسامبر صرفاً یک اصلاح بوده است.

معامله گر ارز دیجیتال انتظار فروش گسترده ای در آینده نزدیک دارد. او معتقد است که آلت کوین ها به طور بالقوه می توانند 60 تا 80 درصد کاهش پیدا کنند و هدف اولیه بیت کوین 12000 دلار است.

عوامل اساسی که چشم انداز نزولی را پیش می برند

  • اثر بایننس: بایننس، یکی از بزرگترین صرافی های ارزهای دیجیتال، 70 تا 80 درصد از عرضه BNB را در اختیار دارد. با چالش‌های قانونی اخیر، این شرکت ممکن است BNB را بفروشد و وضعیت را با FTT منعکس کند.
  • دستکاری قیمت: معامله‌گر ارزهای دیجیتال استدلال می‌کند که BUSD دستکاری‌شده باعث رشد صعودی قوی در خریدهای اولیه سال 2021 شد. Sam Bankman-Fried اقدامات مشابهی را با FTT انجام داد، البته علنی. Changpeng Zhao، مدیر عامل بایننس با یک صندوق BUSD یک میلیارد دلاری وارد بورس شد و به دلیل محدودیت های نظارتی، دیگر نمی توان BUSD را استخراج کرد.

تجزیه و تحلیل فنی: نشانه های یک رکود قریب الوقوع

  • توزیع نهنگ در منطقه تاریک: Crypto Capo حفظ می کند که نمودار زیر توزیع واضحی را در بالای منطقه تاریک نشان می دهد. این به طور بالقوه می تواند نشان دهنده این باشد که سرمایه گذاران بزرگ، مانند بایننس، در حال تخلیه دارایی های خود هستند. شکست کامل زیر این سطح پشتیبانی در 210 دلار، که چندین بار آزمایش شده است، می تواند این را تایید کند.
  • الگوی اصلاحی از پایین سال 2022: معامله‌گر ارزهای دیجیتال به الگوی اصلاحی شکل‌گرفته از کف‌های سال 2022 اشاره می‌کند. این نوع پرچم نزولی می‌تواند نشانه روند نزولی باشد.
  • شباهت چشمگیر به نمودار FTT: نمودار BNB شبیه نمودار FTT است. Crypto Capo معتقد است تنها تفاوت این است که جدول زمانی BNB گسترده تر است.
نزولی معامله گر کریپتو در BNB
نمودار قیمت بایننس کوین (BNB) دلار آمریکا. منبع: TradingView

با توجه به اینکه محدوده توزیع برای بیش از دو سال ادامه داشته است، گسترش دامنه متعاقب آن به طور بالقوه می تواند قیمت ها را به میزان قابل توجهی کاهش دهد.

رمزگشایی استراتژی یک معامله گر منفور کریپتو

در حالی که دیدگاه نزولی این معامله‌گر کریپتو بحث‌برانگیز ممکن است برای همه خوب نباشد، درک بینش‌های او می‌تواند زمینه ارزشمندی برای تحلیل بازار فراهم کند.

با کاوش در عوامل بنیادی و فنی شکل دهنده استراتژی وی، سرمایه گذاران می توانند درک جامع تری از وضعیت فعلی بازار کریپتو به دست آورند و بر این اساس تصمیمات آگاهانه اتخاذ کنند.

The post کشف رازهای پشت یک معامله گر معروف کریپتو نزولی اولین بار در BeInCrypto ظاهر شد.

در باره ی نویسنده

admin

یک پاسخ بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *