جمهوری خواه سناتور سینتیا لومیس از وایومینگ که اغلب “ملکه کریپتو” نامیده می شود، برای پذیرش گسترده بیت کوین مبارزه کرده است. در حالی که موضع او به نفع نوآوری طرفدار رمزنگاری است، دیگران شک دارند.

سناتور لومیس از حامیان جدی بیت کوین و سایر ارزهای دیجیتال است. Lummis با سناتور Kirsten Gillibrand (D-NY) در مورد قانون نوآوری مالی مسئول، که هدف آن شفاف سازی مقررات در مورد ارزهای دیجیتال است، همکاری کرده است. او لقب “ملکه کریپتو” را برای حمایت از خود به دست آورده است. اخیرا، Lummis برای پذیرش جهانی بیت کوین فشار آورده است و استدلال می کند که می تواند به افراد و دولت ها در سراسر جهان کمک کند.

اما آیا در اینجا تضاد منافع وجود دارد؟ آیا صاحب این همه ثروت کریپتو باید در مورد کریپتو قانون بنویسد؟ اینها برخی از سوالاتی است که ممکن است ذهن مردم را درگیر کند زیرا Lummis از ارزهای دیجیتال در سطح سنا حمایت می کند.

حامی صوتی بیت کوین

Lummis از سال 2013 یک سرمایه گذار بیت کوین بوده و در مورد اهمیت ارز دیجیتال صحبت کرده است. در مصاحبه ای با CNBC در دسامبر 2020، او اظهار داشت که بیت کوین یک فروشگاه ارزش است. و همچنین یک محافظ عالی در برابر تورم. لومیس همچنین تاکید کرد که بیت کوین غیرمتمرکز است، به این معنی که هیچ دولت یا نهادی نمی تواند آن را کنترل کند.

این سناتور از موقعیت خود برای اعمال سیاست هایی استفاده می کند که به نفع صنعت ارزهای دیجیتال است. به ویژه، او برای اطمینان از اینکه مقررات ارزهای دیجیتال قابل مدیریت هستند و نوآوری را خفه نمی کنند، تلاش کرده است. حتی فشار بر دولت برای پذیرش بیت کوین به عنوان دارایی ذخیره.

در مارس 2021، Lummis در یک رویداد مجازی که توسط انجمن بیت کوین، یک سازمان تجاری برای صنعت، سازماندهی شده بود، شرکت کرد. در طول این رویداد، او بر اهمیت بیت کوین و سایر ارزهای دیجیتال برای افرادی که در کشورهای ناپایدار زندگی می کنند، تأکید کرد. او استدلال کرد که ارزهای دیجیتال می توانند یک ذخیره پایدار از ارزش و وسیله ای برای مبادله فراهم کنند. به خصوص برای کسانی که به سیستم های بانکداری سنتی دسترسی ندارند.

Lummis همچنین دولت ها را برای پذیرش بیت کوین تحت فشار قرار داده است. او استدلال کرد که بیت کوین راهی عالی برای دولت ها برای تنوع بخشیدن به دارایی های خود و محافظت در برابر تورم است. علاوه بر این، بیت کوین می تواند به کشورهای تحت تحریم ایالات متحده برای تجارت با سایر کشورها کمک کند.

کمک به علت

شهرت لومیس به عنوان “ملکه رمزارز” تا حدی به حمایت او از این صنعت بستگی دارد، اما همچنین به سرمایه گذاری شخصی در ارزهای دیجیتال بستگی دارد. بر اساس گزارش افشای مالی (گزارش ادواری معاملات)ثبت شددر سال 2021، Lummis بین 50000 تا 100000 دلار بیت کوین داشت.

اسکرین شات بایگانی PTR برای سناتور سینتیا لومیس که خرید بیت کوین را نشان می دهد

لومیس گفته است که بیت کوین را به عنوان یک ذخیره ارزش مشابه طلا می بیند. و همچنین از استفاده از آن حمایت کرد. به عنوان مثال، یک ویدیوی جدید در توییتر ظاهر شده است که Lummisستایش می کندنقش ارز دیجیتال در ونزوئلا و السالوادور علاوه بر این، Lummis گفت که می تواند در سطح جهانی معجزه کند. سناتور در برنامه بیت کوین 2023 میامی استکنفرانسماه آینده

علاوه بر این، او از طرفداران ایجاد یک چارچوب نظارتی واضح برای صنعت ارزهای دیجیتال است. با این استدلال که به ارتقای نوآوری و حمایت از مصرف کنندگان کمک خواهد کرد. سال گذشته، سناتور جمهوری‌خواه و سناتور دموکرات کریستن گیلیبراند از نیویورک قانون نوآوری مالی مسئول را معرفی کرد.

این قانون دو حزبی “نوآوری مالی مسئولانه، انعطاف پذیری، شفافیت و حمایت های قوی از مصرف کننده را در حالی که دارایی های دیجیتال در قوانین موجود ادغام می کند” تشویق می کند. در همین حال، او قانون‌گذاری را برای تشویق CFTC به جای نظارت SEC بر ارزهای رمزپایه نوشت. جزء حیاتی قانون مذکور طبقه بندی دارایی های دیجیتال (کالاها یا اوراق بهادار) و اینکه کدام آژانس باید آنها را تنظیم کند است.

تضاد منافع؟

یکی از نگرانی هایی که مطرح می شود این است که آیا تضاد منافع غیرقابل قبولی در اینجا وجود دارد یا خیر. آیا صاحب این همه ثروت کریپتو باید در مورد کریپتو قانون بنویسد؟ آیا حمایت Lummis فرصت طلبانه است (با معیارهای مالی شخصی هدایت می شود) یا یک موضع اصولی مبتنی بر دانش عمیق؟

دو طرف در این روایت ظاهر می شود: حمایت از موضع او ومقابله کردنانگیزه او

با تمرکز بر دومی،دیلن هتلر گودتمدیر ارشد امور دولتی در پروژه نظارت بر دولت، اظهار داشت: «این موضوع را زیر سؤال می‌برد که آیا او به این لایحه از منظر خواستن بهترین چیز برای جامعه برخورد می‌کند، در مقابل خواستن چیزی که به نفع صنعتی است که او نزدیک به آن است. مستقیماً در آن سرمایه گذاری کرد.»

گادت افزود:

“این یک تضاد منافع کلاسیک است، واضح و ساده.”

در حالی که با توجه به حمایت لومیس از ارزهای دیجیتال، نمی توان گفت که آیا صرفاً ناشی از منافع شخصی است یا تعهد صادقانه به اصول مالی. در حالی که درست است که Lummis سرمایه گذاری شخصی قابل توجهی در ارزهای دیجیتال دارد، او همچنین از طرفداران پرشور فناوری نیز بوده است. او در مورد نیاز صنعت به وضوح نظارتی و حمایت از مصرف کننده صحبت کرده است.

علاوه بر این، شایان ذکر است که سناتور لومیس سابقه ای در امور مالی دارد و به عنوان خزانه دار ایالت وایومینگ خدمت کرده است، جایی که او تجربه کار با بازارهای مالی و سرمایه گذاری را به دست آورد. حمایت او از ارزهای دیجیتال ممکن است ناشی از دانش او از این موضوعات و اعتقاد او به پتانسیل فناوری بلاک چین برای مختل کردن سیستم های مالی سنتی باشد.

کنفرانس بیت کوین میامی
سناتور سینتیا لومیس در برنامه کنفرانس بیت کوین 2023 میامی است.

مقابله با تهدید

سناتورها یا مقامات منتخب می‌توانند قوانینی را برای ترویج توسعه صنایع مرتبط با رمزنگاری و حمایت از حقوق افرادی که در تراکنش‌های رمزنگاری شرکت می‌کنند، پیشنهاد و حمایت کنند. آن‌ها همچنین می‌توانند از سیاست‌هایی حمایت کنند که نوآوری و پیشرفت فناوری در کریپتو را تقویت می‌کنند.

با این حال، SEC (کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده) یک آژانس نظارتی مستقل است که بر بازارهای اوراق بهادار نظارت دارد و در تنظیم صنعت کریپتو بسیار مهم است. سناتورها ممکن است برای مقابله با اقدامات SEC به کمک نیاز داشته باشند، زیرا این آژانس اختیار اجرای مقرراتی را دارد که می تواند بر توسعه صنعت تأثیر بگذارد.

در نهایت، موفقیت هر دستور کار طرفدار رمزنگاری به عوامل مختلفی از جمله فضای سیاسی کلی، افکار عمومی و سطح حمایت سایر قانونگذاران و سهامداران بستگی دارد. BeInCrypto برای نظرات در مورد دستور کار سناتور Lummis با دفتر سناتور Lummis تماس گرفت. و اینکه آیا با تهدید کمیسیون SEC سرکوبگر و ضد نوآوری گری جنسلر و دولت بایدن مقابله می کند.

با این حال، دفتر سناتور در یک جمله پاسخ داد:

ما (لایحه کریپتو) را طراحی کرده‌ایم تا در چارچوب معمول برای مدیریت و تنظیم دارایی‌های سنتی کار کند.»

ارزیابی دستور کار

سناتور لومیس در زمان حضورش در مجلس سنا چندین لایحه در رابطه با ارزهای دیجیتال پیشنهاد کرده است. دستور کار کریپتو او شامل پیشنهادات زیر است:

  1. ایجاد یک محیط نظارتی مطلوب برای ارزهای دیجیتال: سناتور لومیس معتقد است که ارزهای رمزپایه باید تنظیم شوند تا ضمن حمایت از مصرف کنندگان، نوآوری شکوفا شود. او لایحه ای را برای ایجاد یک بندر امن برای توسعه دهندگان ارزهای دیجیتال و ارائه دهندگان خدمات از طریق قوانین خاص اوراق بهادار به مدت سه سال پیشنهاد کرده است و به آنها زمان می دهد تا محصولات خود را بدون ترس از اقدامات نظارتی توسعه دهند.
  2. تشویق به استفاده از فناوری بلاک چین: سناتور لومیس همچنین لایحه ای را برای ایجاد یک مرکز برتر بلاک چین در وزارت بازرگانی برای ترویج فناوری بلاک چین در دولت و صنعت پیشنهاد کرده است.
  3. آموزش کنگره و عموم مردم در مورد ارزهای دیجیتال: سناتور لومیس به طور فعال برای آموزش همکاران خود در کنگره در مورد مزایای ارزهای دیجیتال و فناوری بلاک چین تلاش کرده است. او همچنین علناً در مورد پتانسیل این فناوری ها برای ارتقاء شمول مالی و رشد اقتصادی صحبت کرده است.

پیش‌بینی اثربخشی دستور کار کریپتو سناتور لومیس در سطح قانونگذاری دشوار است، زیرا به عوامل مختلفی از جمله فضای سیاسی، حمایت همکاران وی در کنگره و تمایل قانون‌گذاران برای پذیرش پیشنهادات او بستگی دارد.

با این حال، پیشنهادات او از سوی برخی از اعضای کنگره و صنعت ارزهای دیجیتال حمایت شده است، که نشان می‌دهد آنها پتانسیل جذب را دارند. در نهایت، موفقیت دستور کار کریپتو سناتور لومیس به توانایی او در ایجاد پشتیبانی دو حزبی و همکاری با سایر قانونگذاران و قانونگذاران برای ترویج یک چارچوب نظارتی که از نوآوری و در عین حال محافظت از مصرف کنندگان پشتیبانی می کند، بستگی دارد.

نگرانی در مورد مسیر فرزندخواندگی

لومیس در حمایت از پذیرش بیت کوین تنها نیست. وجود داردعلاقه رو به رشددر بیت کوین و سایر ارزهای دیجیتال در بین دولت ها و موسسات در سراسر جهان در سال های اخیر. در اکتبر 2020، پی پال اعلام کرد که به مشتریان خود امکان خرید، فروش و نگهداری بیت کوین و سایر ارزهای دیجیتال را می دهد. در فوریه 2021، تسلا اعلام کرد که 1.5 میلیارد دلار بیت کوین خریداری کرده است و آن را به عنوان پرداخت برای محصولات می پذیرد.

با این حال، هنوز موانع زیادی برای پذیرش جهانی بیت کوین وجود دارد. یکی از بزرگترین آنها عدم قطعیت نظارتی است. دولت ها هنوز در حال کشف چگونگی تنظیم ارزهای دیجیتال هستند و مجموعه ای از قوانین و مقررات وجود دارد که از کشوری به کشور دیگر متفاوت است. این می تواند عدم اطمینان زیادی را برای مشاغل و سرمایه گذارانی که می خواهند وارد بازار ارزهای دیجیتال شوند ایجاد کند.

چالش دیگر این تصور است که ارزهای دیجیتال عمدتاً برای فعالیت‌های غیرقانونی مانند پولشویی و تامین مالی تروریسم استفاده می‌شوند. در حالی که درست است که از ارزهای دیجیتال برای این اهداف استفاده شده است، اکثریت قریب به اتفاق تراکنش‌های ارزهای دیجیتال قانونی هستند. دولت ها و موسسات باید این را تشخیص دهند و برای جلوگیری از فعالیت های غیرقانونی بدون خفه کردن نوآوری در صنعت تلاش کنند.

با وجود این چالش ها، Lummis همچنان نسبت به آینده بیت کوین و سایر ارزهای دیجیتال خوشبین است. او معتقد است که آنها می توانند به افراد و دولت ها کمک کنند و در تلاش است تا اطمینان حاصل کند که محیط نظارتی برای نوآوری در صنعت مساعد است. اینکه آیا بیت کوین تبدیل به یک ارز رایج جهانی خواهد شد یا نه باید دید، اما Lummis مطمئناً سهم خود را برای تحقق آن انجام می دهد.

پست سناتور سینتیا لومیس، ملقب به ملکه رمزارز، برای پذیرش گسترده‌تر بیت‌کوین تلاش می‌کند اولین بار در BeInCrypto ظاهر شد.

در باره ی نویسنده

admin

یک پاسخ بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *