ارزش بازار ارزهای دیجیتال (TOTALCAP) در پنج سال از هشت سال گذشته عملکرد مثبتی داشته است. آیا زمان فروش در اردیبهشت و رفتن فرا رسیده است؟

«در ماه می بفروشید و بروید» یک ضرب المثل رایج در صنعت تجارت و مالی است که استراتژی سرمایه گذاری در سهام را پیشنهاد می کند اما می تواند در بازار ارزهای دیجیتال نیز استفاده شود. ایده پشت این استراتژی این است که بازار سهام در طول شش ماه بین ماه می و اکتبر عملکرد ضعیفی دارد.

استراتژی “فروش در ماه مه و رفتن” مستلزم فروش سهام در ابتدای ماه می یا اواخر بهار و نگهداری درآمد نقدی تا نوامبر یا اواخر پاییز است که سرمایه‌گذاران مجدداً در بازار سهام سرمایه‌گذاری می‌کنند. منطق پشت این رویکرد اجتناب از نگهداری سهام در طول ماه های تابستان است.

در این مقاله، عملکرد قبلی ارزش بازار کریپتو در ماه‌های می – اکتبر با تاکید ویژه در ماه می مورد تجزیه و تحلیل قرار می‌گیرد.

عملکرد تاریخی ارزش بازار رمزنگاری (TOTALCAP) در ماه می

نگاهی به تحلیل تکنیکال TOTALCAP در بازه زمانی دو هفته‌ای نشان می‌دهد که ارزش بازار ارزهای دیجیتال در بیشتر مواقع در بازه زمانی بین ماه می (خط سفید) تا اکتبر افزایش یافته است. اما آیا این بدان معناست که باید در ماه مه بفروشید؟

طی هشت سال گذشته، TOTALCAP عملکرد مثبتی (که با رنگ سبز مشخص شده است) در پنج مورد از آنها به ثبت رسانده است که میزان افزایش آن عبارت است از:

  1. 5.47٪
  2. 53.15
  3. 180.16٪
  4. 40.14٪
  5. 8.32٪

بیشترین افزایش در سال 2017 با 180 درصد بوده است. از سوی دیگر، سه سال با عملکرد منفی (که با رنگ قرمز مشخص شده است) کاهش یافته است:

  1. 47.24٪
  2. 16.27٪
  3. 44.24٪
نمودار دو هفته ای TOTALCAP. منبع: TradingView

بیشترین کاهش در سال 2018 با 47.24 درصد بوده است. در نتیجه، نگاه کردن به مقدار کل افزایش/کاهش و تعداد سال‌هایی که TOTALCAP افزایش یا کاهش یافته است نشان می‌دهد که دوره می تا اکتبر واقعاً سودآور است.

امسال چه اتفاقی خواهد افتاد؟

تحلیل تکنیکال از بازه زمانی روزانه نشان می‌دهد که TOTALCAP از ناحیه مقاومت 1.17 تریلیون دلاری خارج شده است. این منطقه بسیار مهمی است که از ژوئن 2022 برقرار بوده است. بنابراین، خروج از آن می تواند افزایش شدید را تسریع کند.

علاوه بر این، عدم مقاومت تا 2.14 تریلیون دلار افزایش را برای TOTALCAP در صورت تایید شکست آسان تر می کند. فاصله منطقه با قیمت فعلی 78 درصد

در نهایت، RSI روزانه از خط روند واگرایی نزولی خود خارج شد و به بالای 50 رسید که نشانه دیگری از روند صعودی است.

بنابراین، محتمل ترین چشم انداز ماه می تا اکتبر افزایش به سمت منطقه مقاومت 2.14 تریلیون دلاری است.

جنبش Crypto Market Cap (TOTALCAP).
نمودار روزانه TOTALCAP. منبع: TradingView

برای نتیجه گیری، محتمل ترین پیش بینی قیمت TOTALCAP برای ماه های می تا اکتبر، افزایش به سمت منطقه مقاومت 2.14 تریلیون دلاری است. این با بسته شدن زیر 1.17 تریلیون دلار باطل می شود. در این صورت، TOTALCAP می تواند به 900 میلیارد دلار کاهش یابد. دومی به طور ایده‌آل برای شعار «فروش در ماه مه و رفتن» مناسب است.

برای آخرین تحلیل بازار ارزهای دیجیتال BeInCrypto، اینجا را کلیک کنید.

نوشته آیا مانترای «فروش در ماه مه و رفتن» در کریپتو درست است؟ اولین بار در BeInCrypto ظاهر شد.

در باره ی نویسنده

admin

یک پاسخ بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *